Культура
В Одесі встановили інформаційну табличку ЮНЕСКО і для цього приїхала гендиректорка організації
4 квітня 2023 року, в Одесі відбулася урочиста церемонія, присвячена включенню історичного центру Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомила Одеська міська рада.
Відкриття відбулось на розі вулиць Ланжеронівської та Пушкінської відповідного інформаційного знака та вручення сертифіката ЮНЕСКО. Серед гостей – генеральний директор ЮНЕСКО пані Одрі Азулє, яка прибула в Україну з офіційним візитом, а також перша заступниця міністра закордонних справ України, голова Нацкомісії ЮНЕСКО в Україні Еміне Джапарова та заступниця міністра культури та інформаційної політики України Галина Григоренко.
«Особливий колорит Одеси відомий далеко за межами України та Європи. Перебуваючи тут, я дійсно розумію, чому для світової спільноти так важливо зберегти спадщину цього міста. Адже Одеса – це місто всього світу. Дуже космополітичне та багатонаціональне, водночас реальне і міфічне, відкрите для всіх. Це місто, що зберігає минуле та дивиться у майбутнє», – сказала пані генеральний директор ЮНЕСКО.
Отриманий статус є стимулом увійти до числа найбільш облаштованих історичних міст світу. Про це розповів мер Одеси Геннадій Труханов.
«Одеса не перетвориться на музей просто неба. Центральна частина міста залишиться живим організмом, де продовжується життя: працює бізнес, рухається транспорт, відбуваються економічні процеси. Однак будуть запроваджені нові правила поведінки – схожі на ті, що діють в інших містах Європи, де історичні центри включені до Списку всесвітньої спадщини», – зазначив Геннадій Труханов.
У рамках програми візиту пані Азулє оглянула центральну частину міста, видатні пам’ятки архітектури та взяла участь у церемонії, присвяченій включенню історичного центру Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відвідала Одеський художній музей та анонсувала реалізацію нової ініціативи ЮНЕСКО зі збереження колекції Одеського археологічного музею.
Культура
Журнал National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, що це Україна
Міжнародний науково-популярний журнал National Geographic опублікував фото з окупованого росіянами Криму, не написавши, що це територія України.
Світлина Стіва Реймера з’явилася на сторінці видання у Facebook 27 вересня. На ній — краєвид з Ластівчиним гніздом.
«Неоготичний замок, побудований приблизно в 1900 році, стоїть на скелі над Чорним морем у Ялті, Крим», — ідеться в підписі.
У коментарях користувачі, зокрема українці, наголошують: Крим — це Україна.
«National Geographic, ви, здається, забули свою базову географію. Тож дозвольте мені, як і незліченній кількості інших українців, нагадати вам. — Замок Ластівчине гніздо розташований в Ялті, Україна. Подробиці — у моїх листах до вас на цю тему», — написала амбасадорка України в США Оксана Маркарова.
«Вам потрібна мапа? Крим не країна, він в Україні», — наголосив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.
«Ми називаємо це: ви намагаєтеся проскочити між крапельками. Вочевидь, це не вберігає вас від зливи лайна, на яку ви, безумовно, заслуговуєте своєю слабкою позицією», — пише активістка та письменниця Анастасія Мельниченко.
Українці закликають журнал відредагувати допис. Проте станом на 29 вересня цього не зробили та не відреагували на критику.
Культура
На платформі Netflix з’явиться українська історична драма «Крути 1918»
На стримінговій платформі Netflix із 24 серпня можна буде офіційно переглянути українську історичну драму «Крути 1918». Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Зазначається, що стрічку Олексія Шапарєва «Крути 1918» можна буде переглянути на Netflix з 24 серпня.
В основі сюжету – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.
Режисер фільму – Олексій Шапарєв. У стрічці зіграли, зокрема, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук, Олексій Тритенко, Наталя Васько, Надія Коверська.
Культура
В Україні вестимуть реєстр книг антиукраїнського змісту
Державний комітет телебачення і радіомовлення України створить реєстр видань антиукраїнського змісту. За поширення цих книг штрафуватимуть. Про це пише «Читомо».
До реєстру внесуть книги, зміст яких пропагує насильство, розпалює міжетнічну та міжрасову ненависть, поширює наративи, спрямовані на знищення української незалежності, пропагує релігійну ненависть, тероризм та порушення прав людей.
Реєстр формуватимуть за порадами державних органів, СБУ, юристів та працівників Держкомтелерадіо. Книги, що потраплять до реєстру вилучатимуть з обігу, а їх розповсюджння каратиметься штрафами.