Connect with us

Відбудова

у Мінрозвитку сказали, скільки грошей уже є

Published

on



За підрахунками уряду України і Світового банку, у 2025 році проєкти відновлення в країні потребуватимуть фінансування у розмірі $17,3 млрд, з яких $7 млрд вже акумульовані.

Про це в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини» розповіла перша заступниця міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум, передає Укрінформ з посиланням на міністерство.

«На 2025 рік ми урядом визначили пріоритети відновлення і суму, яка нам для цього потрібна – $17,3 мільярда. Гарна новина, що $7 мільярдів у нас уже є. Тобто нам треба $10 мільярдів, які ми зараз шукаємо за допомогою всього уряду, Міністерства фінансів, міжнародних партнерів кожен день на дуже конкретні об’єкти відновлення», – повідомила Шкрум.

Загалом на цей рік визначено 9 пріоритетів для відновлення: енергетичні обʼєкти, транспортна інфраструктура, житлові будівлі, освіта, охорона здоровʼя, розмінування, водовідведення та водопостачання, а також приватний сектор.

«Наше міністерство має власні пріоритети, тобто ті програми, які ми зусиллями Агентства відновлення за допомогою інвестиційного фінансування впроваджуємо і на які шукаємо гроші. Це п’ять програм, серед яких відновлення житла, транспортної інфраструктури, зокрема, доріг і мостів, інфраструктури портів, закладів освіти та охорони здоров’я і відновлення водопостачання», – зазначила заступниця міністра.

Читайте також: Єврокомісія та ЄІБ підписали гарантійну угоду на €2 мільярди для відновлення України

Так, лише у житловій сфері на сьогодні втрачено 320 тис. приватних будинків, 37 тис. багатоповерхівок, 700 гуртожитків.

Шкрум підкреслила, що під різні проєкти міністерству вдається знаходити кошти, в тому числі грантові, а не лише кредитні.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з новим звітом Світового банку про оцінку збитків і потреб, на відновлення України упродовж наступного десятиліття необхідно 524 млрд дол., що на 38 млрд дол. більше за попередні оцінки.

Фото: НБУ



Джерело

Відбудова

У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами

Published

on



Під час повномасштабного вторгнення РФ у Києві пошкоджень зазнали 195 закладів освіти, з них 130 об’єктів уже відновили.

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація, передає Укрінформ.

«130 об’єктів уже відновили, а на 65 роботи тривають. Лише в червні від атак ворога були пошкоджені ще 38 освітніх закладів. Переважно фасади, вікна, двері, а в окремих випадках – покрівлі. Наразі ці заклади обстежують фахівці КП «Київекспертиза». Також готують відповідну проєктно-кошторисну документацію, після чого Київрада виділить кошти з резервного фонду. Після цього розпочнуться ремонтні роботи», – сказав заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час виїзної наради до початкової школи «Кияночка».

Читайте також: У Києві відновили вже 25 багатоповерхівок, пошкоджених через російські атаки

Серед пошкоджених об’єктів: 75 закладів дошкільної освіти (з них 1 приватний); 87 закладів загальної середньої освіти (з них 4 приватні); 16 спеціальних закладів; 2 позашкільні заклади; 1 міжшкільний навчально-виробничий комбінат; 9 закладів професійної (професійно-технічної) освіти; 4 коледжі; 1 заклад вищої освіти.

Як повідомлялося, у пʼяти прифронтових регіонах України планується побудувати 76 підземних шкіл.

Фото: КМДА



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ

Published

on



Під’їзд багатоповерхівки у Луцьку на вулиці Озерецькій, який найбільше постраждав внаслідок російської ракетної атаки 6 червня, комісія визнала технічно непридатним для експлуатації, його потрібно демонтувати, щоб збудувати новий.

Про це повідомила Луцька міськрада, передає Укрінформ.

“Науково-дослідна лабораторія експлуатаційної надійності будівель і споруд Національного університету водного господарства та природокористування надала технічний звіт про проведення обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж будинку на вулиці Озерецька, 12, який постраждав внаслідок ракетного обстрілу 6 червня. Експерти оглянули будинок, вивчили його стан та дійшли висновку, що секція № 1 не придатна для проживання і підлягає демонтажу. Секція №2 має пошкодження технічного поверху, який можна відновити”, – йдеться у повідомленні.

У міськраді зазначили, що будинок складається з двох секцій (під’їздів). Перша секція будинку зазнала значних руйнувань. Тому після демонтажу аварійної частини будинку проведуть додаткову експертизу другої секції. Це необхідно для перевірки конструкцій, щоб упевнитись у відсутності можливих прихованих пошкоджень, що нині неможливо виявити. Лише після цього стане відомо, чи зможуть жителі будинку безпечно повернутися в свої квартири.

Читайте також: Садовий про відбудову музею Шухевича: Чекаємо на проєкт з експертизи

Нині жителі почергово вивозять речі з другої секції будинку. А жителі першої секції зможуть це зробити лише після проведення робіт з підсилення будівельних конструкцій та у супроводі працівників ДСНС.

Наступним етапом стане розроблення проєктно-кошторисної документації для відновлення будинку.

Як повідомляв Укрінформ, у Луцьку внаслідок ворожої атаки 6 червня зафіксовані численні руйнування та пожежі. Серед уражених об’єктів – житловий дев’ятиповерховий будинок. Повідомлялося про 30 постраждалих і двох загиблих.

Фото: Артур Лучик – про Луцьк, Телеграм



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Кабмін виділив понад 700 мільйонів на проєкти в галузі енергетики для громад

Published

on



Кабінет міністр ухвалив рішення про виділення 700 млн грн на 35 проєктів у сфері енергетики, зокрема, для Харківської, Запорізької та Сумської областей.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 25 червня, передає Укрінформ із посиланням на його Телеграм.

“Сьогодні ухвалюємо рішення про виділення понад 700 млн грн на 35 проєктів у сфері енергетики, які критично важливі для проходження зими в окремих громадах”, — сказав він.

Шмигаль зазначив, що йдеться про будівництво альтернативних джерел тепла та енергії, реконструкцію котелень та мереж теплопостачання, будівництво і встановлення газопоршневих та когенераційних установок. За його словами, найбільше коштів піде на проєкти в Харківській, Запорізькій та Сумській областях.

Читайте також: Уряд пропонує збільшити фінансування Сил безпеки та оборони на ₴412 мільярдів

Як повідомляв Укрінформ, уряд утворив штаб з підготовки до наступного опалювального сезону, який очолить віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Фото: КМУ



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.