Політика
Зеленський пропонує Раді призначили Шмигаля міністром оборони, Сибігу

Президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді призначити Дениса Шмигаля на посаду міністра оборони, Андрія Сибігу – на посаду міністра закордонних справ.
Проєкти постанови №13496, №13495 з відповідними поданнями опубліковані на сайті ВР, передає Укрінформ.
Також на сайті парламенту оприлюднено подання Президента на призначення Юлії Свириденко на посаду Премʼєр-міністра.
Як повідомляв Укрінформ, вранці народні депутати поінформували про внесення Зеленським подання на призначення Свириденко премʼєром.
Очікується, що ВР сьогодні, 17 липня, призначить премʼєра та весь склад уряду.
Напередодні, 16 липня, Верховна Рада липня підтримала відставку Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Разом з ним автоматично у відставку пішов увесь уряд.
Шмигаль обіймав посаду глави уряду найдовше в історії незалежної України – 5 років (з 4 березня 2020 року).
16 липня під час закритого засідання фракції “Слуга народу” за участю Президента і керівництва Верховної Ради були представлені пропозиції щодо кандидатур нового Прем’єр-міністра та членів уряду.
Фото: ОП
Політика
Огризко: Стримане ставлення частини країн до збройної ініціативи Трампа

Огризко зауважив, що для багатьох західноєвропейських лідерів ініціатива Трампа щодо закупівлі американської зброї виявилася сюрпризом. За його словами, у таких випадках треба було б підняти слухавку, розповісти про свою ідею і спитати про ставлення до неї.
«А якщо це сюрприз, якщо ти просто відкриваєш стрічку новин і там читаєш, що тобі запропонували фінансувати американську військову промисловість, то в будь-якого європейського лідера виникає питання: «Чекайте, а в мене ще є своя».
Саме в цьому я бачу причину того, що деякі європейські лідери доволі прохолодно до цього поставилися», – сказав ексглава МЗС.
За його словами, треба також брати до уваги, що деякі країни мають потенціал для виробництва тих видів озброєнь, які потрібні Україні, а деякі ні. У цьому контексті Огризко спрогнозував, що партнери України поділятися на дві групи – тих, хто закуповуватиме зброю, і тих, хто вироблятиме її і зароблятиме для своїх виробників.
«Але я не думаю, що це для нас є принципово важливим, головне – щоб було що отримувати. На це гроші європейці дають. Плюс давайте не забувати, що у нас в резерві ті самі 300 млрд російських грошей, які європейці ніяк не хочуть розблокувати. Тому я тут не вбачаю якоїсь зради, – це те, що, на мою думку, є цілком прагматичним», – зазначив дипломат.
Як повідомляв Reuters, принаймні для частини європейських союзників США оголошений президентом Дональдом Трампом план купівлі європейцями американської зброї для України став сюрпризом, невизначеність лишається і в питанні, хто саме постачатиме системи Patriot.
За даними видання Politico, Німеччина, Британія, країни Скандинавії та Нідерланди вже підтвердили готовність брати участь у схемі закупівель американської зброї для України. Франція не приєднається до цієї ініціативи.
Політика
Після схвалення 18-го пакету євросанкцій проти РФ Литва обіцяє ініціювати наступний

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будрис висловив сподівання, що Євросоюз найближчим часом погодить 18-й пакет санкцій проти Росії.
Як повідомляє Delfi, про це він заявив за підсумками зустрічі з главами МЗС України та Польщі у Любліні, передає Укрінформ.
«Вчора справді сподівалися, що буде досягнуто згоди щодо 18-го пакету санкцій, і сподіваємося, що це буде зроблено найближчим часом, тому що… це дуже потрібний захід. Ми на цьому не зупинимося. Ми продовжимо координувати свої дії з партнерами в США і самі розпочнемо роботу над наступним пакетом санкцій, і так просуватимемося – поки не захлинеться або поки та (російська воєнна – ред.) машина не закриється через неможливість отримувати доходи», – заявив Будрис.
Він наголосив, що на європейському рівні також важливо забезпечити швидкі процеси інтеграції України до ЄС.
«Процес інтеграції має відбуватися якнайшвидше. Він відкритий, ми бачимо перешкоди перед собою, ми бачимо, що деякі країни, ймовірно, грають за чужу команду, а не за нашу, тому що мета нашої команди зрозуміла — щоб Україна була з нами і ми разом будували майбутнє Європи», – сказав Будрис.
Водночас він підкреслив, що головною метою залишається «довгостроковий, сталий та справедливий мир для України».
«Збільшення фінансової, гуманітарної та політичної підтримки України до самої її перемоги, тому що на кону все, що нас об’єднує, – безпека всього регіону та мир хоча б для нашого покоління в Європі. І заради цього справді варто працювати і варто підтримувати Україну», – підсумував глава МЗС Литви.
Як повідомлялося, у польському Любліні в середу відбувалася зустріч міністрів закордонних справ України Андрія Сибіги, Польщі Радослава Сікорського та Литви Кястутіса Будриса.
Політика
У Любліні розпочалася зустріч глав МЗС України, Литви і Польщі

У польському Любліні розпочалася зустріч міністрів закордонних справ України, Андрія Сибіги, Польщі Радослава Сікорського та Литви Кястутіса Будриса.
Про це повідомляє МЗС України у Телеграмі, передає Укрінформ.
“У Любліні розпочалася зустріч тет-а-тет міністрів закордонних справ “Люблінського трикутника”: глав МЗС України Андрія Сибіги, Польщі Радослава Сікорського та Литви Кястутіса Будриса”, – йдеться у дописі.
Глава МЗС України в соцмережі X повідомив, що міністри закордонних справ трьох країн поклали квіти до пам’ятника Люблінської унії 1569 року.
У Любліні розпочалася зустріч глав МЗС України, Литви і Польщі / Фото: Юрій Банахевич, Укрінформ
“Ми цінуємо історичне коріння нашого сучасного партнерства”, – зазначив Сибіга.
За його словами, учасники зустрічі у форматі “Люблінського трикутника”, який існує пʼять років, зосередяться на регіональній безпеці, шляхах посилення України для захисту від російської агресії, посиленні тиску на Москву та боротьбі з російською дезінформацією, гібридними загрозами та історичними маніпуляціями.
“Єдність України, Польщі та Литви була вирішальною у протидії агресивній політиці Москви протягом століть. Вона залишається критично важливою і сьогодні, коли ми працюємо над спільним майбутнім у ЄС та НАТО і над спільним баченням сильної, об’єднаної та безпечної Європи”, – наголосив Сибіга.
Як повідомляв Укрінформ, 16 липня у Любліні відбудеться засідання у форматі “Люблінського трикутника” на рівні глав зовнішньополітичних відомств України, Литви та Польщі.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга розпочав робочий візит до Любліна з ушанування пам’яті полеглих воїнів Армії УНР на Православному кладовищі.
-
Війна1 тиждень ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі
-
Війна1 тиждень ago
Десантники взяли в полон російського офіцера
-
Відбудова1 тиждень ago
Польщу на конференції з відновлення України представлятимуть шестеро міністрів
-
Події1 тиждень ago
Його пісні назавжди залишаться з нами
-
Події1 тиждень ago
Netflix оприлюднив новий трейлер 2 сезону серіалу «Венздей»
-
Усі новини1 тиждень ago
дівчина пережила укус небезпечного павука — відео
-
Відбудова1 тиждень ago
Фон дер Ляєн і Кошта візьмуть участь у Конференції з питань відновлення України в Римі