Війна
Вже ліквідовано понад 3,8 тисяч аварій на електромережах в Одеській області
В Одесі продовжуються аварійні відключення світла, що свідчить про значний енергодефіцит по всій країні. Коли світло вмикається, жителі вмикають багато електроприладів, що перевантажує мережу в 2-2,5 рази і в 70% випадків призводить до аварій, повідомили в ДТЕК Одеські електромережі.
«В наш контакт-центр часто звертаються клієнти зі скаргами на відсутність світла по плановим та екстреним відключенням довшу за 4 години. Коли ми починаємо розбиратися з цими ситуаціями, то виявляється, що в більшості випадків світла нема через аварію. Закінчилося відключення, до будинку знову було подано напругу, мешканці одночасно включили всі прилади і мережа не витримала. З початку масованих атак на об’єкти енергетики ми ліквідували понад 3,8 тисяч таких аварій на електромережах по всій Одеській області. Ми просимо клієнтів бути свідомими і після відключень вмикати прилади по черзі, аби знизити ризики аварій» − повідомили в ДТЕК Одеські електромережі.
Електромережі побудовані з урахуванням певної потужності споживання і при проектуванні застосовують коефіцієнт одночасності, який дорівнює 0,4. Тобто, лише 40% житлової забудови може одночасно використовувати свою дозволену потужність. Наразі, коли немає можливості користуватись приладами у різний час відбувається перевантаження електромережі на 100%, а то і на 200%. Відповідно коефіцієнт одночасності складає від 0,8 до 1 – тобто навантаження є в 2-2, 5 рази вищим, ніж те, на що розраховані мережі. Незважаючи на резервний запас потужності, біля 70% аварій трапляється саме через перевантаження електромереж клієнтами.
І тому за потреби ремонту споживачі залишаються без світла значно довше.
У ДТЕК зазначили, що потрібно робити, аби мінімізувати ризики настання аварій:
“• Коли у вашому будинку обмежили електропостачання, вимкніть з мережі всі енергоємні прилади та вимикачі в кімнатах, де немає людей.
• Коли світло з’явилось − одночасно не вмикайте всі енергоємні прилади. Зачекайте щонайменше 15 хвилин після повернення світла. Далі по черзі вмикайте спершу один енергоємний прилад, а інший – після того, як скористалися та відключили попередній.
Ми розуміємо, що в умовах регулярних відключень світла, щойно воно з’явилось, хочеться зробити все якнайшвидше. Однак, якщо не дотримуватись порад, – через аварії світла не буде ще довше”.
Нагадаємо, що за бажання встигнути скористатись усіма благами цивілізації, ми вмикаємо усі електричні прилади разом і провокуємо колосальне перевантаження системи. Це псує техніку і призводить до пожеж, які в Одеському регіоні наразі відбуваються щодня. Представники Управління ДСНС в Одеській області розповіли про прості правила безпеки.
Війна
Росіяни атакують Зміїний з метою терору морських шляхів, — Гуменюк
Останніми днями почастішали атаки росіян на острів Зміїний. Удари керованими авіабомбами провокують небезпеку для пересування суден акваторією Чорного моря.
«Вони намагаються бомбити саме навігаційні шляхи. Тому що сам острів географічно і ландшафтно міцна скеля. Розбомбити його не так просто, якщо розраховувати, що там щось хотілось б розмістити. Біля самих газовидобувних платформ їм немає що робити. Їм підходу до вишок Бойка немає. Тому вони просто тероризують морські транспортні шляхи», — розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк в етері телемарофону.
За її словами, росіяни скидають керовані авіабомби для того, щоб привести в дію морські міни, яких ще доволі багато в морі, і щоб ускладнити навігаційний шлях.
Речниця також підкреслила, що останніми днями працює тимчасовий коридор.
«Нам довіряють судновласники і йдуть на те, щоб судна йшли тим коридором, який ми запропонували. Безпековий компонент нами дотримується, ми повністю забезпечуємо безпеку для суден», — зазначила Наталія Гуменюк.
Війна
В Україні вже працює Е-реєстр військовозобов’язаних
Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже функціонує та постійно наповнюється інформацією. Про це в коментарі Еспресо повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За його словами, Мінцифри очікує бачення нової команди Міністерства оборони України.
«Це закрита система, яка має свій захищений контур. Всі вимоги (захисту — ред.) до неї витримані. Це достатньо захищений продукт, який немає жодних натяків на можливість бути вразливим. І ми бачимо, що за півтора року повномасштабної війни немає витоку сенситивної інформації», — розповів Федоров.
Федоров зазначив, що електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже наповнений на понад 90%. Однак, є питання сервісів на базі Оберігу та якими вони будуть.
Нагадаємо, 18 вересня до Верховної Ради було подано законопроєкт №10062 про створення електронного реєстру військовозобов’язаних.
Законопроєкт передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах.
Війна
ЗСУ отримали гвинтокрил, який намагалися приховати екскерівники запорізького підприємства
Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) передали ЗСУ раніше арештований гвинтокрил Мі-2, який намагалися приховати колишні керівники «Мотор Січі».
Як повідомили у пресгрупі ДБР, арешт гелікоптера Мі-2 стався у червні 2023 року у межах розслідування кримінального провадження щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та пособництва державі-агресору. Під час розслідування з’ясувалось, що у травні 2022 року гелікоптер, за вказівкою колишнього керівництва «Мотор Січ» перегнали спочатку в одну з європейських країн, а потім на Близький Схід. Все це робилось з метою перешкодити його передачі ЗСУ. Наразі повітряне судно вже повернули в Україну й відтепер вертоліт буде виконувати завдання в одній з бойових частин ЗСУ.
Нагадаємо, у розпал великої війни колишній посадовець, якого звинувачують у державній зраді, блокував передачу Мі-2 українським розвідникам. Давав вказівки розібрати гелікоптер на запчастини та приховати документи, які необхідні для експлуатації.
Щодо ймовірного вилучення Мі-2, українськими розвідниками доведено, що В’ячеслав Богуслаєв часто спілкувався з директором маркетингу та торгівлі АТ “Мотор Січ” та керівником дочірньої компанії цієї корпорації “Вертольоти МСБ” Павлом Касаєм.
Як вже писав «Форпост», 22 жовтня минулого року стало відомо, що СБУ затримала почесного президента компанії «Мотор Січ», екснардепа В’ячеслава Богуслаєва. Йому оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору.