Connect with us

Війна

Пекельна зима для росіян, допомога від США та контрнаступ: військові експерти

Published

on

6 січня уряд США оприлюднив новий пакет військової допомоги для України. Техніка та озброєння — важливі складові війни, але є ще супутні фактори. І хоч диванні аналітики міркували, що зимовий період буде кволим та стане паузою — факти свідчать про зворотне. У Медіацентрі Україна — Одеса 11 січня відбулась панельна дискусія стосовно майбутніх подій у російсько-українській війні

Новий пакет допомоги від США вартує 3 мільярдів доларів і містить: 

  • 50 бойових машин піхоти Bradley з 500 протитанковими ракетами TOW і 250 000 патронів калібру 25 мм;
  • 100 бронетранспортерів M113;
  • 55 протимінних транспортних засобів із засідкою (MRAP);
  • 138 багатоцільових колісних транспортних засобів високої мобільності (HMMWV);
  • 18 155-мм самохідних гаубиць і 18 машин забезпечення боєприпасами;
  • 70 000 артилерійських снарядів калібру 155 мм; 
  • 500 високоточних 155-мм артилерійських снарядів;
  • 1200 155-мм снарядів дистанційної протиброньової мінної системи (RAAM);
  • 36 105-мм буксированих гаубиць і 95 000 105-мм артилерійських снарядів;
  • 10 000 мінометних снарядів калібру 120 мм;
  • додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
  • ракети ППО РІМ-7;
  • 4000 авіаційних ракет Zuni; 
  • приблизно 2000 протитанкових ракет;
  • снайперські гвинтівки, кулемети та набої до гранатометів і стрілецької зброї;
  • протипіхотні боєприпаси Claymore;
  • прилади нічного бачення та оптика;
  • запчастини та інше польове обладнання. 
Фото: АрміяInform

Олександр Коваленко, провідний експерт Українського центру дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука під час дискусії розповів чим цікава ця допомога: “Цей пакет виглядає як формування повноцінної штурмової батальйонно-тактичної групи, за винятком кількох позицій.  Якщо все це скомпонувати, то ми отримаємо комплекс засобів для здійснення досить швидких мобільних штурмових дій. Що потрібно, щоб реалізувати контрнаступу”. 

Саме на досвіді боротьби в Харківській області можна засвідчити, що мобільність та швидкість відіграє велику роль. Окупанти не могли адекватно реагувати та вибудувати ефективну лінію оборони, протидію нашому контрнаступу у цьому регіоні. 

Серед допомоги треба виокремити гвинтокрили Sea King, які постачає до України Велика Британія. Станіслав Маньков, технічний спеціаліст з авіації розповідає: “ Цей компонент передачі авіаційного озброєння — перший крок. Далі буде більше. Ці гвинтокрили точно не будуть у тій кількості, яка нам потрібна для повного переозброєння, але вже на них ми можемо підготувати технічних спеціалістів, як наземного обслуговування, так і пілотів”. Поєднання нашої авіації із технікою західних зразків — вже опрацьована схема, яка працює на полі бою.

Фото: АрміяInform

Контрнаступ — не той процес, де на якомусь етапі з української сторони він закінчується чи починається. Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України повідомила, що вимотування сил ворога, проведення методичної роботи зі знищення запасів ворога – вже контрнаступ. І той факт, що наразі на певних ділянках відбувається активна оборона і відбиття позицій свідчить лише про те, що це елементи військових операцій. 

“Усвідомлення географії тимчасово окупованих територій свідчить, що потребуватимуться різні форми та методи реалізації плану дій перемоги. Робимо ставку на оперативне і креативне мислення командування, а не тільки на наявність певної зброї. Географія тої місцевості, яку нам треба вивільнити, особлива ще й тим, що там знаходяться наші люди, багато об’єктів інфраструктури, які ми не можемо нищити. Уповільнений процес реалізації рішень і застосування озброєння виправданий саме цим. Ми не нищимо інфраструктуру наскільки це можливо в умовах бойових дій”, — зазначила речниця.

