Україна
В Україні хочуть запровадити послугу розлучення по відеозв’язку

Сервіс хочуть створити для тих громадян, які не можуть прийти до державних центрів акту цивільного стану з тих чи інших причин.
Після запровадження в Україні послуги “шлюб онлайн” Міністерство юстиції задумалося про таку ж послугу, але щодо розлучення. Зараз відомство вивчає можливість розірвання шлюбу за допомогою відеоконференції. Про це повідомив керівник Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кирило Міненко, передає Укрінформ.
“Наразі ми досліджуємо, чи буде сервіс електронного розлучення у форматі відеоконференції мати попит. Ми досліджуємо чи варто це робити. Не виключаємо, що такий сервіс буде, якщо він потрібен нашим громадянам. Наприклад, у випадках, коли подружжя разом не живе. Якщо це їхнє волевиявлення, чому б не спростити їм такий варіант, щоб розлучати їх онлайн?”, — заявив Міненко.
Він зауважив, що серед українців запропонована раніше послуга “шлюб онлайн” користується попитом. З моменту її запуску заявку на неї подали 18 272 пари українців.
“Сервіс створений в першу чергу для тих громадян, які не можуть прийти до державних центрів акту цивільного стану з тих чи інших причин. Зокрема, це можна зробити, якщо хтось перебуває за кордоном. Наприклад, якщо наречена за кордоном або наречений зараз воює на фронті”, — пояснив Міненко.
Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що в 2024 році в Україні кількість розлучень була фактично такою ж, як і кількість укладених шлюбів. Так, громадяни уклали 150,2 тисячі шлюбів, а кількість розлучень склала 141,8 тисячі. Останні дані називають “найбільшим сумним рекордом українців”.
24 лютого повідомлялося, що екснардеп від “Радикальної партії”, а нині — військовослужбовець Сил оборони, Олег Ляшко розлучається з дружиною Росітою. Справа подружжя поки що розглядатиметься у Печерському районному суді міста Києва.
Україна
про що розповідають українські військові після російського полону

Звільнені 6 травня українські військові свідчать про нелюдські умови в російському полоні, що грубо суперечать нормам міжнародного гуманітарного права. Зібрані свідчення та докази вже передаються до міжнародних інстанцій, зокрема до Міжнародного кримінального суду.
Про це повідомив керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко, пише NV.
Він розповів, що після повернення з російського полону українські військові спочатку проходять медичне обстеження та розпочинають курс реабілітації. Лише після цього з ними починають працювати фахівці Служби безпеки, Нацполіції, Офісу генпрокурора та представники Міжнародного кримінального суду, щоб задокументувати факти тортур, нелюдського поводження та інших злочинів, скоєних під час утримання в полоні.
“Якщо вам відомий такий документ як Стамбульський протокол, в ньому визначено 18 основних тортур, то ми маємо сьогодні докази застосування усіх 18 видів і навіть більше – певні комбінації тих чи інших видів тортур та знущань [застосовуються] до наших військовослужбовців, які перебувають в полоні держави-агресора”, – підкреслив Охріменко.
За словами звільнених, у російському полоні їх позбавляли базових потреб: пораненим не надавали медичної допомоги, харчування було мізерним, а умови утримання — неприйнятними. Замість спеціалізованих таборів, передбачених Женевською конвенцією, військовополонених тримали у звичайних тюрмах разом із кримінальними ув’язненими.
Зібрана інформація проходить систематизацію й аналіз, після чого передається до міжнародних правових інституцій як доказова база для фіксації воєнних злочинів.
“Державі Україна вже відомі безпосередні виконавці – від охоронців, які утримують [полонених], до начальників цих колоній, в яких вони утримуються. І ми бачимо, що це не проблема однієї чи іншої колонії, це проблема системна. Ми бачимо системний підхід Російської Федерації до утримання наших військовополонених”, – додав Охріменко.
Нагадаємо, 6 травня, завдяки посередництву Об’єднаних Арабських Еміратів, з російського полону було звільнено чергову групу захисників України. Обмін відбувся у форматі 205 на 205.
Також Фокус писав, що наприкінці квітня Офіс генпрокурора України оприлюднив попередні результати експертизи тіла журналістки Вікторії Рощиної, яке передала РФ. За висновками судово-медичних фахівців, на тілі були виявлені сліди тортур, зокрема застосування електроструму та зламані ребра.
Україна
де наразі ускладнені погодні умови (відео)

В низці українських регіонів повідомляють про наявність пилової бурі. Зокрема, це атмосферне явище помітили в Києві та Київській області, а також кількох північних регіонів країни.
Відповідні кадри було оприлюднено в соцмережах.
Так, у Києві та Київській області місцеві повідомляли про потужну пилову бурю, яку зафіксували на автомобільних дорогах регіону. Наразі видимість на дорогах значно зменшилася, практично до нуля.
Також у Рівненській та Житомирській областях місцеві вказують на це атмосферне явище. На відповідних кадрах з соцмереж помітно сильний піщаний потік, який насувається на помешкання та присадибні ділянки людей.
В пабліках нагадують водіям про безпеку на дорогах. Екологи нагадують, що основною причиною появи пилових бур є знищення лісосмуг, які перешкоджають просуванню ураганів, піску та пилу.
Раніше повідомлялося, що пилова буря нависла над найсуворішою пустелею Китаю.Супутники космічного агентства NASA зробили приголомшливі знімки пилових шлейфів, що підіймаються і закручуються в гірських долинах.
Згодом стало відомо, що подібне атмосферне явище накривало дві області України. Початок пилової бурі вже фіксують у Миколаївській області,а також у південних регіонах країни.
Україна
СБУ затримала в Монако сина ексдиректора "Мотор Січі": у чому його підозрюють (фото)

Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора спільно з правоохоронцями Франції та Монако затримали сина експрезидента АТ “Мотор Січ” за розкрадання активів підприємства. Йому загрожує до 12 років.
Джерело
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Політика1 тиждень ago
В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року