Культура
В Одесі встановили інформаційну табличку ЮНЕСКО і для цього приїхала гендиректорка організації

4 квітня 2023 року, в Одесі відбулася урочиста церемонія, присвячена включенню історичного центру Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомила Одеська міська рада.
Відкриття відбулось на розі вулиць Ланжеронівської та Пушкінської відповідного інформаційного знака та вручення сертифіката ЮНЕСКО. Серед гостей – генеральний директор ЮНЕСКО пані Одрі Азулє, яка прибула в Україну з офіційним візитом, а також перша заступниця міністра закордонних справ України, голова Нацкомісії ЮНЕСКО в Україні Еміне Джапарова та заступниця міністра культури та інформаційної політики України Галина Григоренко.

«Особливий колорит Одеси відомий далеко за межами України та Європи. Перебуваючи тут, я дійсно розумію, чому для світової спільноти так важливо зберегти спадщину цього міста. Адже Одеса – це місто всього світу. Дуже космополітичне та багатонаціональне, водночас реальне і міфічне, відкрите для всіх. Це місто, що зберігає минуле та дивиться у майбутнє», – сказала пані генеральний директор ЮНЕСКО.

Отриманий статус є стимулом увійти до числа найбільш облаштованих історичних міст світу. Про це розповів мер Одеси Геннадій Труханов.
«Одеса не перетвориться на музей просто неба. Центральна частина міста залишиться живим організмом, де продовжується життя: працює бізнес, рухається транспорт, відбуваються економічні процеси. Однак будуть запроваджені нові правила поведінки – схожі на ті, що діють в інших містах Європи, де історичні центри включені до Списку всесвітньої спадщини», – зазначив Геннадій Труханов.
У рамках програми візиту пані Азулє оглянула центральну частину міста, видатні пам’ятки архітектури та взяла участь у церемонії, присвяченій включенню історичного центру Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відвідала Одеський художній музей та анонсувала реалізацію нової ініціативи ЮНЕСКО зі збереження колекції Одеського археологічного музею.

Культура
рецензія на пронизливу австрійську сатиру про чоловіка напрокат

В український прокат вийшла драмеді про хлопця, який здатен “на годину” стати ким завгодно: вашим чоловіком, сином, другом, батьком-пілотом, будівельником, коханим, водієм
Словом, він може стати ким завгодно. Питання лише в тому, як не загубити себе в такому потоці особистостей, і головне — а чи є в цьому потоці наш герой, чи він давно розчинився у своїй “роботі”. Фокус подивився картину ще на відкритті “Тижня австрійського кіно” 2025 року і розповідає про нього.
Трейлер фільму “Павич”
Перед нами — ні що інше, як пронизлива і дуже дотепна сатира на тему віднайдення себе, а точніше — вміння себе не загубити під тиском соціальних очікувань, соціальних мереж і різноманіття ролей, яких вимагає сучасний соціум від окремо взятої людини.
Головну роль у дебютному повнометражному фільмі режисера Бернхарда Венгера виконав зірка фільму “На західному фронті без змін” — Альбрехт Шух (номінація на премію BAFTA).
Маттіас працює в агентстві, де його можна взяти напрокат
Фото: Скриншот
Наш герой — ввічливий, інтелігентний, уважний, привабливий чоловік, який успішно продає ці якості кожному, хто готовий заплатити за доречну компанію.
Маттіас симпатизує своїм клієнтам, йому не все одно. Він співпереживає літній пані, яка більше не може спілкуватися зі своїм чоловіком, і пані середніх років, якій ні з ким сходити в театр.
До слова, і в його житті не все добре. Його безапеляційно кидає кохана, після чого Маттіас почувається не менш самотнім, ніж його клієнти. Поки він зображував фальшивих бойфрендів, герой раптово став колишнім бойфрендом для своєї дівчини.
Кадр із фільму “Павич”
Фото: Скриншот
Цей епізод ставить Маттіаса перед обличчям екзистенціальної кризи. Хто він сьогодні? Ким був учора? Ким він стане в майбутньому і що важливого він робить у житті? Герой у штопорі, який переростає в глибоку кризу самоідентифікації.
Щоправда, жодної суттєвої драми ми спостерігати не будемо. Гостра тема подається зі смаком і гумором. Ми переживаємо за Маттіаса, але ще більше нам подобається спостерігати за його незграбними спробами встановити особисті кордони, про які він має непрозоре уявлення.
Кадр із фільму “Павич”
Фото: Скриншот
Сценарій картини натхненний бумом на оренду друзів у Японії. Ми побачимо під мікроскопом проблему соціальних зв’язків, які стають дедалі тоншими і скоро, ймовірно, зовсім порвуться.
Поки Маттіас блукає лабіринтом палаців розуму в спробі відшукати свою індивідуальність, ми бачимо дивні спроби героя зав’язати романтичні стосунки, викрити цинічного бізнесмена і зайнятися йогою. Тим дивовижніше звучать гострі жарти на тлі австрійського прохолодного аристократизму і мінімальної емоційної залученості.
Картина вперше була представлена на Венеціанському кінофестивалі 2024 року. Відтоді фільм був показаний на багатьох авторитетних платформах, включно з “Тижнем австрійського кіно” в Києві у квітні 2025 року. У широкий прокат фільм виходить зараз. Можливо, українцям саме зараз не завадить дещиця гострого гумору з Австрії.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, яким вийшов фільм “Життя Чака”, точно знятий за однойменним твором Стівена Кінга.
А також ми публікували рецензію на перезапуск популярного слешера 1990-х “Я знаю, що ви зробили минулого літа”.
Культура
Журнал National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, що це Україна

Міжнародний науково-популярний журнал National Geographic опублікував фото з окупованого росіянами Криму, не написавши, що це територія України.
Світлина Стіва Реймера з’явилася на сторінці видання у Facebook 27 вересня. На ній — краєвид з Ластівчиним гніздом.
«Неоготичний замок, побудований приблизно в 1900 році, стоїть на скелі над Чорним морем у Ялті, Крим», — ідеться в підписі.
У коментарях користувачі, зокрема українці, наголошують: Крим — це Україна.
«National Geographic, ви, здається, забули свою базову географію. Тож дозвольте мені, як і незліченній кількості інших українців, нагадати вам. — Замок Ластівчине гніздо розташований в Ялті, Україна. Подробиці — у моїх листах до вас на цю тему», — написала амбасадорка України в США Оксана Маркарова.
«Вам потрібна мапа? Крим не країна, він в Україні», — наголосив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.
«Ми називаємо це: ви намагаєтеся проскочити між крапельками. Вочевидь, це не вберігає вас від зливи лайна, на яку ви, безумовно, заслуговуєте своєю слабкою позицією», — пише активістка та письменниця Анастасія Мельниченко.
Українці закликають журнал відредагувати допис. Проте станом на 29 вересня цього не зробили та не відреагували на критику.
Культура
На платформі Netflix з’явиться українська історична драма «Крути 1918»

На стримінговій платформі Netflix із 24 серпня можна буде офіційно переглянути українську історичну драму «Крути 1918». Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Зазначається, що стрічку Олексія Шапарєва «Крути 1918» можна буде переглянути на Netflix з 24 серпня.
В основі сюжету – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.
Режисер фільму – Олексій Шапарєв. У стрічці зіграли, зокрема, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук, Олексій Тритенко, Наталя Васько, Надія Коверська.
-
Усі новини6 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини1 тиждень ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Одеса1 тиждень ago
Вартість оренди житла в Одесі липень 2025 — скільки коштує квартира біля моря
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини6 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Усі новини1 тиждень ago
Найвигідніші смартфони 2025 року — характеристики — фото
-
Усі новини1 тиждень ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Усі новини1 тиждень ago
Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину