Одеса
Спорт для відновлення ветеранів | Новини.live

Милиці та м’яч для заняття ампфутболом. Фото: Особистий архів/Олексій Дишель
Спорт, що допомагає реабілітуватися ветеранам, набирає обертів в Україні. Ампфутбол — не просто гра, а спосіб повернутися до активного життя, знайти підтримку та знову відчути командний дух. В Одесі формується нова команда, яка тільки починає свій шлях, але вже ставить перед собою великі цілі на майбутнє.
Журналісти Новини.LIVE поспілкувалися з тренером команди Олексієм Дишелем.
Читайте також:
Важливість спорту
Ампфутбол — гра для людей з ампутаціями: якщо людина не має руки, вона може бути воротарем, якщо ноги — грає у полі. Цей вид спорту має свої відмінності від класичного футболу: гра відбувається на полі розміром 40х60 метрів, а команди складаються з семи гравців. Для України ампфутбол став справжнім викликом, адже кількість людей з ампутаціями, на жаль, зростає.
“І цей виклик в Україні зараз найактуальніший, оскільки людей з ампутаціями дуже велика кількість. Ампфутбол — це насправді не лише про футбол, це і про ресоціалізацію, про повернення до суспільства, про командний дух. Це насправді набагато більше, ніж просто спорт”, — каже тренер Олексій Дишель.
Створення команди
Одним із ключових питань було зібрати команду — знайти людей, яким це справді потрібно. Олексій мав знайомих у різних ампфутбольних клубах, тож залучив їх до пошуку гравців.
“Команда почала збиратися за принципом сарафанного радіо. Тобто ми підключали знайомих хлопців з різних ампфутбольних клубів по Україні, щоб вони давали нам контакти тих, хто живе в Одесі. І, власне, так у нас почала збиратися велика команда”, — розповів тренер Олексій Дишель.
Вимоги до гравців
Наразі постійно займаються 3-4 особи, але набір у команду триває. Для повноцінної гри потрібно щонайменше 15 гравців, аби сформувати два склади. Головною вимогою для участі є ампутація кінцівки — лише люди, які втратили руку або ногу, можуть долучитися. Проте фізична підготовка не обов’язкова.
“Тому що в ампфутбол можна грати без досвіду гри у футбол, без фізичної гарної форми. Все, що треба, ми все надолужимо, ми всьому навчимо”, — каже тренер.
Методика тренувань
Вже за одну-дві години можна опанувати правила гри на милицях. Окрім цього, тренування включають реабілітаційні компоненти. Наразі до команди входять переважно військові, але долучитися можуть і цивільні.
“Ампфутбол — це не лише для військових, але у тому числі. Це також для людей з ампутаціями та дисфункціями кінцівок. Тобто нога може бути, але вона може бути менше на 5 сантиметрів, або рука. Тобто це можуть бути як набута якість та поранення, так і вроджені вади”, — зазначає тренер Олексій Дишель.
Мотивація гравців
За словами тренера, у військових набагато більше мотивації займатися. Вони не зважають на погану погоду чи втому — для них головне рухатися вперед.
“Ми маємо певні виклики, зараз це пов’язано з кількістю людей з ампутаціями. Ми розуміємо, що на таку кількість має бути адекватний, відповідний та релевантний рух вперед. Тобто цей рух — це залучення до спорту, до активності. І саме ампфутбол, я бачу, може стати одним із таких механізмів”, — розповів тренер.
Амбіції команди
Цей вид спорту можливість для багатьох знайти новий сенс життя, отримати підтримку і відновити себе фізично та морально. Головне, не вагатися і долучитися, оскільки рух вперед — це сутність життя. Адже цілі у команди дуже перспективні.
“Перш за все з 16 по 19 квітня ми маємо фестиваль ампфутбольний у місті Лондон. Від нашого клубу “Октопус” їдуть дві людини. Це не стільки турнір, скільки обмін досвідом. І вже наступного місяця ми маємо весняну серію “Ліги дужих”, де ми зіграємо з командами із міст Луцьк та Вінниця. Тому ми запрошуємо гравців долучитися до нашого клубу і вже за декілька місяців мати змогу грати в ампфутбол у Києві”, — каже тренер Олексій Дишель.
Це не лише спорт, а й шлях до відновлення, що допомагає знайти нові можливості та стати частиною великої спортивної родини. Кожен, хто готовий зробити цей крок, отримає не лише новий досвід, а й підтримку команди, яка завжди буде поруч.
Раніше ми писали, як зміняться соцпослуги для людей з інвалідністю. А також про те, що в Одесі з’явиться великий реабілітаційний центр.
Одеса
Чи мають право штрафувати водіїв Одещини за розбите лобове скло — юрист Шалару

Розбите скло. Фото ілюстративне: kuzov-parts.ua
Останнім часом почастішали випадки виписування штрафів за розбите або пошкоджене лобове скло на Одещині. Водії скаржаться, що не завжди є можливість швидко усунути цю проблему.
Новини.LIVE дізналися в одеського юриста, наскільки законні такі штрафи і чи можна їх опротестувати?
Реклама
Читайте також:
Штраф за розбите скло
Розбити лобове скло автівки може навіть дрібний камінець, коли ви їдете дорогою. А терміново його замінити зазвичай досить важко, особливо якщо це відбулося на жвавій трасі. Саме тому найчастіше поліцейські лише виносять попередження. Однак іноді громадян притягують і до адміністративної відповідальності. Якщо ви не погоджуєтесь із накладеним штрафом, його можна оскаржити в суді, кажуть юристи.
“Постанову можна оскаржити в суді. Але щоб це зробити, людина повинна заплатити судовий збір, найняти адвоката, мине певна кількість часу, поліція передасть справу до виконавчої служби. Тому 80 або навіть 90% водіїв не оскаржують штраф, а просто сплачують його”, — каже одеський юрист Олексій Шалару.
Додамо, штраф за розбите лобове скло в Одесі за ч. 1 ст. 121 КУпАП становить сьогодні 340 гривень.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про затори на трасі Одеса — Рені. А також про штраф, який виписали ОПЗ.
Одеса
Видобуток атомного палива та корисних копалин американцями США в Україні, зокрема на Одещині

Село в Одеській області. Фото ілюстративне: https://zemliak.com/
США можуть інвестувати значні кошти у видобуток урану, титану та золота в Україні. Зокрема, у цьому сенсі Вашингтон особливо цікавлять Одеська, Полтавська та Харківська області.
Про це в ефірі “День.LIVE” зазначив аналітик Ілля Несходовський.
Реклама
Читайте також:
Видобуток атомного палива
Американські компанії вже розглядають українські надра як перспективний напрямок для енергетичної незалежності, зокрема від Росії. Окрім корисних копалин, може йтися і про видобуток атомного палива.
“Виготовляти атомне паливо тут, в Україні, буде, можливо, перспективно і вигідно, замість того, щоб руду везти назад. Але будемо реалістами: для цього нам необхідно буде зробити домашнє завдання”, — каже аналітик Ілля Несходовський.
Україна має шанс стати гравцем у світовому видобутку, тільки якщо зможе створити привабливі умови для інвесторів та екологічно безпечне виробництво, додав Ілля Несходовський.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про угоду про надра. А також про те, як АМКУ оштрафував ОПЗ.
Одеса
Графіки відключень світла на завтра — чи залучить їх завтра ДТЕК в Одесі

Одеса вночі. Фото ілюстративне: Новини.LIVE
Ситуація в енергосистемі України досі залишається нестабільною та може змінюватись. Проте завтра, 6 травня, в Одесі вводити обмеження подання світла поки не планують.
Такий висновок можна зробити з того, що ні ДТЕК, ні Укренерго не попереджали про обмеження.
Реклама
Читайте також:
Споживання електроенергії зросло
Споживання електроенергії зросло. Сьогодні, 5 травня, станом на 9:30, його рівень був на 8,6% вищим, ніж в той самий час попереднього робочого дня — у п’ятницю. Причина — хмарна погода та опади у частині областей, що зумовлює низьку ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне збільшення енергоспоживання із загальної мережі.
Де дізнатися графіки
Якщо відключення все ж запровадять, то енергетики попередять заздалегідь. Перевірити, до якої групи належить ваш будинок, можна на сайті місцевого оператора системи розподілу. У ДТЕК закликають мешканців Одеського регіону з розумінням поставитися до обмежень, зменшити споживання електроенергії під час наявності світла для уникнення перевантажень системи.
Як дізнатися час відновлення світла
Час відновлення світла можна дізнатися за допомогою:
- сайту ДТЕК Одеські електромережі (розділ “Відсутня електроенергія?”);
- чат-бота у Telegram;
- приватних повідомлень у Facebook;
- подати заявку на сайті ДТЕК.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про тариф на світло у травні. А також про те, чому сьогодні відключали електрику в Одесі.
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Усі новини1 тиждень ago
українці обурились кадрами «Громовержців» з літерою Z у назві месників (відео)
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика5 днів ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика5 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Усі новини5 днів ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Політика6 днів ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Політика5 днів ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль