Політика
Віткофф: Кінцева мета поточних переговорів

Спецпосланник президента США Стів Віткофф заявив, що метою поточних мирних переговорів, які Сполучені Штати проводять з Україною та РФ, є досягнення тимчасового припинення вогню на 30 днів, під час якого сторони обговорять постійне припинення вогню.
Про це він сказав у інтерв’ю американському блогеру та ведучому Такеру Карлсону, передає Укрінформ.
«Кінцева мета – це 30-денне припинення вогню, під час якого ми обговоримо постійне припинення вогню. Ми вже недалеко від цього, але 30-денне припинення вогню – це те, де ми повинні з’ясувати, якими є всі умови на полі бою, саме тому я почав з Курська», – сказав Віткофф.
Він зокрема повторив російські наративи щодо того, що частина українських військових у Курській області РФ буцімто оточена.
Також Віткофф заявив, що не вважає, що розмова президентів США та РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна пройшла невдало, оскільки Росія нібито погодилися на перемир’я у сфері енергетичної інфраструктури. «Це означає, що Росія не буде атакувати енергетичну інфраструктуру України, а Україна не буде атакувати енергетичну інфраструктуру Росії. Вони ніколи раніше про це не говорили. А тепер говорять. Вони ніколи раніше не обговорювали відновлення мораторію на морські атаки в Чорному морі — на удари України по російських кораблях, Росії — по українських», — сказав спецпосланець президента США.
Віткофф зазначив, що на фронті відбуваються десятки боєзіткнень, тому українська та російська сторони мають обговорити умови їх припинення.
Він додав, що технічні групи збираються в Джидді з понеділка. «З Росії надходить багато хороших, позитивних розмов про їхню готовність розглянути всі ці різні речі. І Зеленський мав чудову розмову з президентом (Трампом – ред.) після розмови президента Путіна (і Трампа – ред.) наступного дня. І я думаю, що це свідчить про те, що у них є певна гнучкість у тому, як вони думають про те, як завершити цей конфлікт», — сказав Віткофф.
Він зазначив, що не хоче здатися «вічним оптимістом», але дуже оптимістично налаштований щодо того, що США зможуть примирити обидві сторони.
Спецпосланець наголосив, що США орієнтовані на результат перемовин та угоду, з якою зможе жити український народ. «Я хочу, щоб Україна вийшла з цього. Я хочу, щоб Росія вийшла з цього. Будуть різні схвалення Сенату, які нам тут можуть знадобитися. Я маю на увазі, що це політична система. Ми хочемо, щоб усі були певною мірою задоволені… з угодою, з якою може жити кожен», – сказав Віткофф.
Він також заявив, що зустріч Трампа та Путіна може відбутися в найближчі кілька місяців.
Як повідомляв Укрінформ, 11 березня відбулася зустріч делегацій зі США й України у Джидді (Саудівська Аравія). Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню за умови його одночасного виконання російською стороною.
13 березня спецпредставник президента США Стів Віткофф відвідав Москву, де зустрівся, зокрема, з Путіним. У Кремлі заявили, що Путін передав Трампу «додаткову інформацію і додаткові сигнали» через Віткоффа.
Цього вівторка, 18 березня, президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським лідером Путіним. У Білому домі заявили, що в Москві погодилися на обмежене припинення вогню по об’єктах енергетики та інфраструктури в Україні.
У середу, 19 березня, відбулася розмова президентів Трампа й Зеленського. В адміністрації американського лідера підкреслили при цьому, що він має намір назавжди досягти миру в Україні.
Фото: ©EPA-EFE/SHAWN THEW
Політика
Зеленський підписав євроінтеграційний закон щодо простежуваності водних біоресурсів

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів».
Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства, передає Укрінформ.
«Документ є частиною наших зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС і стосується дуже конкретної, але важливої теми — сталого управління водними ресурсами». – зазначив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.
Так, закон встановлює чіткі правила простежуваності риби та рибної продукції — від вилову до споживача.
Крім того, впроваджуються європейські сертифікати для експорту, реекспорту та переробки, а також посилюється контроль за незаконним та неконтрольованим рибальством.
Закон зокрема захищає інтереси українських рибалок та підприємств, які працюють прозоро.
Коваль переконаний, підписання цього документа – крок, який зміцнює екологічну безпеку, підтримує експорт і відкриває нові можливості для українських виробників.
«Це ще один приклад того, як аграрний сектор і рибна галузь зокрема стають частиною європейської екосистеми», – підсумував міністр.
Як повідомлялось, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 12384 «Про стимулювання економічного розвитку галузі рибного господарства».
Фото: ОП
Політика
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України

