Connect with us

Війна

Поцілувати маму, собаку, котів та й поїхати назад: громадська діячка з Одеської області в лавах ЗСУ

Published

on

Є люди, які створені для громадської діяльності, вони думають, працюють та бачать інакше, завдяки чому і досягають чітких результатів. Серед них і Інна Перун, яка є старшим бойовим медиком та депутаткою Авангардівської селищної ради. Для “Дайджесту Одеси” вона розповіла, які складнощі трапляються на шляху військових.

Задачі бойового медика

Ми тренуємось постійно і щодня, адже не було такого, що нас готували до війни. Першого дня прийшли по своїй волі, щоб захищати країну. До речі багато людей із захворюваннями, через які не підлягають призову у мирний час. Але за доброї волі вони тут.

Задачі медика — навчити людей надавати собі допомогу при пораненнях, стежити за станом здоров’я, виконувати завдання від командування. Ротний медик має вчасно виявляти хворих, надавати первинну медичну допомогу, слідкувати за санітарно-гігієнічними та протиепідемічними заходами у роті, проводити медичну розвідку району, дислокації, а ще є бойові задачі, відтягування поранених. Воєнний медик роти займається здебільшого організацією та проведенням лікувально-евакуаційних заходів на полі бою.

Особисто для мене складних ситуацій не існує взагалі. Всі медикаменти ставляться на облік, тому якщо вони надходять постійно, проблем немає. Зазначу, що у нас є багато хворих людей, які потребують підтримки — от і все. На позиціях тут я єдина жінка. Сама собі створюю необхідні умови, а хлопці мені допомагають, з повагою відносяться. Пристосують до будь-яких умов.

Волонтерство

Я волонтер вже багато років, ще з початку війни. Зараз добре налагоджена волонтерська сітка, контакти, ми всі згуртовані та орієнтовні один на одного. Допомагаю не лише нашій військовій частині, а й іншим, з усіх потрібних напрямків. Це вдається завдяки тісній співпраці з багатьма громадськими організаціями.

За цей час, якщо їздила у звільнення, то дома майже і не була, волонтерила. Жодного разу не приїхала пуста в частину, завжди завантажена машина всякими речами, які нам потрібні. Виздів додому тому і не було, заїду на 15 хвилин: поцілувати маму, собаку, котів та й час їхати назад.

Забезпечення військових, допомога цивільних та зарплатня

Зараз нам всім потрібно йти до перемоги і вкладати всі зусилля в те, щоб побороти зовнішнього ворога і про внутрішнього теж не забувати. Мене, як громадську діячку багато що хвилює. Люди і військові мають бути розумніші. 

Наприклад, нещодавно наша громада пекла крутеликі та всякі пиріжки для військових. Вони робили це для тієї частини, яка в місті. Але є різниця, адже ті військові, що в межах цивілізації, мають більше можливостей: можуть зайти в магазин, бо він є. А у нас багато позицій, де взагалі немає ні світла, води, приготувати їжу чи варіантів покращити ці умови. Як на мене, якщо є змога допомогти, то потрібно зробити це для тих, хто в складніших умовах. 

Є бійці, які знаходяться в лісі, як мій молодший син Владислав. Вони 200 кілометрів їхали, щоб забрати ласощі. У всьому є різниця. Такі ж ситуації були зі зборами на автомобіль. Коли частині була потрібна ще одна машина, щоб вивозити поранених, то зібрали 23 тисячі. Цього вистачило лише, щоб полагодити стару, яку купили за власні кошти, і хоч якось вивезти хлопців. Були випадки, коли це не вдавалось за відсутності транспорту. А якось виходить, що люди, які не “на передку” збирають на ці ж самі автомобілі.

Багато хто пішов, не думаючи, що платитимуть зарплатню. У нас було так: двері бабахнули і сказала сину: “збирайся” по дорозі забрали брата і до військкомату. Перші півроку вся моя зарплатня йшла на армію, купувала, завозила, пересилала, заправлялись і так далі — все за власні кошти. Були випадки і несплати, затримок. Проте в мене немає такого, що армія чи країна, мені щось винна. 

Потрібно зрозуміти, що ті люди, які мали бізнес, не працювали на мінімальну зарплатню. Вони залишили свої сім’ї, які теж потребують коштів зараз. Тобто військовий тут воює, годує свої сім’ї та ще й допомагає іншим.

А буває, що навіть форми немає у всіх. Наприклад, мені видали три комплекти форми 56 розміру при мому 48, тому купила собі сама. Звичайно, є умови повернення коштів, але немає часу у це заглиблюватись. Після війни будемо розбиратись. У сина горіла форма тричі. Він коригувальник і служить “на передку” вже десь півтора року. Коли він їхав на навчання в Німеччину, не було форми — знайшов натівську. А йому кажуть, що потрібна лише ЗСУшна, яка згоріла, а іншу — не видали. Я зняла з себе і віддала йому. Знову згорає форма і я віддаю свою. Бо тут я собі ще зможу купити, хоча й ціни на них високі, а він на своїй позиції — не зможе купити. Дали тобі одну форму, а далі ніхто не турбується про списування та видачу нових. Навушники, обладнання, телефони, дрони – це все за їх гроші, ті ж самі зарплати.

Плани після війни

Скоріш за все, після війни, залишусь в армії. А ще хочу попросити у своєї матері прощення за те, що я залишила її одну. У нас п’ятеро людей з сім’ї пішло в армію і вона залишилась сама. Ми їй допомагаємо, але я розумію, що це не замінює нашої присутності. Проте й повернутись я не можу, бо на мені лежить відповідальність за неї й всіх. 

Фото: з особистого архіву.

Нагадаємо, про історію військовослужбовиці за позивним Джейн.

Війна

Парадні колони в Москві: радянська артилерія в новій обгортці

Published

on

Парад «побєдобєсія» минув, але правдивої інтриги в форматі збройових новинок не сталося



Джерело

Continue Reading

Війна

На фронті від початку доби сталося 69 боєзіткнень, найбільше атак

Published

on

На лінії фронту від початку доби відбулося 69 бойових зіткнень між Силами оборони України та російськими військами.

Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Сили оборони України стримують наступ російських окупантів та вживають заходів для недопущення просування противника вглиб української території. На цей час відбулося 69 бойових зіткнень”, — йдеться у зведенні станом на 16 годину.

За даними Генштабу, сьогодні від вогню ворожої артилерії та мінометів постраждали громади населених пунктів Архипівка, Клюси Чернігівської області та Проходи, Олександрівка, Старикове, Братениця, Марчихина Буда, Славгород Сумської області. Авіаудару зазнали Бояро-Лежачі Сумської області.

Одну атаку ворога відбивають українські захисники поблизу Вовчанська на Харківському напрямку.

На Куп’янському напрямку російська армія здійснила дві атаки на українські позиції – у напрямках Піщаного та Новоосинового.

На Лиманському напрямку ворог сім разів атакував позиції наших захисників у районах населених пунктів Зелений Гай, Греківка, Рідкодуб, Торське, Колодязі, Зелена Долина та в напрямку Ольгівки, два боєзіткнення тривають.

На Сіверському напрямку окупанти проводили п’ять наступальних дій у районах Білогорівки та Григорівки, одне боєзіткнення триває.

На Краматорському напрямку українські захисники відбивають дві штурмові дії російських загарбників. Ворог намагається прорватися в районах Васюківки та Часового Яру.

На Торецькому напрямку наші захисники відбили одну атаку окупантів поблизу Диліївки.

На Покровському напрямку російські загарбники здійснили 29 спроб потіснити наших воїнів з позицій у районах населених пунктів Нова Полтавка, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Мирноград, Удачне, Новосергіївка, Новоолександрівка, Котлярівка, Троїцьке, Андріївка та в напрямках Зорі і Попового Яру. Сили оборони стримують натиск та вже відбили 23 атаки противника. Авіаударів зазнали Полтавка та Покровськ.

