Цікаво
У 2024 році понад 1100 людей з інвалідністю отримали послуги столичної служби зайнятості

Кожна працевлаштована людина з інвалідністю – крок до інклюзивного суспільства.
3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю – день, який привертає увагу до важливості забезпечення рівних прав та безбар’єрних можливостей для кожної людини. Київський міський центр зайнятості демонструє комплексні програми сприяння в працевлаштуванні осіб з інвалідністю.
За даними столичної служби зайнятості, протягом 11 місяців 2024 року майже 1200 осіб з інвалідністю отримували послуги служби зайнятості. Серед них 226 громадян були успішно працевлаштовані, 1064 особи отримали послуги з професійної орієнтації, а близько 40 киян здобули нову професію через професійне навчання. Станом на сьогодні ще 215 осіб продовжують отримувати послуги Київського міського центру зайнятості.
“Кожна працевлаштована людина з інвалідністю – це ще один крок до інклюзивного суспільства. Ми бачимо, як державна підтримка у поєднанні з прагненням роботодавців створювати безбар’єрність на робочих місцях відкриває нові перспективи для професійної реалізації наших громадян. Особливо важливо, що з 2023 року працює програма компенсації для роботодавців за облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю. В цьому роців рамках програми було облаштовано 122 робочих місця для осіб з інвалідністю I та II групи”, – зазначив директор Київського міського центру зайнятості Дмитро Новицький.
Завдяки програмі з початку року 77 роботодавців столиці вже отримали понад 8 млн грн.
Кошти роботодавці можуть використати на придбання:
- спеціалізованих меблів (спеціальних столів та крісел з регульованими або фіксованими сидіннями тощо);
- поручнів, розсувних дверей, тактильних матеріалів для обладнання підлоги та сходів;
- підіймальної платформи для працівників на візку колісному;
- брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
- засобів зв’язку та спеціалізованої фурнітури (телефони та навушники) для працівників з вадами слуху;
- допоміжних засобів для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити тощо.
Успішним прикладом реалізації програми стала співпраця служби зайнятості з підприємцями Наталією та Олександром Лігоцькими, які створили спеціально адаптоване робоче місце для фахівця з інвалідністю I групи. Завдяки державній підтримці підприємці придбали спеціалізоване комп’ютерне обладнання та ергономічні меблі, що забезпечило комфортні умови праці.
Ще одним не менш важливим напрямком роботи служби зайнятості є програма з надання мікрогрантів на започаткування або розвиток вже діючого бізнесу. Показовою є історія “Міжнародного центру реабілітації та нейрофізіології”, заснованого Катериною Левицькою. Отриманий від держави грант дозволив центру розширити можливості допомоги дітям із ДЦП через придбання сучасного реабілітаційного обладнання.
Окрему увагу приділяє служба питанню індивідуального супроводу людей з інвалідністю під час пошуку роботи. Так, Ольга Йовенко після звільнення отримала комплексну підтримку фахівців служби зайнятості, що включала профорієнтаційні консультації, допомогу в складанні резюме та підготовку до співбесід з роботодавцями. Результатом став успішний вихід на нову роботу в ТОВ “Київські енергетичні послуги”.
Служба зайнятості продовжує працювати над тим, щоб рівні можливості були реальністю для кожного, хто цього потребує. Кожна історія успіху надихає на ще активнішу підтримку людей, які прагнуть змін у своєму житті.
За більш детальною інформацією звертайтесь.
Реклама, згідно з пунктом 3 статті 9 Закону України №270/96-ВР від 03.07.1996 і Закону України №2849-IX від 31.03.2023
Усі новини
Розв'яжуть важливу проблему: старим ядерним датчикам знайшли нове застосування

Учені з Національної лабораторії Сандія (Sandia Labs) продемонстрували, що наявну глобальну мережу датчиків на основі інфразвукової технології, призначену для виявлення випробувань ядерної зброї, можна адаптувати для захисту планети.
Джерело
Усі новини
Курйози на весіллі — наречений здивував кохану своїм питанням — відео

Відео розмови нареченої з майбутнім чоловіком у день весілля стало вірусним. Її обранець раптово запитав, чи потрібно купувати звичайні свічки для торта. Користувачі соцмереж поділилися власними кумедними історіями про розгублених молодят напередодні церемонії.
Курйозний ролик вперше з’явився у TikTok.
У кадрі наречена, сидячи в автомобілі, розмовляє телефоном зі своїм майбутнім чоловіком. Під час розмови він ставить, на перший погляд, невинне, але абсолютно несподіване запитання: чи потрібно купувати свічки для весільного торта?
Дивне питання від нареченого
“Нам потрібні, типу, свічки… Не цифри, а просто звичайні свічки для дня народження на наш торт?” — запитав він. “Ем, ні. Не потрібні”, — відповіла жінка й додала на завершення розмови, що це “точно потрапить у TikTok”.
Користувачі мережі почали активно коментувати побачене.
- “Мене вбиває те, що ти уже їдеш на весілля, а він телефонує, думаючи, що виявив найважливішу й упущену деталь”, — написав один глядач;
- Інший додав: “Це на 100% схоже на те, як планувати весілля зі своїм чоловіком”;
- “Коли я вибирала обручку, то запитала, який у мене бюджет? Чоловік не знав, що є окремо обручка для заручин і весільна обручка”, — поділилась своєю історією наступна користувачка мережі;
- Ще одна додала: “Мій запитав, якого кольору буде моя сукня, щоб він міг підібрати відповідний костюм”.
Деякі глядачі не могли повірити, що це питання прозвучало за лічені години до церемонії: “Найбільше мене вражає те, що ця думка з’явилася не за місяці до весілля. Судячи з вигляду нареченої, це ранок весілля. Не час для таких питань, друже!”.
“Було б мило задути одну свічку, а потім щороку на річницю додавати більше свічок. Чудова нова традиція, яку можна започаткувати разом”, — запропонував учасник обговорення.
Нагадаємо, раніше Фокус писав про пару молодят — Ешлі та Мейсон, яка здивувала фотографку Енні Рубі Такетт, коли замість того, щоб сховатися від дощу під наметом і засмучуватися через негоду, вони влаштували імпровізований танець під зливою. Знімки цього зворушливого моменту швидко розлетілися соцмережами, зібравши понад 17,8 мільйона переглядів і підкоривши серця користувачів своєю щирістю та емоційністю.
А тим часом майбутня наречена поділилася неприємною ситуацією: вона була шокована вибором вбрання своєї сестри на весілля. Жінка, яка побажала залишитися анонімною, розповіла про інцидент на одному з весільних форумів Reddit.
Усі новини
Що означає назва Kinder Bueno: несподівана правда

Створений 1990 року італійським кондитером Мікеле Ферреро, Kinder Bueno став справжнім хітом у понад 60 країнах. Однак за 35 років популярності тільки зараз стало зрозуміло, що саме означає його назва.
Про це розповів користувач із ніком LithaShadows на популярному форумі Reddit.
Шоколадні батончики Kinder Bueno, знайомі мільйонам ласунів по всьому світу, ось уже 35 років прикрашають полиці супермаркетів, і тільки тепер багато хто дізнається, що стоїть за їхньою назвою.
Створений 1990 року італійським кондитером Мікеле Ферреро, Kinder Bueno став справжнім хітом у понад 60 країнах. Повітряна вафля, горіхова начинка, молочний шоколад і штрихи темного шоколаду — все це створює унікальний смак, який виробник описує як такий, що “перевершує очікування”.
Користувачів соцмереж зацікавила назва батончика, адже вона об’єднує одразу три мови.
“Kinder — німецьке слово, Bueno — іспанське. А сам продукт — італійський”, — написав один із користувачів форуму.
Kinder Bueno став справжнім хітом у понад 60 країнах
Фото: Reddit
Відповідь опинилася на офіційному сайті бренду: “Kinder” справді означає “діти” німецькою, а “Bueno” іспанською — “смачний” або “хороший”. Таке поєднання, на думку представників Ferrero, якнайкраще передає суть шоколадного задоволення.
Мікеле Ферреро хотів створити щось більш вишукане, ніж те, що вже існувало на ринку, і в результаті з’явився Kinder Bueno — шоколадний батончик з унікальною текстурою і смаком.
Видання Express зазначає, що компанія щорічно продає понад 2 мільярди батончиків Kinder Bueno по всьому світу. Цього може бути достатньо, щоб обернути ними Землю майже 15 разів.
Користувачі форуму активно обговорювали в коментарях історію та смак улюбленого батончика.
“Я їх так люблю. Я міг би їсти їх вічно”, “Ця кремова начинка просто чарівна, шоколад і вафля ідеально поєднуються”, “Іноді він здається занадто легким, але в цьому вся принадність”, — писали вони.
Раніше Фокус повідомляв, що чоловік “витратив” 10 млн галонів води за 2 місяці. 35-річний Ешлі Хадспет із передмістя Оклахома-Сіті (США) був шокований, отримавши аномальний рахунок за воду.
Також стало відомо, що жінка пішла від хлопця після “жарту” з тортом. Вона називає подію приниженням, а чоловік стверджує, що це був “лише жарт”.
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика6 днів ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика6 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика6 днів ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Усі новини6 днів ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Політика7 днів ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Суспільство6 днів ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Суспільство6 днів ago
ДНК-дослідження ексгумованих у Пужниках останків проводитимуть у Польщі