• Latest
  • Trending
  • All

66,9% українських агропідприємств не хочуть впроваджувати ринок землі: побоюються нечесній конкуренції

11.04.2019
В Одесі дитина випала з 20-го поверху

В Одессе ребенок выпал с 20-го этажа

17.08.2022
В Одесі впіймали на хабарях співробітників військкомату

В Одессе поймали на взятках сотрудников военкомата

17.08.2022
Ворожі ракети на Одещині влучили в прибережні будинки

Вражеские ракеты попали в прибрежные дома в Одесской области

17.08.2022
Гирло Бистре на Дунаї знову судоходне

Устье Быстрое на Дунае снова судоходно

16.08.2022
Одесу налякала злива

Одессу напугал ливень

16.08.2022
В Затоці підірвались у морі п’ятеро відпочивальників

В Затоке подорвались в море пятеро отдыхающих

15.08.2022
На Одещині шахраї розсилають фейкові листи від ОВА

В Одесской области мошенники рассылают фейковые письма от ОВА

12.08.2022
У департаменті освіти розповіли про очне навчання школярів

В департаменте образования рассказали, как будут учиться школьники

11.08.2022
Судно з українським зерном через негоду затрималось у порту

Судно с украинским зерном из-за непогоды задержалось в порту

11.08.2022
Екснардепа Ігоря Маркова оголосили в міжнародний розшук

Экснардепа Игоря Маркова объявили в международный розыск

11.08.2022
Одеситка незаконно вивозила чоловіків за кордон

Одесситка незаконно вывозила мужчин за границу

10.08.2022
З Білгорода-Дністровского запустили пасажирський катер

Из Белгорода-Днестровского запустили пассажирский катер

10.08.2022
Дайжест Одессы
Четверг, 18 августа, 2022
  • Суспільство
  • Події
  • Криминал
  • Любопытно
  • Одесса
  • Регион
  • Політика
  • Топ-тема
  • Бізнес
  • Аналітика
  • РусскийРусский
    • РусскийРусский
    • УкраїнськаУкраїнська
No Result
View All Result
Дайжест Одессы
No Result
View All Result

66,9% українських агропідприємств не хочуть впроваджувати ринок землі: побоюються нечесній конкуренції

by @[email protected]
11.04.2019
in Криминал, Події, Суспільство
0

Керівництво 66,9% українських агропідприємств не бажає впроваджувати ринок землі, оскільки не бачить для себе можливості конкурувати на цьому ринку.

Про це повідомив голова Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Андрій Дикун на Всеукраїнському земельній форумі.

ВАР провела опитування представників агропідприємств. опитування показало, що, на думку підприємців, вони не витримають конкуренції з холдингами та олігархами, а також складної ситуації з чиновниками. Серед опитаних було близько 500 чоловік, тільки шестеро відповіли негативно на питання «чи Платили ви хабарі в минулому році у зв’язку зі своєю діяльністю?». Решта визнали, що тема хабарництва для органів держвлади залишається актуальною.

На думку присутніх, якщо в Україні будуть впроваджувати ринок землі, то право продажу має поширюватися: спочатку на землі державної та комунальної власності, а потім і на землі приватної власності — так вважають 29,84% респондентів; тільки на землі в приватній власності – з цією тезою погодилися 21,59% учасників опитування; одночасно на землі як приватної, так і державної та комунальної власності — 26,03%.

Відповідаючи на питання про те, хто має право купувати землю, більшість голосуючих (51,5%) зійшлися на думці, що спочатку це повинні бути тільки фізичні особи, а після закінчення перехідного періоду одночасно фізичні та юридичні особи-сільгоспвиробники (підприємства, власниками яких є виключно фізичні особи-громадяни України). Ще 22,46% опитаних переконані, що право на купівлю землі повинні мати тільки фізичні особи-громадяни України.

68,87% проголосували проти обмеження кола фізичних осіб, які мають право на купівлю-продаж та володіння землями сільськогосподарських призначення виключно членами фермерських господарств (тобто мають організаційно-правову форму «фермерське господарство»).

Думки щодо максимального розміру площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення «в одні руки» фізичній особі розділилися: 38,51% підтримують ідею «до 200 га», а 34,47% — до 500 га». Коли аграрії відповідали на питання, скільки землі має бути у власності юридичних осіб (і пов’язаних з ними осіб, то вийшов такий відповідь: максимальний розмір до 5000 га підтримали 51,52%, а до 10000 га — 22,42% опитаних.

51,59% учасників опитування висловилися проти надання винятків юридичним особам у вигляді права купувати землі сільськогосподарських призначення більш обмеження (заборони на купівлю або ліміти) у розрахунку 2 га на корову.

58,42% учасників голосування вважають, що будуть менше грошей інвестувати в інфраструктуру населеного пункту, де вони проживають, після того, як пайовики продадуть свою землю новим власникам.

В опитуванні брали участь 490 агропідприємств із загальним земельним фондом 4500000 га землі. З них — 115 тваринницьких комплексів і 79000 поголів’я ВРХ.

Треба думати, побоювання українських аграріїв мають підстави. По-перше, тому, що за 1 квартал 2019 року оренда землі в Україні подорожчала на 24%. Це офіційні дані Госгеокадастра України. Як повідомив ГолосUA один з підприємців, на сьогодні оренда 1 га землі в Україні коштує близько 142 доларів США.

По-друге, українські аграрії не користуються такою підтримкою держави при оренді землі, як, наприклад, це зроблено в Литві. Але близько 50% опитаних зацікавлені в купівлі землі і близько 80% опитаних хотіли б взяти кредити на придбання земельних ділянок.

А заступник голови Комітету з питань сільських питань Литовського Сейму Казіс Старкявичюс повідомив, що в 2019 році у країнах-членах ЄС оренда землі коштує 260 євро за 1 га, в Польщі — 160 євро, Литві – 180 євро. «У Литві на оренду землі аграрії можуть витратити державні дотації – 100 євро на 1 га», — сказав він.

Нагадаємо, в грудні 2018 року профільний Комітет парламенту рекомендував Верховній Раді України прийняти законопроект №9355-5 про продовження мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомив заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, передає РБК Україна.

Він зазначив, що комітет розглянув всі зареєстровані в Раді проекти закону про продовження мораторію.

«На сьогоднішньому засіданні розглянуті всі законопроекти про продовження заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення. Комітет підтримав законопроект №9355-5», — повідомив парламентарій.

Нардеп зазначив, що розробниками цього законопроекту були в більшості члени аграрного комітету. «Цей законопроект передбачає продовження мораторію на один рік. А також обов’язкове внесення Кабміном закону про обіг землі… Всі інші законопроекти комітет відхилив, рекомендував прийняти за основу один — №9355-5. Але комітет надав свій висновок, а в залі будуть розглядатися всі законопроекти», — пояснив заступник голови комітету.

«>

11.04.2019
08:19
Источник

Previous Post

Ремонт больницы на улице Братиславской подорожал

Next Post

Соболєв натякнув, хто може приєднатися до його нової політичної сили — ЗМІ

@admin@

@[email protected]

Next Post

Соболєв натякнув, хто може приєднатися до його нової політичної сили — ЗМІ

Добавить комментарий Отменить ответ

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

No Result
View All Result
  • Home 2
  • Home 3
  • Home 4
  • Home 5
  • ru
  • О нас
    • Контакты
    • Реклама

Copyright © 2022 Улюблена Одеса