На Новопавлівському напрямку ворог 11 разів намагався прорвати оборону наших захисників у районах Костянтинополя, Багатиря, Роздольного, Зеленого Поля, Новосілок, три зіткнення тривають дотепер.

На Гуляйпільському напрямку окупанти наступальних дій не проводили, проте завдали авіаційних ударів у районах Гуляйполя та Високого.

На Оріхівському напрямку українські воїни відбили три штурмові дії загарбників у районах Малої Токмачки та Малих Щербаків.

На Придніпровському напрямку армія РФ двічі атакувала у бік позицій наших захисників, успіху не мала.

На Курському напрямку від початку доби відбулося шість боєзіткнень, два з яких тривають дотепер. Крім того, ворог завдав п’ять авіаційних ударів, скинувши 10 КАБів, та здійснив 161 артилерійський обстріл, зокрема сім – із реактивних систем залпового вогню.

Читайте також: На Краматорському напрямку Сили оборони знищили піхоту, гармати й укріплення росіян

На решті напрямків — без особливих змін, зауважили в Генштабі.

Як повідомляв Укрінформ, на Новопавлівському напрямку минулої доби, 11 травня, армія РФ намагалася прорвати оборону українських військ у районі населених пунктів Костянтинополь та Багатир.

Фото: Генштаб ЗСУ



Джерело

Continue Reading

Війна

Нацгвардія показала модернізовану систему залпового вогню БМ-21 «Град»

Published

on


Національна гвардія України модернізує системи залпового вогню БМ-21 «Град», зокрема удосконалює платформи й бойові системи, покращує ергономіку та безпеку екіпажу.

Про це командувач НГУ бригадний генерал Олександр Півненко повідомив у Телеграмі.

«За останні кілька місяців особливу увагу приділено оновленню реактивних систем залпового вогню, зокрема БМ-21 «Град». З метою вдосконалення цього зразка озброєння в НГУ було розроблено технічне завдання, що передбачало глибоку модернізацію платформи та бойових систем. Зокрема базове шасі на основі радянського автомобіля «Урал» замінено на сучасну платформу MAN (6х6), яка забезпечує кращу мобільність, прохідність та надійність у складних умовах бойових дій», – зазначив Півненко.

За його словами, покращення торкнулися й ергономіки та безпеки екіпажу.

«Нова машина має більш комфортні умови для роботи особового складу, зокрема за рахунок оновленої кабіни та оптимізованого внутрішнього простору. Встановлені засоби РЕБ та інші рішення, які допоможуть ефективніше застосовувати таку техніку в умовах бойових дій», – підкреслив Півненко.

Читайте також: Близько 60% озброєння та військової техніки в Україні виробляє приватний сектор

Також передбачена можливість транспортування додаткового боєкомплекту, що збільшує автономність бойової машини.

За словами Півненка, ключовим елементом модернізації стала інтеграція сучасних систем управління вогнем і наведення. Нові цифрові комплекси дозволяють значно точніше та оперативніше здійснювати виявлення цілей, розрахунок координат і відкриття вогню.

«Системи вертикального та горизонтального наведення отримали електричні приводи з дистанційним керуванням, що підвищує швидкість реакції та точність бойової роботи. Таким чином, артилерійська частина РСЗВ БМ-21 була інтегрована на нову автомобільну платформу з повністю оновленими бойовими системами — і тепер відповідає вимогам сучасного поля бою в контексті застосування РСЗВ», – наголосив Півненко.

Він зауважив, що це дозволяє підрозділам НГУ ефективніше виконувати завдання вогневої підтримки в умовах маневреної війни.

«Національна гвардія України й надалі послідовно працює над переозброєнням та модернізацією своїх бойових підрозділів — задля зміцнення обороноздатності держави та збереження життя українських воїнів», – підкреслив командувач НГУ.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони від початку 2025 року кодифікувало і допустило до експлуатації для потреб Сил оборони України понад 50 нових зразків автомобільної техніки.

Фото: НГУ



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.