Війна
The War Is Not Over Yet в Міському саду Одеси

З 19 по 24 жовтня в Міському саду Одеси можна ознайомитись з фотовиставкою The War Is Not Over Yet.
Як повідомили у мерії, проєкт покликаний розповісти про тих, завдяки кому світ знає про війну, яку розвʼязала росія проти України. Йдеться про журналістів та журналісток, які загинули, були поранені, опинилися під обстрілами, у полоні або зазнали переслідувань від початку повномасштабного вторгнення.
За даними Інституту масової інформації, станом на 14 жовтня 2022 року від рук росіян загинули 40 українських і закордонних журналістів. Серед них:
• 8 – під час виконання професійних обовʼязків;
• 19 – захищаючи Україну в лавах Збройних сил;
• 13 – внаслідок російських обстрілів та катувань.
Один із цих журналістів – Максим Мединський, уродженець міста Болград на Одещині. Він загинув 29 квітня 2022 року внаслідок артилерійського обстрілу російських окупантів поблизу Харкова. Посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та орденом “За мужність” ІІІ ступеня за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної журналістики та інформаційної сфери, мужність і самовідданість, виявлені під час висвітлення подій повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, багаторічну сумлінну працю та високу професійну майстерність.
Виставка The War Is Not Over Yet – вияв солідарності з українськими медійниками та медійницями, які борються за правду, ризикуючи власним життям. Вони залишають свою професійну діяльність і стають до лав Збройних сил України. Вони ведуть активну боротьбу на інформаційному фронті, фіксуючи хід війни і розповідаючи про неї правду світові. Завдяки українським журналістам, фотографам, операторам та фіксерам міжнародна спільнота дізнається про новини з фронту й бачить докази воєнних злочинів росіян.








Раніше виставку The War Is Not Over Yet уже побачили в Києві, Боярці та Вінниці. Виставка відбувається за підтримки: Українського ПЕН, Інституту Масової Інформації, Центру прав людини ZMINA, Національного музею Революції Гідності, Львівського Медіафоруму, Премії імені Георгія Ґонґадзе, Одеської міської ради.
Нагадаємо, які шанси Одеси прийняти EXPO 2030.
Війна
Ворожими ударами пошкоджені сортувальне депо та кілька відділень «Нової пошти»

Внаслідок ворожих ударів у ніч на 4 липня у Києві та області пошкоджені кілька відділень та сортувальне депо «Нової пошти». Постраждалих немає.
Про це компанія повідомила у Телеграмі, передає Укрінформ.
За інформацією пресслужби, найбільше постраждало відділення №223. На момент удару воно було зачинене. На місці працюють поліція та ДСНС. Усі посилки вціліли. Найближчим часом вони та всі відправлення, які прямують до зазначеного відділення, будуть перенаправлені до відділення №122.
Також пошкоджень зазнало відділення №114, воно продовжує працювати. Відділення №226 працює в обмеженому режимі роботи (тільки на видачу). Весь вантаж, що в дорозі, буде переміщено на відділення №359.
Було також влучання по прилеглій території сортувального депо. Згоріли два авто. Працівники та вантаж не постраждали. Роботу відновлено.
Як повідомлялося, столиця зазнала масованої атаки російських безпілотників та ракет. У кількох районах зафіксовані падіння уламків та пожежі. Внаслідок атаки постраждали 23 людини, 14 із них були госпіталізовані.
Фото: Нова пошта
Війна
Російські спецслужби розпочали ІПСО із залученням родин українських військовополонених

Спецслужби РФ розпочали чергову інформаційно-психологічну операцію для дискредитації України із залученням членів родин українських військовополонених.
Як передає Укрінформ, про це Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України повідомляє у Фейсбуці.
“Фіксується масове надсилання повідомлень та дзвінки на їхні контакти. Російська агентура, застосовуючи шантаж, вимагає в обмін на внесення їхніх рідних до списків обміну масово надсилати листи зі звинуваченнями представників влади України у буцімто відмові від обмінів“, – йдеться у повідомленні.
Також людей змушують розсилати ці листи до міжнародних організацій, державних органів України та США, зокрема в ООН, Адміністрацію Білого дому.
У ЦПД пояснили, що ворог намагається використовувати сфабриковані листи як докази з метою дискредитації України перед міжнародною спільнотою і дестабілізації ситуації в Україні.
У центрі закликають бути пильними і не піддаватися на ворожі провокації: “Не відповідайте на повідомлення від підозрілих контактів, не надавайте особисту інформацію, не переходьте за сумнівними посиланнями. Якщо ви отримали провокативне повідомлення або дзвінок — зверніться до органів правопорядку”.
Як повідомляв Укрінформ, Кремль на тлі чергових обмінів військовополоненими продовжує поширювати дезінформацію про нібито “масові випадки катування росіян в українському полоні”.
Війна
в ОВА повідомили кількість загиблих і постраждалих внаслідок атаки — фото

В Одеській ОВА розповіли, що російська балістика атакувала інфраструктуру поруч з портом. На причалі, в районі якого відбулося влучання, саме працювали люди — вивантажували метал.
“По припортовій інфраструктурі було завдано удару балістичною ракетою. Касетною балістичною ракетою, яка заборонена”, — розповів в ефірі телемарафону 3 липня керівник Одеської ОВА Олег Кіпер.
З його слів, вже відомо про двох загиблих. Троє осіб дістали поранення й отримують медичну допомогу на місці.
“Це водій вантажівки й… Зараз [особу] іншого встановлюють, хто там перебував на місці”, — уточнив голова обладміністрації.
Він запевнив, що інформацію щодо стану постраждалих медики нададуть пізніше.
Фото з місця подій
Фото: Соцмережi
Віцепрем’єр-міністр України Олексій Кулеба заявив, що російський “Іскандер” поцілив в район одного з причалів Одеського морського порту.
“На той момент на причалі працювали люди, відбувалося вивантаження металу з іноземного судна під прапором Сан-Томе і Принсіпі”, — зазначив політик.
З його слів, загинули докер-механізатор і водій, а серед постраждалих — працівники одного з портових операторів, водій і двоє громадян Сирії, які є членами екіпажу цивільного судна.
“Пошкоджені також об’єкти інфраструктури: портальні крани, техніка, склади”, — додав Кулеба.
Фото наслідків удару
Фото: Олексій Кулеба / Telegram
У соцмережах повідомляли про дим на місці влучання. Зазначалося, що, зі слів очевидців, “є жертви серед цивільних”. Також місцеві після атаки передали, що у центрі Одеси розбились шибки, тож тротуар усіяли уламки скла.
Фото диму в Одесі
Фото: Соцмережі
Мер Одеси Геннадій Труханов інформував про рух російського розвідувального дрона в бік міста після вибуху під час повітряної тривоги.
Нагадаємо, вранці 3 липня ЗС РФ вдарили “Шахедами” по ТЦК у Полтаві. У Сухопутних військах підтвердили, що є загиблі й поранені серед цивільних.
Фокус зібрав усе, що відомо про наслідки ворожої атаки по Полтаві. Місцеві жителі чули вибухи та бачили, як над містом почав здійматись дим. Було два влучання — по території Полтавського міського та обласного військкоматів.
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС