Війна
79 років від початку депортації радянським режимом кримських татар

Держпрапор України, встановлений у Меморіальному комплексі Національного музею історії України у Другій світовій війні, було приспущено сьогодні, 18 травня, на знак солідарності з кримськими татарами.
Про це повідомив заступник голови КМДА В’ячеслав Непоп, передає Матриця Свободи.
18 травня виповнюється 79 років від початку депортації радянським режимом кримських татар із Криму. Депортація була насильницьким переселенням кримських татар із їхньої батьківщини – Криму, яке проводила радянська влада.
Згідно з постановою Верховної Ради України від 2015 року, день 18 травня оголошено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
“Ще 8 років тому в Україні визнали геноцидом депортацію кримських татар із Криму 1944 року. Сьогодні, майже через 80 років, ми як ніколи гостро відчуваємо біль кримськотатарського народу, змушений нині жити під гнітом окупанта на нашій спільній землі.. Тому місто на знак солідарності приспустило прапор у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу”, – розповів чиновник.
Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нагадав, що у планах Москви – чергова спроба знищити цілий народ: “Безкарне зло має властивість повертатися ще страшнішими злочинами. Ця аксіома підтверджується жахливими злочинами російської військової агресії, яка почалася військовим захопленням та окупацією Криму в лютому-березні 2014 року і триває повномасштабним вторгненням російських військ на материкову частину України, що здійснюється з 24 лютого 2022 року”.
Зловісні плани Москви мають на меті знищити незалежну Українську державу, стерти з землі український та кримськотатарський народи.
“Наша пам’ять і повага жертв геноциду кримськотатарського народу, наша підтримка Збройних Сил України, наша рішучість завершити російсько-українську війну, що триває десятий рік, перемогою України і покаранням росії, яка є державою — терористом, повинні стати гарантіями неповторення злочинів, що були скоєні і виконані. проти українського та кримськотатарського народів”, – підсумував глава Меджлісу.

Війна
Українські бійці знищили ворожу машину хімзахисту РХМ-4 біля Часового Яру

В районі Часового Яру Донецької області пілоти 427-го окремого полку безпілотних систем «Рарог» FPV-дроном знищили ворожий бронетранспортер РХМ-4 на базі БТР-80 разом з десятком російських штурмовиків на броні.
Війна
ЗСУ розбили колону ворожої техніки на Новопавлівському напрямку

На Новопавлівському напрямку українські оборонці розбили колону військової техніки російських загарбників.
Про це Сухопутні війська Збройних сил України повідомили в Телеграмі, оприлюднивши відповідне відео, передає Укрінформ.
Ворог пробував скористатися поганою погодою та пустив у прорив три бойові машини піхоти із особовим складом та групу мотоциклів.
«Застати захисників зненацька не вдалося. Колону техніки зупинили й випалили, а з піхотою розібралися згодом», – поінформували в ЗСУ.
Як повідомляв Укрінформ, за добу на Новопавлівському напрямку українські оборонці відбили вісім ворожих штурмів у районах Костянтинополя та Розлива.
Фото: Костянтин Ліберов, ілюстративне
Війна
Звільнення Київщини від росіян стало сигналом усьому світу, що Україну не зламати

Перемога Сил оборони України у Київській операції навесні 2022 року стала не лише важливим військовим успіхом, а й могутнім сигналом усьому світу, що Україну не зламати.
Про це заявив у Фейсбуці головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський з нагоди третьої річниці звільнення Київської області від російських загарбників, передає Укрінформ.
Як зазначив Сирський, Київська оборонна операція тривала 38 діб — від початку повномасштабного вторгнення РФ до остаточного вигнання ворога з Київщини.
“Тоді я очолював Сухопутні війська Збройних сил України. Маючи дані розвідки, розумів: одним із головних напрямків удару буде Київ. Запропонував свою кандидатуру для керівництва обороною столиці, і мені було довірено цю відповідальність та цю честь”, – пояснив Сирський.
За його словами, “в дуже короткий термін до початку повномасштабного вторгнення було вчасно проведено необхідну підготовку до оборони столиці — поділено Київ та область на сектори, призначено командувачів, організовано внутрішній і зовнішній рубежі оборони, виведено на позицііі техніку та особовий склад, зроблено інженерне обладнання рубежів і позицій, створено укріплені райони та організовано систему вогню”.
За словами генерала, “на шляху до столиці загарбники зустріли запеклий опір у населених пунктах, які стали символами незламності. Серед них — міста-герої Буча, Ірпінь, Гостомель. Захисники та захисниці цих міст стали національними легендами. Українці прийняли бій, бо кожен із нас розумів: захист Києва — це захист України, її незалежності та її майбутнього”.
Як зазначив головнокомандувач, “ще не було “Хаймарсів”, “Бредлі” та іншої західної зброї, але вже стало очевидним, що українці можуть захистити свою державу і незалежність, та обовʼязково захистять”.
“Завдяки безстрашності наших воїнів і добровольців, самовідданості волонтерів, активній підтримці цивільних людей, ми не просто стримали ворога. Ми вибили його з Київщини та створили умови для подальших контрнаступальних дій”, – підкреслив Сирський.
На його переконання, “перемога в Київській операції стала не лише важливим військовим успіхом, а й могутнім сигналом усьому світові: Україна бореться. Україну не зламати. Україна здатна перемагати. І Україна переможе”.
“Я пишаюся кожним солдатом, сержантом і офіцером, які у вирішальний момент нашої історії продемонстрували відвагу, військову майстерність і витримку. Схиляю голову перед пам’яттю тих, хто віддав свої життя за звільнення Київщини і звитягу України”, – наголосив Сирський.
Як повідомлялося, в лютому 2022 року Київська область однією з перших прийняла на себе удар військ РФ. Бойові дії у регіоні тривали понад місяць. 15 громад Вишгородського, Бучанського і Броварського районів були захоплені російською армією.
Увечері 2 квітня 2022 року Міністерство оборони України повідомило про визволення Київщини від російських загарбників. Тоді останні підрозділи військ РФ були вибиті з Бучі, Гостомеля і Бородянки.
Фото: ОП
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Суспільство1 тиждень ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Одеса1 тиждень ago
Небезпека для Одещини – РФ продовже атакувати Херсонщину
-
Політика1 тиждень ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Події1 тиждень ago
МКСК планує запустити мапу доступності культурних просторів і послуг
-
Відбудова1 тиждень ago
виплати за пошкоджене житло отримали вже 87 тисяч українців