Суспільство
В Одесі прибережна зона та Чорне море цілодобово забруднюються через виток стічних вод: справою займається прокуратура

Починаючи з 2021 року по теперішній час на контролі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу знаходиться питання несанкціонованого скиду неочищених стічних вод в Чорне море внаслідок незадовільного стану роботи каналізаційно-насосної станції (КНС) «Чорноморка – 2» в Одесі, про що повідомили у соцмережах екоінспекції, передає видання «Південь сьогодні».
Екоінспектори зазначають, що під час неодноразових обстежень пляжу «Чорноморка», в тому числі і на підставі звернень громадян, інспекцією щоразу фіксується накопичення зворотних (стічних) вод на піщаній зоні пляжу «Чорноморка», з подальшими потраплянням забруднених вод у Чорне море.
Результати лабораторних досліджень інспекції постійно фіксують перевищення нормованих значень допустимої концентрації речовин у морській воді, зокрема по азоту амонійному, завислим речовинам, залізу загальному, нітритам, БСК5.
За ініціативою інспекції питання роботи КНС «Чорноморка-2» у серпні 2022 року було розглянуто на Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації Одеської облдержадміністрації, яка зобов’язала Одеську міську раду та Одеську РВА визначити балансоутримувача КНС «Чорноморка-2» в строк до листопада 2022 року.
Однак, зауважується, що дану вимогу фактично виконано не було.
З метою припинення забруднення довкілля, матеріали проведених заходів направили до правоохоронних органів для проведення досудового розслідування та встановлення винних осіб. За повідомленням інспекції, Київською окружною прокуратурою міста Одеси відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 243 Кримінального кодексу України.
У листопаді 2024 року фахівці інспекції в якості спеціалістів взяли участь у слідчих діях, під час проведення яких вкотре зафіксовано скид стічних вод до Чорного моря та відібрано проби вод.
На сьогодні, питання встановлення балансоутримувача та відповідальних осіб за експлуатацію та технічний стан КНС досі залишається не вирішеним.
Зважаючи на відсутність підключення до електропостачання, КНС не спроможна перекачувати каналізаційні стоки до централізованої мережі водовідведення міста, що призводить до цілодобового забруднення прибережної зони господарсько-побутовими стоками та потрапляння забруднених вод у Чорне море.
Наразі прокуратурою вживаються заходи представницького характеру з метою вирішення питання в судовому порядку щодо припинення забруднення навколишнього природного середовища неочищеними стічними водами від КНС «Чорноморка-2».
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – з допису Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу
Суспільство
Норвегія продовжила угоду з Євросоюзом про медичну евакуацію українців

Уряд Норвегії вирішив продовжити угоду з Європейським Союзом про евакуацію українських пацієнтів до 31 березня 2026 року.
Про це йдеться у пресрелізі на сайті уряду, передає Укрінформ.
Окрім транспорту для медичної евакуації, Норвегія також надає експертизу та здійснює поставки медичного обладнання, медикаментів та іншої матеріальної допомоги.
«Операція з медичної евакуації є хорошим прикладом того, як ми можемо працювати разом, щоб підтримати Україну. Норвезькі служби охорони здоров’я виконали величезну роботу, надавши допомогу понад 450 українським пацієнтам, які пройшли лікування в Норвегії. Я радий, що тепер ми зможемо продовжувати надавати цю життєво важливу допомогу», – сказав міністр охорони здоров’я Норвегії Ян Крістіан Вестре.
Норвегія почала транспортувати українських пацієнтів навесні 2022 року. З серпня того ж року Норвегія забезпечує регулярні щотижневі рейси для евакуації українських пацієнтів до країн Європи через Механізм цивільного захисту ЄС.
До медичної евакуації з України залучені кілька норвезьких міністерств, регіональних органів охорони здоров’я та Норвезький директорат охорони здоров’я, а також Об’єднані медичні служби Збройних сил Норвегії, авіакомпанія Scandinavian Airlines та Норвезький директорат цивільного захисту.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Норвегії виділить 10 мільярдів норвезьких крон (939 мільйонів доларів США) на оснащення та навчання української бригади.
Фото: armyinform.com.ua
Суспільство
Експортер з Одеси приховав прибутки від продажу до Туреччини Анонси

Через один з портів Одеської області за кордон експортували агропродукцію на загальну суму майже 120 мільйонів гривень. Однак експортер не задекларував реальні обсяги доходів і фактично ухилився від сплати податків на понад 21 мільйон гривень.
Про це повідомили в Бюро економічної безпеки.
Йдеться про експорт 6,6 тис. тонн соняшникового шроту та 5,3 тис. тонн соєвих бобів до Туреччини через один із портів регіону.
Як з’ясувалося, комерційний директор фірми, що спеціалізується на гуртовій торгівлі зерном, насінням і кормами для тварин, навмисно не задекларував отримані доходи. У фінансовій звітності підприємство вказало занижені обсяги реалізованої продукції, що призвело до несплати податків на суму майже 21,6 мільйона гривень.
У Теруправлінні БЕБ пояснили, що наразі обвинувачений вже сплатив всю необхідну суму. Втім, йому все одного оголосили підозру за ч. 2 ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податків у великих розмірах). Підприємцю загрожує від 170 000 до 255 000 гривень штрафу з позбавленням права обіймати певні посади строком до трьох років.
Раніше в Одеській області підприємство з експорту зерна умисно ухилялось від сплати податків в особливо великих розмірах. Справу щодо керівника компанії-експортера також скерували до суду.
До того компанію-експортера сільськогосподарської продукції в Одеській області змусили сплатити до держбюджету збитків на понад чотири мільйони гривень.
Також Інтент писав, що агротрейдери звинувачують представників Бюро економічної безпеки (БЕБ) у тиску та блокуванні роботи на підприємствах в Одеському порту. За словами учасників заходу, з 19 грудня детективи БЕБ, посилаючись на нібито несплату податків, паралізують діяльність десятків компаній, що працюють в Одеському порту.
Суспільство
Працівники Нацпарку на Одещині розпочали процес імунізації диких тварин – Новини Одеси

Ці заходи мають запобігти розповсюдженню небезпечної хвороби.
Працівники Нижньодністровського національного природного парку розпочали процес імунізації диких тварин спільно з представниками Держпродспожслужби, повідомили на сторінці НПП.
Так, на території Нацпарку розкладають пероральну вакцину проти сказу. Ці заходи мають запобігти розповсюдженню небезпечної хвороби.
Нагадаємо, на території Одеської області ускладнилась епізоотична ситуація зі сказу тварин. За І квартал 2025 року зареєстровано 208 випадків, з яких 96% припали на диких хижаків.
Фото: Наталія Волкодав
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Політика1 тиждень ago
В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року