Політика
Зустріч у Лондоні завершилася не розбіжностями, а бажанням працювати далі

Президент Володимир Зеленський заявив, що вчорашня зустріч у Лондоні щодо припинення вогню була конструктивною і завершилася не розбіжностями, а бажанням працювати далі, тоді як Росія розраховувала на скандал.
Про це глава держави заявив під час спільної пресконференції з Президентом ПАР Сирілом Рамафосою за підсумками переговорів, передає кореспондент Укрінформу.
«Учора в Лондоні була зустріч, дійсно, були присутні європейські країни і США. Україна, Британія, Франція, Німеччина, Сполучені Штати. Вчора була розмова… Вона була непроста, але конструктивна. Вона закінчилась не розбіжностями, а все одно бажанням працювати далі. Я впевнений, що Росія розраховувала на великий скандал учора. І навіть деякі емоції лунали в медіапросторі, але це все одно емоції», – заявив Зеленський.
За його словами, Росії не подобається союз навколо України.
«Тому що Україна, якщо вона буде на самоті, для Росії є більш легкою ціллю. Хоча, скажу вам відверто, за три роки війни ми стали достатньо міцними. Навіть у перші дні війни, коли ми були майже одні, ми змогли вистояти. Повірте, зараз ми набагато сильніші, але все одно ми більше за всіх хочемо закінчення війни. Це наше бажання», – підкреслив Президент.
Як повідомляв Укрінформ, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров та міністр закордонних справ Андрій Сибіга перебували у середу, 23 квітня, у Лондоні для участі у переговорах представників США, Великої Британії, Франції, Німеччини та України.
Також Сибіга і Умєров провели зустріч із британськими колегами Девідом Ламмі та Джоном Гілі.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі назвав цінною цю двосторонню зустріч.
Державний секретар США Марко Рубіо не брав участі у зустрічі в Лондоні.
Політика
Сибіга закликав партнерів збільшити інвестиції в українські технології

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга звернувся до партнерів України із закликом збільшити інвестиції в українські технології і посилити санкції проти Росії, зокрема шляхом перекриття доступу Москви до технологій.
Як передає Укрінформ, про це міністр написав у соцмережі Х.
Очільник зовнішньополітичного відомства зазначив, що оскільки Україні потрібно було захищатися, вона навчилася впроваджувати інновації. За його словами, зараз Україна – технологічно передова країна, яка досягла успіху у галузі безпілотників, бойового штучного інтелекту, кібербезпеки, цифрового управління та банківської справи, а також в інших галузях.
«Ми закликаємо партнерів інвестувати більше в українські технології та допомагати нам у масовому виробництві наших найкращих інновацій. Це взаємовигідне партнерство: ті, хто допомагають нам зараз, отримають безпосередню користь від наших інновацій у майбутньому», – написав Сибіга.
Він зауважив, що Україна вже робить внесок у трансатлантичну безпеку, запевнивши, що українські технології посилять як Україну, так і її партнерів.
Водночас глава МЗС наголосив на необхідності негайного посилення санкцій проти Росії.
«Кожен мікрочіп, в якому відмовлено Москві, – це врятоване життя. Росія повинна бути позбавлена усіх ресурсів для своєї військової машини», – заявив Сибіга.
Міністр додав, що доходи Росії від продажу нафти мають бути урізані, а доступ Москви до технологій має бути повністю перекритий.
«Давайте розширимо технологічний розрив між свободою і тиранією, перетворивши інновації на щит. Не лише для України, але й для усієї трансатлантичної спільноти», – додав Сибіга.
Як повідомляв Укрінформ, 14 червня виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії Олена Трегуб заявила, що абсолютно в усіх високотехнологічних зразках російської зброї є західні компоненти і Росії досі вдається їх отримувати попри «пекельні санкції».
Політика
Зеленський: Світ вірить в українців

Світ допомагає Україні, бо вірить в українців, які дійсно заслуговують на цю довіру світу.
Як передає Укрінформ, про це Президент України Володимир Зеленський повідомив у відеозверненні.
Відео: Офіс Президента
«Хочу відзначити також сьогодні Швецію: є рішення про новий пакет оборонної підтримки. Дякую, Швеція! Активно працюємо з Німеччиною, щоб прискорити рішення щодо ППО. Є рішення Латвії про надання нового оборонного пакету», – акцентував Зеленський.
Президент подякував за це партнерам, які залишаються з Україною та її народом.
«Я пишаюся нашими людьми. Світ допомагає Україні, бо вірить в нас, вірить в українців, і наші люди дійсно заслуговують на цю довіру світу», – підкреслив глава держави.
Також Зеленський анонсував підготовку вже зараз нових кроків, які будуть змушувати Росію дійсно відчувати, що за війну треба буде платити.
«Відповідальність агресора має бути. І буде. Цілком справедливою і дуже відчутною», – наголосив він.
Як повідомляв Укрінформ, Євросоюз 30 червня оголосив про продовження на наступні шість місяців економічних обмежувальних заходів проти Росії через її війну в Україні.
Фото: ОП
Політика
Рютте сподівається на «гнучкість» США у відновленні поставок зброї Україні

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив сподівання на «гнучкість» США у питанні відновлення військової допомоги Україні, аби країна мала ресурси для самооборони.
Про це Рютте сказав журналістам у п’ятницю, повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.
«США мають переконатися, що їхні запаси є на рівні, необхідному для нас, оскільки вони мають вирішальне значення для нашої колективної оборони. Водночас, звичайно, ми сподіваємося на гнучкість, ми маємо також забезпечити, щоб Україна могла рухатися вперед», – заявив Рютте.
З огляду на очевидне небажання Росії погоджуватись на припинення вогню, союзники НАТО мають «бути впевнені», що Україна «має все необхідне, щоб продовжувати боротьбу», додав Рютте.
Він виступив у військовому штабі НАТО в Монсі, Бельгія, після церемонії привітання нового командувача американських збройних сил в Європі та вищого військового командувача НАТО, генерала ВПС Алексуса Гринкевича. Гринкевич сказав журналістам, що він стежить за дискусією, додавши: «Ми побачимо більше подій протягом наступного тижня або двох».
Як повідомляв Укрінформ, речниця Білого дому Анна Келлі підтвердила, що Пентагон призупинив надання Україні боєприпасів та ракет, заявивши, що таке рішення ухвалене, «аби поставити інтереси Америки на перше місце після огляду Міністерством оборони США військової підтримки та допомоги іншим країнам світу».
Державний департамент США заперечив свою причетність до будь-яких рішень щодо постачання військової допомоги в Україну.
Фото: НАТО, flickr
-
Одеса1 тиждень ago
У липні запустять додатковий потяг з Вінниці до Одеси – Укрзалізниця
-
Політика1 тиждень ago
нардеп Дмитрук заявив, що Україна, Росія та Білорусь «один народ»
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл
-
Війна1 тиждень ago
На фронті від початку доби сталися 69 зіткнень, третина з них
-
Війна1 тиждень ago
В РФ засудили ще чотирьох українських військових за «Курську операцію»
-
Відбудова1 тиждень ago
У Посад-Покровському на Херсонщині зводять 173 нових приватних будинків
-
Відбудова1 тиждень ago
за рік банки профінансували проєктів майже на 25 мільярдів
-
Війна1 тиждень ago
Дрони на оптоволокні несуть загрозу вглиб лінії фронту на 50 кілометрів