Україна очікує, що головування Данії в Раді ЄС допоможе подолати політичні бар’єри з боку Угорщини для відкриття перших переговорних кластерів про вступ держави до Євросоюзу.
Про це заявив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко у коментарі Укрінформу.
«Ми хотіли б, щоб кластери були відкриті ще в першому півріччі цього року, проте через політизацію процесу та блокування з боку Угорщини – це не вдалося зробити», – зазначив Корнієнко.
Він сподівається, що нове головування Данії в Раді ЄС, яке розпочалося 1 липня, допоможе усунути усі політичні перепони у цьому процесі, адже Європейська комісія вже чітко визначила, що Україна готова до відкриття першого переговорного кластера.
«Позиція Єврокомісії та більшості країн-членів – Україна має вже відкривати цей кластер. Тож наразі ми працюємо над усуненням політичних перепон із боку згаданої країни», – наголосив перший заступник Голови ВР.
Як повідомляв Укрінформ, 1 липня Данія розпочала головування у Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
Нині Угорщина залишається єдиною державою-членом ЄС, яка блокує відкриття першого кластера у переговорах про вступ України до Євросоюзу, тоді як інші 26 лідерів на саміті 26 червня виступили за таке відкриття.
Політика
про обмеження постачань озброєння з боку США: Офіційний документ із переліком ще очікується

Рішення Сполучених Штатів Америки про призупинення постачання частини ракет для систем ППО та інших боєприпасів може бути болючим для України. Дипломатичний корпус та Президент працюватимуть для вирішення цього питання.
Про це повідомив народний депутат, член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.
«Будь-які рішення наших партнерів про зупинку або про обмеження поставки для України певних видів озброєння є дуже неприємними, тим більше щодо тих видів озброєння, які є унікальними, які інші країни, крім Сполучених Штатів, поставити в Україну не можуть. Зокрема ракети до Patriot», — зазначив депутат.
За його словами, це особливо критично на тлі масових ракетних терористичних атак, які чинить Росія проти мирного населення України.
«Я думаю, що наші дипломати, Офіс Президента, безпосередньо сам Президент будуть мати перемовини з нашими американськими партнерами. Будемо сподіватися, що ця ситуація буде вирішена», — додав він.
Веніславський також висловив здивування щодо обмежень у постачанні 155-мм боєприпасів, які виробляються в США.
«Є дещо незрозумілим, наприклад, обмеження в поставці снарядів 155-го калібру, тому що я знаю точно, що на території Сполучених Штатів Америки з початку війни відкрилися нові заводи, які мають достатньо великі потужності для виготовлення саме таких боєприпасів», — сказав він.
Також, за словами нардепа, питання викликає обмеження на ракети класу «повітря–повітря».
«Ракети, які були згадані в цьому пресрелізі Білого дому, зокрема AIM, ракети класу “повітря–повітря”, вони Сполученими Штатами практично вже не застосовуються, їх кількість достатньо велика, як AIM-9, так і AIM-120, які достатньо ефективно продемонстрували себе в українських розробках», — підкреслив Веніславський.
Він зазначив, що офіційний документ із переліком обмежених видів озброєння ще очікується, і тоді можна буде оцінити ситуацію об’єктивно.
«Я думаю, що це питання буде вирішено нашими дипломатами і нашим Президентом», — додав він.
Щодо альтернатив Веніславський пояснив, що ракети до систем Patriot виробляються виключно у США, і передача їх іншими країнами можлива лише з дозволу Вашингтона.
«Якщо Сполучені Штати Америки погодять передачу таких ракет тими країнами, які їх мають, то Україна має шанс їх отримувати», — зазначив депутат.
Водночас, за його словами, будь-які обмеження для України будуть негативними, «але ми постійно працюємо над тим, щоб знайти альтернативи в забезпеченні нашої протиповітряної оборони, тому будемо над цим також далі працювати».
Як повідомлялося, Білий дім оголосив про паузу в постачанні ракет для систем Patriot, керованих авіабомб і артилерійських снарядів в Україну.
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin