Connect with us

Політика

Зеленський підписав скандальний закон про незаконно відчужені землі

Published

on



Президент України Володимир Зеленський підписав новий закон, який змінює правила захисту прав власності в Україні. Закон, що отримав номер №12089 “Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача”, передбачає, що майно, зареєстроване у власності більше 10 років, не може бути витребуване, навіть якщо його початкове відчуження було незаконним.

Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Документ набуде чинності наступного дня після публікації. Зміни стосуються як нерухомого, так і рухомого майна. Однією з головних новацій є те, що якщо майно було передано у приватну власність понад 10 років тому, його не можна буде повернути, навіть якщо початкова передача була незаконною. Це може означати, що земельні ділянки, передані незаконно за часів Віктора Януковича, навряд чи будуть повернуті державі.

У разі судового рішення про повернення таких земель, держава або громада повинні будуть виплатити власнику компенсацію за ринковою вартістю. Прийняття цього закону викликало побоювання серед екологів, юристів і Верховного Суду, які виступали проти таких змін, оскільки вони можуть загрожувати екологічній безпеці та суперечити принципам справедливості.

Законопроєкт №12089 розкритикували активісти

Незважаючи на критику, закон знайшов підтримку серед бізнес-асоціацій. Спілка українських підприємців, Федерація роботодавців України та Європейська Бізнес Асоціація вважають, що нові правила сприятимуть залученню інвестицій і стабільності бізнесу в Україні. Однак громадські активісти та деякі політики закликали президента накласти вето на цей закон. Петиція Мішеля Терещенка, що зібрала 25 тисяч голосів, не була розглянута, і закон був підписаний президентом.

Загалом, закон №12089 викликав неоднозначну реакцію: одні бачать в ньому підтримку для бізнесу, інші – загрозу для справедливості та екології в Україні.

Нагадаємо, Міністерство оборони України розробило законопроєкт, який передбачає демобілізацію військовослужбовців, однак Генеральний штаб Збройних сил України висловив незгоду з цим проєктом.

Також Фокус писав, що Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11090 про збільшення акцизів, який був ухвалений Верховною Радою в грудні 2024 року.



Джерело

Політика

Угоду про надра ратифікують у Раді

Published

on



Угода зі США про надра після підписання має бути ратифікована Верховною Радою, уряд планує завтра провести консультації з керівництвом парламенту, груп і фракцій щодо деталей документа.

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у телеефірі, передає кореспондент Укрінформу.

“Вона (угода про надра – ред.) має статус міжнародного договору. Цей документ має силу закону та обов’язково буде ратифікуватися в парламенті. Вже завтра у нас передбачені консультації з головами груп та фракції, з керівництвом нашого парламенту щодо деталей цієї угоди”, – сказав глава уряду.

Шмигаль додав, що угода набере чинності після її ратифікації парламентом. Після цього стане можливим підписання подальших технічних документів.

Читайте також: Угода про надра: Шмигаль розповів про нові домовленості зі США

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив сподівання, що угода про надра між урядами України та США буде підписана протягом найближчої доби



Джерело

Continue Reading

Політика

В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні

Published

on


Вбивство журналістки Вікторії Рощиної, тіло якої було передано українській стороні зі слідами тортур, є ще одним свідченням нелюдської жорстокості російських загарбників щодо українців, життя та свобода яких на ТОТ України завжди залишаються під загрозою.

Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу для преси заявила речниця Єврокомісії Аніта Гіппер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Росія не втрачає жодної можливості продемонструвати свою невимовну жорстокість щодо українців, вбиваючи та застосовуючи тортури, як це було у випадку з Вікторією Рощиною, хороброю українською журналісткою, яка була не лише жорстоко вбитою, але також зазнала тортур перед цим. Це чітко демонструє, що життя під російською окупацією не є для українців безпечною опцією. Ця журналістка та її мужність завжди залишатимуться у пам’яті. Ми зробимо все можливе, що в наших силах, щоб забезпечити відповідальність Росії за всі ці скоєні воєнні злочини та звірства», – зазначила речниця Єврокомісії.

Аніта Гіппер / Фото: скріншот

Як повідомляв Укрінформ, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець вчора проінформував міжнародних партнерів про встановлені факти застосування тортур до української журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула в російському полоні.

Читайте також: Росіяни повернули тіло журналістки Рощиної без деяких внутрішніх органів – розслідування

Російська сторона після тривалого зволікання передала в Україну тіло загиблої без деяких внутрішніх органів, а у документах вона була вказана як «невстановлена особа чоловічої статі».

Вікторія Рощина зникла безвісти в серпні 2023 року під час поїздки на тимчасово захоплені Росією території. За даними правозахисників, у РФ журналістку утримували у двох найжорстокіших в’язницях.

Фото: Фесбук Вікторії Рощиної



Джерело

Continue Reading

Політика

Трамп має переконати Путіна припинити війну проти України

Published

on



Президент США Дональд Трамп повинен переконати Володимира Путіна, аби той припинив злочинну агресію проти України. Якщо Україна перестане воювати, то вона перестане існувати.

На цьому під час зустрічі глав МЗС Нордично-Балтійської вісімки (NB8) і країн «Веймарського трикутника» (Польща, Німеччина, Франція) заявив у вівторок глава польської дипломатії Радослав Сікорський, передає Укрінформ з посиланням на польське зовнішньополітичне відомство.

«Дозвольте нагадати, що ця війна завершиться, якщо Путін перестане воювати. Якщо Україна перестане воювати, то це буде кінцем України. Що потрібно зробити: Путіну треба дати приводи до закінчення цієї катастрофічної, злочинної агресії. Ми намагатимемося переконати до цієї думки президента Трампа»,- наголосив Сікорський.

Читайте також: Трамп назвав «недоречними» ракетні удари Росії по українських містах

Як передавало агентство, глава МЗС Польщі Радослав Сікорський зазначив, що Польща вважає Гренландію територією Данії і не висловлює територіальних претензій на острів Борнгольм, попри те, «що він дуже гарний».



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.