Олександр Коваленко наголошує, що зима не ставитиме бойові дії на паузу. Наразі за деякими плацдармами сформовані умови для контрнаступу ЗСУ.  І цей процес не зупиниться поки не буде звільнено повністю українську територію. “Потрібно зрозуміти, що після кожної звільненої території відбувається підготовка до звільнення іншої. Ми маємо лінію зіткнення по Луганщині, Донеччині, частині Запорізької області, а також лівобережної Херсонщини. Оці локації можемо розглядати як потенційні для майбутнього звільнення. Кожна із локацій має свою специфіку і є у стані підготовки. По деяких територіях зимові умови навіть вигідні для наступальних операцій. Тому я впевнений, що до кінця зими ми побачимо контрнаступальні дії ЗСУ,  тому що такі можливості є”, — розповів експерт.  

Нагадаємо про інтерв’ю з Інною Перун, громадською діячкою, яка стала військовою. Про забезпечення ЗСУ, задачі бойового медика та плани на майбутнє. 

Війна

Росіяни атакують Зміїний з метою терору морських шляхів, — Гуменюк

Published

on

Останніми днями почастішали атаки росіян на острів Зміїний. Удари керованими авіабомбами провокують небезпеку для пересування суден акваторією Чорного моря.

«Вони намагаються бомбити саме навігаційні шляхи. Тому що сам острів  географічно і ландшафтно міцна скеля. Розбомбити його не так просто, якщо розраховувати, що там щось хотілось б розмістити. Біля самих газовидобувних платформ їм немає що робити. Їм підходу до вишок Бойка немає. Тому вони просто тероризують морські транспортні шляхи», — розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк в етері телемарофону.

За її словами, росіяни скидають керовані авіабомби для того, щоб привести в дію морські міни, яких ще доволі багато в морі, і щоб ускладнити навігаційний шлях.

Речниця також підкреслила, що останніми днями працює тимчасовий коридор.

«Нам довіряють судновласники і йдуть на те, щоб судна йшли тим коридором, який ми запропонували. Безпековий компонент нами дотримується, ми повністю забезпечуємо безпеку для суден», — зазначила Наталія Гуменюк.

Continue Reading

Війна

В Україні вже працює Е-реєстр військовозобов’язаних

Published

on

Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже функціонує та постійно наповнюється інформацією. Про це в коментарі Еспресо повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, Мінцифри очікує бачення нової команди Міністерства оборони України.

«Це закрита система, яка має свій захищений контур. Всі вимоги (захисту — ред.) до неї витримані. Це достатньо захищений продукт, який немає жодних натяків на можливість бути вразливим. І ми бачимо, що за півтора року повномасштабної війни немає витоку сенситивної інформації», — розповів Федоров.

Федоров зазначив, що електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже наповнений на понад 90%. Однак, є питання сервісів на базі Оберігу та якими вони будуть.

Нагадаємо, 18 вересня до Верховної Ради було подано законопроєкт №10062 про створення електронного реєстру військовозобов’язаних.

Законопроєкт передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах.

Continue Reading

Війна

ЗСУ отримали гвинтокрил, який намагалися приховати екскерівники запорізького підприємства

Published

on

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) передали ЗСУ раніше арештований гвинтокрил Мі-2, який намагалися приховати колишні керівники «Мотор Січі».

Як повідомили у пресгрупі ДБР, арешт гелікоптера Мі-2 стався у червні 2023 року у межах розслідування кримінального провадження щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та пособництва державі-агресору. Під час розслідування з’ясувалось, що у травні 2022 року гелікоптер, за вказівкою колишнього керівництва «Мотор Січ» перегнали спочатку в одну з європейських країн, а потім на Близький Схід. Все це робилось з метою перешкодити його передачі ЗСУ. Наразі повітряне судно вже повернули в Україну й відтепер вертоліт буде виконувати завдання в одній з бойових частин ЗСУ.

Нагадаємо, у розпал великої війни колишній посадовець, якого звинувачують у державній зраді, блокував передачу Мі-2 українським розвідникам. Давав вказівки розібрати гелікоптер на запчастини та приховати документи, які необхідні для експлуатації.

Щодо ймовірного вилучення Мі-2, українськими розвідниками доведено, що В’ячеслав Богуслаєв часто спілкувався з директором маркетингу та торгівлі АТ “Мотор Січ” та керівником дочірньої компанії цієї корпорації “Вертольоти МСБ” Павлом Касаєм.

Як вже писав «Форпост», 22 жовтня минулого року стало відомо, що СБУ затримала почесного президента компанії «Мотор Січ», екснардепа В’ячеслава Богуслаєва. Йому оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.