Суспільство
У столиці відбувся мистецький захід, присвячений 30-річчю відновлення Київської митрополії УГКЦ

У Києві в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбувся мистецький захід “Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!”, присвячений 30-річчю відновлення Київської митрополії УГКЦ і 20-річчю повернення осідку глави УГКЦ до Києва.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє департамент інформації УГКЦ.
Захід, який відбувся 17 березня, відвідали глава УГКЦ Святослав і владики Київської архиєпархії Йосиф Мілян та Андрій Хім’як.
Концертна програма була створена на основі музичних композицій сестер Тельнюк і щоденних звернень глави УГКЦ, виголошених упродовж першого року повномасштабного вторгнення Росії.
У концерті взяли участь Президентський симфонічний оркестр та Академічний камерний хор “Хрещатик”.
Сестри Тельнюк виконали пісні, створені на вірші Тараса Шевченка, Василя Стуса, Богдана-Ігоря Антонича, Кароля Войтили (Папи Івана Павла ІІ) та інших поетів.
Художній супровід текстів книги блаженнішого Святослава “Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться” здійснював актор театру і кіно Євген Нищук.
Глава УГКЦ заявив, що “сьогодні з цією унікальною мистецькою, духовною програмою ми тут у Києві хочемо подякувати Господу Богу за ті глибокі ювілеї: тридцять років відновлення нашої Київської митрополії тут, де народилася наша церква, та двадцять років повернення до Києва осідку отця і глави нашої церкви”.
Він висловив вдячність артистам, митцям “за цей мистецький відгук на почуття Божого Слова”.
“Цей музичний проєкт справді народився в дуже такий цікавий спосіб. Сестри Тернюк разом з п. Олегом до мене прийшли одного разу і сказали, слухаючи ці чудові звернення першого року війни, що хочуть на це відповісти. І вони втілили звернення у мистецький твір, який сьогодні ми чули, вони вже об’їхали майже цілий світ”, – повідомив глава УГКЦ.
Він пригадав розмову із президентом Литви Гітанасом Науседою та прем’єр-міністром Італії Джорджею Мелоні, які зазначили, що кожного ранку прокидалися і хотіли чути, що Київ стоїть.
“Наші воїни, священники, які перейшли жахіття пекла російського полону, говорили, що навіть там, із зв’язаними руками, з замотаними були вільніші. Вони були вільними щодо тих катів, які над ними знущалися. Тої свободи з їхнього серця ніхто не міг здолати. Ми сьогодні, слухаючи вас, розуміємо зміст покликання діяльності нашої церкви в Києві, центральній, східній, південній частинах Україні, але також в нашому місці як центрі”, – наголосив Блаженніший Святослав.
“Нехай весь світ чує, що ми – живі, ми є конструктивні. Ми звідси голосом надії промовляємо на цілий світ”, – додав глава УГКЦ.
Владика Йосиф Мілян зазначив, що “сьогодні, у час війни, ці слова набувають ще більшого значення. Ми бачимо, як Україна стоїть – не лише на фронті, а й у своїй духовній стійкості. Ми бачимо, як Україна бореться – не тільки проти ворога, а й за свою ідентичність, за правду, за людську гідність. Ми бачимо, як Україна молиться – бо тільки з молитви народжується справжня сила, яка веде до перемоги”.
Він зауважив, що “cьогодні слова нашого патріарха Святослава “Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!“ стали голосом не тільки УГКЦ, але й голосом усієї України, який лунає по всьому світі”.
Як повідомляв Укрінформ, члени Спілки української молоді Канади молилися за Україну, її захисників та весь український народ під час літургії, яку в катедральному соборі Святих Володимира і Ольги у Вінніпегу очолив глава УГКЦ.
Суспільство
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа

На Київщині тривають роботи над спорудженням Центру ідентифікації тіл репатрійованих захисників. Запуск установи запланований вже на кінець літа.
Про це повідомила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук у Телеграмі, передає Укрінформ.
“Одне з наших найважливіших завдань — повернення тіл загиблих захисників. Ми маємо зробити все, аби кожен воїн був ідентифікований та повернутий додому, до своєї родини, для гідного поховання. Саме для цього у Київській області зводиться Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників. Це значно пришвидшить процеси ідентифікації та передачі тіл родинам”, — написала вона.
Верещук повідомила, що сьогодні відбулася виїзна нарада просто на будівельному майданчику. За її словами, роботи зі спорудження об’єкта тривають.
“Запуск Центру запланований вже на кінець літа”, — додала вона.
Заступниця керівника ОП висловила вдячність Міжнародному комітету Червоного Хреста та Міжнародній комісії з питань зниклих безвісти за фінансову підтримку проєкту. Також вона подякувала МВС, МОЗ, ЦВС ЗСУ – “за злагоджену роботу та взаємодію”.
Як повідомляв Укрінформ, у межах стамбульських домовленостей із Росією до України повернули тіла 6057 загиблих громадян.
Фото: Верещук/Телеграм
Суспільство
У Миколаєві запланували створити Центри національного спротиву Анонси

У Миколаєві обласна рада планує зібратись на позачерговий сесії. На порядку денному нові кроки у зміцненні оборони та розвитку соціальної інфраструктури.
Відповідне розпорядження підписав голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик.
Миколаївська обласна рада восьмого скликання оголосила про скликання тридцятої позачергової сесії, яка відбудеться 3 липня 2025 року об 10:00 у дистанційному форматі через воєнний стан.
Рішення про онлайн-формат засідання прийняли, щоб убезпечити депутатів, посадовців виконавчого апарату та інших учасників у зв’язку з активною військовою агресією росії та перебуванням Миколаївської територіальної громади у зоні можливих бойових дій.
Головними питаннями сесії стануть:
- Створення Комунальної установи “Миколаївський обласний центр підготовки громадян до національного спротиву”. Цей центр покликаний координувати підготовку мешканців області для участі у захисті регіону. Депутати також мають призначити керівника цього закладу.
- Передача у комунальну власність територіальних громад кількох професійно-технічних навчальних закладів, зокрема “Первомайського професійного коледжу”, “Вищого професійного училища № 21 м. Миколаєва” та “Вищого професійного училища суднобудування”. Це рішення сприятиме наближенню освіти до місцевих громад і більш ефективному управлінню цими закладами.
- Затвердження положень про низку соціальних установ: психоневрологічні інтернати в різних районах області, геріатричні пансіонати, центр обліку бездомних громадян, а також обласний центр соціальних служб та центр соціально-психологічної допомоги. Важливо, що такі рішення сприятимуть покращенню умов та системній роботі з соціально вразливими категоріями населення.
- Внесення змін до статутів комунальних некомерційних підприємств, зокрема підприємства “Фармація”, що діє в області. Такі зміни мають підвищити ефективність роботи цих організацій.
- Обрання голови постійної комісії Миколаївської обласної ради восьмого скликання — ключове кадрове рішення, яке вплине на подальший порядок денний і роботу ради.
- Висунення кандидатур на щорічну премію Верховної Ради України серед педагогічних працівників — нагорода за вагомий внесок в освіту та виховання молоді.
Усі питання націлені на підвищення обороноздатності регіону, зміцнення соціальної підтримки та розвиток інфраструктури в умовах воєнного часу. У рішеннях підкреслено, що заходи проходять з урахуванням воєнного стану, який триває на території області, і необхідності забезпечити безпеку всіх учасників процесу.
Нещодавно на комісії Миколаївської облради погодили внесення змін до статутів трьох медзакладів, щоб вони могли створювати лікарсько-консультативні комісії (ЛКК) замість МСЕК. Водночас ініціативу щодо відкриття аптечних пунктів у лікарнях відхилили через ризики фінансових збитків і відсутність відповідних розрахунків.
На початку червня директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Василь Шуляр подав заяву на звільнення. Комісія облради рекомендувала погодити його відставку та ініціювала аудит діяльності інституту.
Суспільство
Через аварію жителі Хаджибейського та Київського районів Одеси залишилися без води

Через аварію жителі Хаджибейського та Київського районів Одеси залишилися без води
У зв’язку з аварією на магістральній лінії Хаджибейського та Київського районів міста відключили воду.
Про це повідомили у міськраді.
Попередній час поновлення водопостачання – 18:00.
На деяких вулицях спостерігається зниження тиску у системі водопостачання.
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня