Відбудова
У Львові на відбудову музею Шухевича зібрали понад 185 тисяч гривень

“На вихідних три львівські музеї зробили дні відкритих дверей, тобто не отримують прибутку за вхідні квитки. Натомість закликають відвідувачів донатити на відновлення та відбудову знищеного росіянами музею Романа Шухевича. За два дні акції “Музей для музею” вдалося зібрати 185 183 гривні”, – йдеться в дописі.
У міськраді зазначили, що в акції брали участь Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького, Меморіальний музей ім. Соломії Крушельницької та Музей тоталітарних режимів “Територія терору”.
Як повідомляв Укрінформ, у Львові 8-9 березня жителів і гостей міста запрошували долучитися до акції “Музей для музею”, що має на меті зібрати кошти на відновлення та відбудову знищеного росіянами музею Романа Шухевича.
1 січня 2024 року внаслідок атаки ворожого безпілотника музей командира УПА Романа Шухевича в Білогорщі було знищено.
У Львові презентували проєкт із відновлення музею Романа Шухевича, основним елементом експозиції музею буде об’єкт, де генерал-хорунжий УПА загинув.
Після відновлення музей Романа Шухевича у Львові стане вдвічі більшим, матиме нові експозиційні зали та нове якісне укриття.
Фото: city-adm.lviv.ua
Відбудова
Держагентство відновлення показало відбудову багатоповерхівки у Вишгороді

Державне агентство відновлення виконало капітальний ремонт п’ятиповерхівки на вулиці Грушевського, 1 у Вишгороді на 70%.
Про це пресслужба установи повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Капітальний ремонт багатоповерхівки виконаний на 70%. Вже повністю відбудовано третій під’їзд, влаштовано нову покрівлю, проведено утеплення горища, встановлені вікна. Тривають фасадні та внутрішні роботи у квартирах, продовжуються електромонтажні та сантехнічні роботи», – йдеться у повідомленні.
Також із місцевими жителями обговорили питання проведення оздоблювальних робіт у квартирах, підключення системи опалення, терміни завершення ремонту тощо.
Наголошується, що згодом до своїх осель в будинок на Грушевського, 1 можуть повернутися 64 родини.
Як повідомлялося, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури повернулося до реконструкції їдальні Іванівського ліцею на Чернігівщині; роботи планується завершити цього року.
Фото: Агентство відновлення, Facebook
Відбудова
Нідерланди вже передали Україні 211 вантажів допомоги

Із лютого 2022 року Нідерланди відправили 211 вантажів із енергетичним обладнання для потреб українських енергетиків.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики України.
Зазначається, що заступник міністра енергетики України Олександр Павліченко із міністром юстиції і безпеки Нідерландів Девідом ван Вілем та Надзвичайним і Повноважним Послом Нідерландів в Україні Алле Дорхаутом відвідали один із енергооб’єктів, зруйнованих унаслідок російських атак.
“Заступник міністра подякував уряду Нідерландів за вагому підтримку, зокрема за внесок у розмірі 65 млн євро до Фонду підтримки енергетики України та передачу 211 вантажів гуманітарної допомоги з енергетичним обладнанням загальною вагою понад 2 900 тонн”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що представники нідерландської делегації ознайомилися з масштабами руйнувань, яких зазнала українська енергосистема, а також з ходом відновлювальних робіт.
Як повідомлялося, із лютого 2022 року Швеція передала Україні 246 вантажів із обладнанням для енергетиків.
Фото: Міненергетики
Відбудова
Україна представила на виставці у Венеції проєкт про відновлення зруйнованих росіянами будинків

Український павільйон на 19-й Міжнародній архітектурній виставці La Biennale di Venezia представив проєкт «DAKH (ДАХ): Vernacular Hardcore», який розповідає про народну архітектуру та сучасні незалежні ініціативи з відновлення домівок, зруйнованих російськими обстрілами.
Про це у Фейсбуці повідомила дружина Президента Олена Зеленська, передає Укрінформ.
У своєму зверненні до учасників виставки вона наголосила, що La Biennale di Venezia є не лише чистим мистецтвом, а й можливістю говорити та бути почутим.
«Ми кажемо «дах над головою», коли маємо на увазі дім, затишок, безпеку. Але саме все це відбирає в нас кожен російський обстріл. Уже понад 300 тисяч домівок українців зруйновані фізично. Ще мільйони осель недоступні для своїх мешканців через окупацію. Втрачає дах над головою також наша освіта й культура: російські бомби знищили вже понад 4 тисячі освітніх закладів, серед яких три університети, 1419 пам’яток культурної спадщини та 2233 об’єкти культурної інфраструктури», – зазначила перша леді.

Зеленська висловила вдячність усім, хто долучився до створення українського павільйону, хто допоміг українцям бути почутими – кураторам, митцям, дипломатам і міністерствам, команді La Biennale di Venezia. Окремо подякувала ЮНЕСКО за постійну увагу до захисту української культурної спадщини, Українському інституту, посольству Великої Британії та партнерам заходу – за підтримку в реалізації проєкту.
Дружина Президента відзначила символічність того, що український павільйон на виставці відкрився за два місяці до запланованої в Римі конференції з відновлення України URC2025.
«Ми глибоко цінуємо внесок італійських експертів, архітекторів, реставраторів і культурних діячів у справу збереження української культурної спадщини. Бо хто, як не Італія – колиска європейської культури, розуміє, як важко, але важливо зберегти цивілізацію та спадок», – підкреслила вона.
Як повідомлялося, міжнародна конференція з питань відновлення URC2025 пройде в Римі 10-11 липня.
Фото: facebook.com/olenazelenska
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Суспільство6 днів ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика4 дні ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика4 дні ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика5 днів ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Політика4 дні ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Суспільство4 дні ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Україна4 дні ago
про що розповідають українські військові після російського полону