Усі новини
Місячний календар на березень 2025 року: найнебезпечніші дні

Фази Місяця вважаються важливим аспектом, який може впливати на емоційний стан і поведінку людини. Про найнебезпечніші дні в березні — розповідаємо далі.
Астрологиня Анжела Перл розповіла, коли в березні 2025 року Місяць змінюватиме свій статус, а також, які дні в перший місяць весни будуть сприятливими і несприятливими для важливих справ.
Фази Місяця в березні 2025 року
Зростальний Місяць — 1 — 13 березня, 30 — 31 березня
Повний місяць — 14 березня;
Спадний Місяць — 15-28 березня;
Молодик — 29 березня.
Місячний календар на березень 2025 року: сприятливі дні
Вдалими для важливих справ і починань у березні вважаються такі дати: 5, 7, 9, 21 березня.
Місячний календар на березень 2025 року: несприятливі дні
Небезпечними і несприятливими для важливих справ у березні вважаються 2, 4, 11, 14, 23 і 29 число.
Також Фокус писав про три знаки Зодіаку, яким пощастить на роботі навесні 2025 року
Економіка
Пакет школяра — куди і коли можна витратити гроші

У 2025 році в Україні стартує оновлена державна програма підтримки родин із першокласниками — “Пакунок школяра”.
Батьки зможуть отримати одноразову виплату в розмірі 5000 гривень. Гроші надаються виключно для підготовки дітей до школи та мають чітке цільове призначення. Про це повідомляє Пенсійний фонд України.
Подати заявку на участь у програмі можна до 15 листопада 2025 року. Для цього доступні два варіанти: через мобільний застосунок “Дія” або особисто в сервісному центрі Пенсійного фонду України.
Після схвалення грошові кошти надходять на спеціальний рахунок, і витратити їх потрібно протягом 180 днів.
Однак витрати обмежені лише певними категоріями товарів: це шкільне приладдя (зошити, ручки, рюкзаки, пенали), дитячий одяг та взуття. Покупки мають здійснюватися лише в магазинах, які підключені до програми та мають відповідні MCC-коди. Використовувати ці кошти на продукти, побутову техніку чи інші товари не вдасться, такі транзакції система автоматично блокує.
Програма не пов’язана з іншими видами соціальної допомоги, тому скористатися нею можуть усі родини незалежно від регіону проживання. Головна умова — дитина має піти до першого класу у 2025 році. Виплата доступна також і для внутрішньо переміщених осіб.
Нагадуємо, навесні 2025 року Фокус писав про ще один напрям допомоги школярам — гроші за позитивні оцінки.
Тим часом розпочалася літня вступна кампанія і абітурієнтам варто ознайомитися з мінімальним конкурсним балом для навчання на бюджеті або контракті.
Війна
в Оріхові над дорогами натягнули сітки — фото

Місто Оріхів у Запорізькій області постійно потерпає від обстрілів, зокрема й від fpv-дронів, якими ворог атакує як військових, так і мирних громадян.
Щоб захиститися від них, на найнебезпечніших ділянках доріг з’явилися десятки кілометрів антидронових сіток. Як це виглядає, показав на своїй сторінці Facebook пікер Сил оборони півдня Владислав Волошин.
За його словами, ця “мертва смуга” сьогодні має ширину до 10 км, а такі антидронні тунелі допомагають захиститися від ворожих “подарунків” з неба.
Фото: Влад Волошин/Facebook
Фото: Влад Волошин/Facebook
Фото: Влад Волошин/Facebook
Фото: Влад Волошин/Facebook
За словами волонтера і менеджера організації Operation Change Бернарда Крістенсена, запити на рибальські сітки як антидронні збільшуються на всьому фронті.
З Данії українським воїнам передали близько 500 тонн вживаних рибальських сіток для захисту.
Український оператор дронів розповів журналістам на умовах анонімності, що сітки, розтягнуті над окопами та входами до бліндажів, часто допомагають зменшити вплив атак, сповільнюючи падіння вибухових пристроїв, таким чином вибуховий механізм може пошкодитися.
Однак не завжди сітки здатні захистити. У Покровську на Донеччині поліцейські з “Білих янголів” і члени громадської організації “Капеланський патруль” займалися евакуацією поранених, коли дорогою побачили двох людей, які постраждали від влучання по них російського БПЛА.
Як з’ясувалося, громадяни їхали на велосипеді, коли по них ударив ворог. Одному відірвало ногу. Постраждалих завантажили в машину, але й вона потрапила під удар ворожого дрона.
У підсумку поранених вивезли на іншому авто, але чоловіка з важким пораненням врятувати не встигли.
Раніше Фокус писав, що в Шебекіно встановили сітки на будинках для захисту від дронів.
Усі новини
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»

Проблеми з домашнім Wi-Fi — одні з найпоширеніших. При цьому користувачі часто і не підозрюють, що з’єднанню можуть шкодити звичні предмети домашньої обстановки.
Перш за все, перевірте місце розташування самого роутера, радять експерти slashgear.com. Якщо він розташований десь у дальньому кутку, — не дивно, що він працює погано.
І краще ставити роутер не на підлогу, а на піднесення — так він буде краще ловити сигнал.
Якщо вам з якихось причин не подобається, що роутер на видноті, — знайдіть для нього симпатичний плетений кошик або щось у цьому дусі, але не металевий і не дерев’яний ящик.
Також видання назвало домашні гаджети, які можуть заважати вашому Wi-Fi-з’єднанню.
Мікрохвильовка і роутер не подружаться
Мікрохвильові печі дійсно створюють перешкоди Wi-Fi. Цей загальний діапазон частот (2,4 ГГ) дає змогу вам одночасно готувати їжу і дивитися фільм в інтернеті. І навіть якщо мікрохвильова піч вимкнена, краще не розміщувати роутер поруч із металевими приладами, наприклад, холодильниками.
Те ж саме зауваження стосується камер спостереження і бездротових стаціонарних телефонів.
Тут слід зазначити, що все це стосується тільки до вже названого вище діапазону частот 2,4 ГГц. Більшість сучасних маршрутизаторів підтримують Wi-Fi в діапазонах 2,4 ГГц і 5 ГГц, причому другий варіант забезпечує більш високу швидкість і пропускну здатність. Спробуйте перевести більше пристроїв на діапазон 5 ГГц.
Дзеркало — погане сусідство
Тримайте подалі від роутера будь-які металеві предмети, а також елементи з металевим оздобленням. Не забувайте, що дзеркала і вікна теж містять метал. Наприклад, дзеркало — це всього лише тонкий метал, що відбиває, за склом. А так зване низькоемісійне скло використовує мікроскопічні оксиди металів, які прозорі, але відбивають ультрафіолетові промені.
Небезпечна вода
Вода теж блокує електромагнітні сигнали. Ви можете навіть не здогадуватися, але причиною поганої роботи Wi-Fi може бути звичайний акваріум.
Щоправда, йдеться тільки про великі обсяги — маленькі акваріуми навряд чи створять реальні проблеми.
Bluetooth-пристрої
У сучасному будинку дуже багато таких пристроїв — це і смартфони, і колонки, і приставки. Але намагайтеся не збирати надто багато таких девайсів-пристроїв; приміром, поруч із комп’ютером — це призведе до зниження продуктивності всіх пристроїв.
Взагалі, за можливості обмежуйте трафік Bluetooth. Якщо пристрій не використовує Bluetooth у цей момент, краще вимкніть його.
Телевізор як загроза
Роутери часто ставлять із телевізорами — мовляв, так передача даних буде кращою. Але якраз телевізор і може “вбивати” Wi-Fi — крім того, що в ньому повно металу, він ще й займає схожий діапазон частот.
Прибрати роутер під телевізор — теж не варіант. Краще перенесіть його на відстань не менше двох метрів.
Крім названих гаджетів, на якість Wi-Fi можуть впливати інші мережі, а також стіни вашого житла, якщо вони цегляні або бетонні.
Раніше Фокус писав про поширені помилки, які можуть зіпсувати акумулятор вашого телефону. До таких помилок, зокрема, належить неправильне заряджання.
Також стало відомо, які Wi-Fi роутери пора викидати. Річ у тім, що популярні моделі TP-Link стали вразливими для маніпуляцій хакерів, а тому й небезпечні.
-
Одеса1 тиждень ago
Температура моря в Одесі 7 липня: скільки градусів – прогноз погоди на Одещині
-
Усі новини5 днів ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Суспільство5 днів ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Відбудова1 тиждень ago
На конференції URC2025 Херсонська громада підписала меморандум про співпрацю з італійським Коллеферро
-
Політика6 днів ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Усі новини6 днів ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Події1 тиждень ago
Національна музична академія України має виконати закон про деколонізацію
-
Одеса1 тиждень ago
Спека в Одесі у липні 2025 — як рятуються містяни, погода в Одесі