Війна
Балон чи балончик: найпростіші правила безпеки для одеситів від ДСНС

Аварійні, екстрені, а взагалі будь-які відключення електроенергії призводять до винахідливості, кмітливості та універсальних лайвхаків від одеситів. Звичайно, це не від нудьги чи заради цікавості, а через значну потребу у приготуванні їжі, теплі. І в цьому ніхто не звинувачує звичайних жителів, але є невеличкий нюанс: коли берете до рук будь-який пристрій, хоч запальничку, — прочитайте правила користування, які на ньому написані. Всього кілька хвилин здатні врятувати вас, дітей, сусідів та стіни житла. Кількість надзвичайних подій зростає пропорційно до ударів росіян по об’єктах критичної інфраструктури. Це і короткі замикання, пожежі, отруєння чадним газом і головна причина — порушення правил безпеки. Про методи захисту себе на брифінгу у Media Center Ukraine – Odesa розповіли представники Управління ДСНС в Одеській області: начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Володимир Пашевич та речниця Марина Мартиненко.
Згорання приладів
Як сумно це не було, але саме увімкнення електроенергії призводить до “лихоманки” напруги, тобто до значних перепадів. За бажання встигнути скористатись усіма благами цивілізації, ми вмикаємо усі електричні прилади разом і провокуємо колосальне перевантаження системи. Це псує техніку і призводить до пожеж, які в Одеському регіоні наразі відбуваються щодня.
Найпростіше, що можна зробити. Як тільки вимкнули світло — від’єднайте усі прилади з розеток. При увімкненні — вмикайте по черзі протягом 30 хвилин.
За високої напруги, увімкнення усіх приладів, її НЕ знизить. Це призведе щонайменше до перегорання приладів, або ж до пожежі у самому трансформаторі чи електрощитовій. Найраціональніше — встановити стабілізатор живлення. Ось що врятує ваші ж прилади.
Генератори
Правила користування генератором прості і вказані виробником. ДСНС рекомендує встановлювати генератор на відстані не менше 6 метрів від будинку. Це має бути відкрита місцевість — не балкон чи під’їзд, задля правильного відходу продуктів згорання. Під час роботи генератора виділяється чадний газ — це смертельно!
Щодо зберігання бензину — використовуйте лише сертифіковану продукцію. Пластик, скло чи інші тари – зручно, але дуже небезпечно. Заправляти апарат потрібно лише у вимкненому стані. Під час дощу, снігу прилад потрібно максимально закрити, щоб не отримати удар струмом.
Купіть для дому вогнегасник.
Туристичні газові балончики
З назви зрозуміло, що горілку потрібно використовувати на вулиці. Зараз люди використовують їх у побуті, а це заборонено. Обов’язково має бути вентиляція, інакше користування провокує отруєння. Коли занесли балон чи балончик з вулиці, ні в якому разі не нагрівайте його, інакше газ розширюється і балон вибухає.
На горілках не можна використовувати посуд, з великою поверхнею теплообміну. Наприклад, пательня не має бути більшого розміру, ніж горілка, тому що нагріється балон і буде вибух.
Герметичність балона чи балончика перевіряється мильним розчином, а не сірниками чи запальничками. Робимо мильний розчин, звичайною губкою для миття посуду намилюємо стики, якщо виділятиметься газ, це буде видно через утворення бульбашок.
Категорично заборонено користуватись газовими горілками задля опалення.
Зараз немає безпечних електроприладів. Варто перевірити все у своїй оселі на справність: газові, електричні прилади, розетки, подовжувачі.
Зазначимо, що за останню добу в регіону відбулось 20 пожеж.
Війна
Росіяни намагаються взяти Покровськ у часткове оточення

Російські загарбники намагаються взяти місто Покровськ в часткове оточення, ворогу бракує живої сили, щоб узяти місто прямим штурмом.
Про це у телеефірі повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, передає кореспондент Укрінформу.
“На Покровському (напрямку – ред.) є певне просування з боку ворога, є певне часткове вклинення між Покровськом та Костянтинівкою. Вони намагаються його розвивати, тоді як наші війська намагаються знищити якомога більше їхньої сили та техніки, сповільнити їх наступ і відкинути”, — сказав Трегубов.
За його словами, ворог намагається взяти Покровськ в часткове оточення, проте не має достатньо сил для прямого штурму.
“Зараз зайти в місто, насправді, (росіянам — ред.) немає особливого сенсу. В цілому, зараз безпосередньо у штурмі міста немає особливо сенсу. Росіяни вже вивчили, що відбувається, якщо штурмувати міста “в лоб”. Незважаючи на всю ту живу силу, яка в них зараз є, в них все одно просто не вистачить людей повторити такі “м’ясні штурми”, які були в Маріуполі чи Бахмуті. Просто остаточно змарнують. Тому вони намагаються взяти місто в часткове охоплення. Ці зусилля ми, власне, зараз і бачимо”, — зазначив речник.
Він додав, що лінія фронту на Покровському напрямку дуже широка, ворог застосовує тактику наступу з використанням великої кількості малих ДРГ.
“Росіяни діють малими групами, але кількість цих груп дуже велика і фронт дуже широкий. Вони намагаються лізти різними засобами: з використанням різних маскувальних засобів, по “зеленці” тощо. Просто лізуть пластом у сподіванні, що хтось долізе. Коли знищують групу, за нею відразу якась інша група… Постійний ось такий “хробачий” тиск на українські позиції з різних боків у сподіванні, що хтось пролізе”, — сказав речник ОСУВ “Хортиця”.
Як повідомляв Укрінформ, раніше речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов заявив, що на Покровському напрямку росіяни досі застосовують важку техніку, на відміну від інших напрямків фронту, де ця техніка вже майже не використовується.
Фото: Костянтин Ліберов
Війна
Система Skynode — Україна отримає від США 33 000 комплектів із ШІ

Американо-німецька компанія Auterion до кінця року поставить в Україну 33 тисячі ударних систем Skynode зі штучним інтелектом
Генеральний директор компанії Лоренц Маєр заявив, що поставки відбудуться в рамках нового контракту з Пентагоном, пише Financial Times.
Програмне забезпечення компанії, як повідомляється, вже використовується в українських безпілотниках, що виконують бойові завдання проти Росії, але нове зобов’язання, як повідомив Маєр, буде “в 10 разів масштабнішим”. Рішення було ухвалено після того, як компанія Auterion, головний офіс якої розташований у Вірджинії (США), отримала від Пентагону контракт на поставку систем вартістю близько 50 мільйонів доларів.
За словами Маєра, цей контракт є частиною програми допомоги Україні у сфері безпеки, яку надає уряд США.
Договір із Трампом на $10-30 млрд: США купуватимуть дрони в Україні, — Зеленський
“Ударні комплекти” компанії Auterion можуть перетворити безпілотники з ручним керуванням на “системи озброєння на базі штучного інтелекту”, які неможливо заглушити і які можуть відслідковувати рухому ціль на відстані до 1 км, сказав Маєр, додавши, що його компанія стала “піонером” спільного виробництва США та України.
Водночас компанія не намагається конкурувати з дронами, які випускаються в Україні, а хоче підтримати країну, що воює, і вдосконалити її безпілотники.
“У них фантастична індустрія безпілотників. Ми хочемо запропонувати їм те, чого у них ще немає, і що більшою мірою орієнтоване на програмно-керовану війну”, — сказав Лоренц Маєр.
За словами Маєра, програмне забезпечення Auterion здійснить еволюцію у військових діях, що відбуваються на полі бою просто зараз, дозволивши роям автономних дронів “спілкуватися” один з одним. Однак додав він, цілі завжди обиратимуть люди.
Раніше офіцер ППО розповів Фокусу, чому Україна ще не відбиває атаки “Шахедів” дронами. Він назвав кілька перешкод, серед яких дефіцит умілих операторів і недостатньо висока якість БПЛА.
Стало відомо, що 90% “Шахедів” збивають дрони-перехоплювачі екс-директора Google Еріка Шмідта. Його команда розробила три типи безпілотників, оснащених штучним інтелектом.
Війна
Ворогу вкотре не вдалося наблизитися до адмінкордону на Новопавлівському напрямку

Попри всі провокації противника на Новопавлівському напрямку, спроби росіян перетнути адміністративний кордон в Дніпропетровській та Донецькій областях залишаються невдалими.
Про це у телеефірі сказав речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, передає кореспондент Укрінформу.
“Покровський напрямок залишається найактивнішим. Потім – Новопавлівський напрямок зі спробами росіян наблизитися до адміністративного кордону Дніпропетровської та Донецької областей. Та важливо зазначити, що незважаючи на усі провокації противника на цьому напрямку, активні спроби перетнути адміністративний кордон залишаються невдалими”, – зазначив Трегубов.
Він наголосив, що загарбники також намагаються тиснути на українські підрозділи на Лиманському напрямку.
“Наступним (за активністю підрозділів країни-агресора – ред.) йде Лиманський напрямок. Але в цьому випадку противник нас нічим не дивує: тиск залишається так само там же, де він був і пів року тому”, – додав речник.
Відповідаючи на запитання про те, наскільки ситуацію на цих напрямках ускладнюють російські атаки дронами, Трегубов пояснив, що дронові атаки РФ стали майже безперервними.
“Там не просто часті атаки. Вони фактично вже безперервні. Скажемо так, битви безпілотників стали рутинною частиною сучасної війни. Тому ми не можемо казати, що це вже якісь окремі інциденти. Ні, це триває вже понад рік як стандартне застосування безпілотників. Так само як колись стандартним вважали стрілковий бій чи застосування артилерії. Це постійно відбувається. Постійно ведеться розробка, постійно завдаються удари”, – додав він.
Як повідомляв Укрінформ, на східному напрямку фронту російські війська намагаються вийти на оперативний простір між містом Покровськ та Костянтинівкою для проведення подальших активних дій, проте Сили оборони України стримують агресора.
-
Усі новини6 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини1 тиждень ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Одеса1 тиждень ago
Вартість оренди житла в Одесі липень 2025 — скільки коштує квартира біля моря
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини6 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Усі новини1 тиждень ago
Найвигідніші смартфони 2025 року — характеристики — фото
-
Усі новини1 тиждень ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Відбудова1 тиждень ago
У Кропивницькому зводять модульне житло замість зруйнованого внаслідок обстрілу 19 березня