Connect with us

Війна

Об’єкти енергетичної інфраструктури: поточна ситуація, відключення, блекаут. Про ситуацію в Одесі розповів Антон Шалигайло

Published

on

Про стійкість української енергосистеми говорить той факт, що лише на двохсоті дні повномасштабної війни громадяни відчули складнощі з електрикою. Наразі в Одесі тривають погодинні відключення, які НЕК «Укренерго» відновлює та скасовує. Це означає, що не лише енергетики та рятувальники відповідальні за порятунок системи, а й кожен свідомий українець. Пояснюємо теперішню ситуацію, плани та можливі варіанти подій.

Загальна енергосистема країни

Система складається з об’єктів вироблення електроенергії та інфраструктури, яка її вже постачає. За період з 24 лютого по 24 жовтня росіяни 85 разів били по цих об’єктах. На початку вторгнення окупанти “травмували” окремі об’єкти, здебільшого генерації енергії, а у жовтні — обидві складові системи. Найбільше постраждала Донецька, Сумська, Дніпропетровська області. 

Ілюстрація: Офіс генерального прокурора

Як зазначив генеральний прокурор, Андрій Костін: «Це політика знищення українців через створення умов, непридатних для життя. З наближенням зими російське керівництво свідомо позбавляє людей базових речей: води, електрики, тепла. Так само як свідомо прирікало на голодну смерть під час Голодомору 1932-1933 років. Це — тероризм і воєнний злочин».

Неможливо назвати точний відсоток пошкоджень об’єктів енергетичної інфраструктури, адже ситуація щогодинно змінюється, як з боку відновлення, так і пошкодження. Однозначно можемо констатувати, що стан потребує стабілізації. 

Скільки енергії зекономили одесити

Директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської ОВА, Антон Шалигайло, розповів «Дайджесту Одеси», про введені обмеження та результати, які маємо на сьогодні.

«Вся енергосистема України зараз працює на балансування. Керує цим процесом НЕК «Укренерго», яка повідомляє про введення певних обмежень по країні. Відповідно до цих команд, вводяться ті чи інші графіки обмежень споживання або потужності електричної енергії. Виконуються заходи щодо самостійного зменшення споживання, економії чи раціонального використання в години піка. Це стосується й освітлення об’єктів благоустрою вночі, підсвітки вивісок, будівель, ощадливого використання енергії під час руху міського транспорту, підсвітлення рекламних конструкцій чи інших. 

Ми звертаємось, просимо, рекомендуємо нашим громадянам долучатись до цієї акції стабілізації енергосистеми: кожен може зменшити використання у пікові часи.  І зробити це самостійно, переглянувши чи підкоригувавши свій режим у часі. Я впевнений, що всі ці заходи нададуть допомогу загальній енергосистемі країни, і виведуть на стабільний рівень роботи. 

Перші обмеження по області були введені 20 та 21 жовтня. Завдяки цьому було зекономлено понад 580 тисяч кВт-год та зменшено потужності на більше ніж 20 МВт. Це саме ті цифри, які доведені щодо зменшення оператором системи — «Укренерго».  На ті дні, графіки призвели до потрібного результату, область зменшила споживання і ми справились із завданням», — розповів директор департаменту.

21 жовтня графіки містили перелік підприємств — основних споживачів електричної енергії в регіоні. Це передбачало самостійне, добровільне припинення споживання електричної енергії. Як розповів Антон Ігорович, у переліку були 60 великих промислових підприємств, які складають більшу частину споживання. Деякі підприємства йшли на зустріч, а іншим довелось пояснювати необхідність обмежень. 

Щодо графіків погодинних чи стабілізаційних відключень, які були введенні 25 жовтня, то регіон також виконав завдання від «Укренерго». На 25 жовтня світло було відсутнє у понад 200 тисяч абонентів електричних мереж, які є побутовими споживачами по всій області. Та додатково у більше ніж 40 тисяч абонентів — юридичних осіб. 

Рішення щодо тривалості цих відключень приймається виключно диспетчерською службою.

Як допомогти системі встояти

Існує два поняття дефіциту в енергетиці: потужності та енергії. Наразі в Україні тимчасовий дефіцит потужності, тобто система не має змоги покрити пікові години споживання. І навіть незначна на думку споживачів економія —  призводить до потужних результатів. «Енергосистема за своєю природою дуже інерційна. Для неї відхилення у 2% або 5% – значний показник. Тому і економія в 5% споживання змінює ситуацію для збалансування енергосистеми в позитивну сторону. Економією нехтувати не можна. Якщо вона буде 10-15% або більше – це стане полегшенням, яке дозволить уникати примусових відключень споживачів. Але будь-яка економія, навіть відносно невелика, на 3-5%, все одно корисна для енергосистеми в цій ситуації» — розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв’ю РБК-Україна. 

ДТЕК Одеські мережі надали графіки відключень, але частина користувачів помітила, що з погрішностями або суттєво, вимикання світла не відповідає запланованому. Це пов’язано з конкретною потребою в енергосистемі. «Укренерго» ставить задачу відповідно до чіткого моменту і потреби. Задача оператора розподільчих мереж — відключити потрібний обсяг навантаження, щоб збалансувати систему.

«Держава нам ставить завдання економити електроенергію, то ми маємо виконати його», — зазначив Антон Шалигайло. 

Чи чекати на блекаут? 

Блекаут — аварія чи пошкодження, яке призводить до порушення роботи енергосистеми. Це знеструмлення великих регіонів чи всієї країни. Саме балансування системи, якому зараз допомагають українці, і дозволить уникнути аварії. 

«Потрібно оперативно усувати ті чи інші пошкодження. На це впливає наявність аварійного запасного обладнання та зовнішні чинники. Враховуємо, що у нас бойові дії, воєнний стан, агресія. Але так чи інакше будь-які аварійні ситуації відновлюються. Все залежить від оперативності та часу відновлення. 

Найголовніше — швидко усувати та забезпечити життєдіяльність об’єктів важливої інфраструктури або населення в той час, коли буде відсутня певна послуга і ліквідуватиметься проблема. Всі важливі об’єкти інфраструктури забезпечені резервними джерелами живлення у вигляді генераторів, у наявності паливно-мастильні матеріали, які допоможуть тимчасово забезпечити ті ж самі лікарні чи помпові станції для підтримки живлення населених пунктів. 

Фото: Деловая Одесса

На часі опалювальний сезон. Ми в умовах війни, тому цей сезон значно відрізняється від усіх попередніх. Розуміємо всі ризики, прораховуємо сценарії розвитку подій, на випадки виведення з ладу того чи іншого енергетичного чи інфраструктурного об’єкта. Ми готуємось. Ще ніколи не були так згуртовані та мобілізовані. Знаю, вірю, що все буде добре з теплом у оселях, адже разом йдемо до перемоги», — розповів Антон Шалигайло.  

Ракетні удари по об’єктах енергетичної інфраструктури — черговий виклик для українців. Об’єднавши зусилля з енергетиками та військовими, маємо змогу уникнути колапсу та протистояти терористичному шантажу окупантів. Поки що ситуація складна і потрібно дотримуватись правил економного споживання електроенергії.

Війна

Українські воїни знищили прапор РФ, який загарбники встановили на кордоні з Чернігівщиною

Published

on

Українські воїни знищили прапор РФ, який росіяни встановили у районі пункту пропуску «Грем’яч» на кордоні з Чернігівською областю.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.  



Джерело

Continue Reading

Війна

Ворожими ударами пошкоджені сортувальне депо та кілька відділень «Нової пошти»

Published

on

Внаслідок ворожих ударів у ніч на 4 липня у Києві та області пошкоджені кілька відділень та сортувальне депо «Нової пошти». Постраждалих немає.

Про це компанія повідомила у Телеграмі, передає Укрінформ.

За інформацією пресслужби, найбільше постраждало відділення №223. На момент удару воно було зачинене. На місці працюють поліція та ДСНС. Усі посилки вціліли. Найближчим часом вони та всі відправлення, які прямують до зазначеного відділення, будуть перенаправлені до відділення №122.

Також пошкоджень зазнало відділення №114, воно продовжує працювати. Відділення №226 працює в обмеженому режимі роботи (тільки на видачу). Весь вантаж, що в дорозі, буде переміщено на відділення №359.

Читайте також: У Запоріжжі внаслідок атаки «Шахеда» зруйноване відділення «Нової пошти»

Було також влучання по прилеглій території сортувального депо. Згоріли два авто. Працівники та вантаж не постраждали. Роботу відновлено.

Як повідомлялося, столиця зазнала масованої атаки російських безпілотників та ракет. У кількох районах зафіксовані падіння уламків та пожежі. Внаслідок атаки постраждали 23 людини, 14 із них були госпіталізовані.

Фото: Нова пошта



Джерело

Continue Reading

Війна

Російські спецслужби розпочали ІПСО із залученням родин українських військовополонених

Published

on

Спецслужби РФ розпочали чергову інформаційно-психологічну операцію для дискредитації України із залученням членів родин українських військовополонених.

Як передає Укрінформ, про це Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України повідомляє у Фейсбуці.

“Фіксується масове надсилання повідомлень та дзвінки на їхні контакти. Російська агентура, застосовуючи шантаж, вимагає в обмін на внесення їхніх рідних до списків обміну масово надсилати листи зі звинуваченнями представників влади України у буцімто відмові від обмінів“, – йдеться у повідомленні.

Також людей змушують розсилати ці листи до міжнародних організацій, державних органів України та США, зокрема в ООН, Адміністрацію Білого дому.

У ЦПД пояснили, що ворог намагається використовувати сфабриковані листи як докази з метою дискредитації України перед міжнародною спільнотою і дестабілізації ситуації в Україні.

Читайте також: Росіяни стратили вже 268 полонених українських військових – Лубінець

У центрі закликають бути пильними і не піддаватися на ворожі провокації: “Не відповідайте на повідомлення від підозрілих контактів, не надавайте особисту інформацію, не переходьте за сумнівними посиланнями. Якщо ви отримали провокативне повідомлення або дзвінок — зверніться до органів правопорядку”.

Як повідомляв Укрінформ, Кремль на тлі чергових обмінів військовополоненими продовжує поширювати дезінформацію про нібито “масові випадки катування росіян в українському полоні”.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.