Суспільство
Під час нічної атаки на Київ пошкоджений офіс видання OBOZ.UA

Під час нічної атаки російських безпілотників на Київ серйозно постраждав офіс видання OBOZ.UA.
Як передає Укрінформ, про це Національна спілка журналістів України повідомляє в Телеграмі.
«Сьогодні вночі під час масованої дронової атаки на Київ серйозно постраждав ОБОЗ», – йдеться у повідомленні.
Зокрема, внаслідок удару вибиті вікна та двері офісу, пошкоджена відеостудія OBOZ TV, зруйнований центральний вхід, а також виведена з ладу частина обладнання.
«В основному постраждала будівля студії, бо вона ближче до приміщення, по якому був приліт. Є пошкодження кількох камер. Не знаємо поки що по студійному світлу, бо нас вимкнули від електрики. Але слава Богу, що всі цілі. Все відновимо, головне – життя», – розповіла НСЖУ головна редакторка видання Леся Гасич.

У НСЖУ наголосили, що вже інформують Міжнародну та Європейську федерації журналістів, Комітет захисту журналістів (США) про черговий воєнний злочин Росії проти українських медіа.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч на неділю, 23 березня, у Києві падіння уламків російських безпілотників зафіксували у п’яти районах, три людини загинули, серед них п’ятирічна дитина, десять людей постраждали.
Україна
Погода в Україні – у Миколаївській та Одеській областях очікують пилову бурю

Надвечір суботи, 29 березня, початок пилової бурі вже фіксують у Миколаївській області й сильний вітер утримуватиметься в Україні до кінця поточної доби.
Такі дані оприлюднили в Укргідрометцентрі.
Пилову бурю фіксують у Первомайську
Фото: Укргідрометцентр
Зазначається, що незабаром пилова буря очікується також і в Одеській області.
Водночас у південних, більшості центральних та західних областей пориви вітру сягатимуть 15-20 м/с з утриманням до кінця доби.
“Погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи енергетичних, будівельних, комунальних підприємств”, — попередили в Укргідрометцентрі, класифікувавши синоптичні умови І рівнем небезпечності, жовтим.
Області, де очікується сильний вітер, виділено жовтим кольором
Фото: Укргідрометцентр
Тим часом у соцмережах публікують, як на трасі “Миколаїв — Одеса” почалася потроху погіршуватися видимість через пил у повітрі.
Нагадаємо, наприкінці вересня 2024 року жителі Харкова, Дніпра, Сум, Полтави та Луганська скаржилися на хмару пилу, яка огорнула ці міста. Мешканцям було важко дихати, а на автівках з’явився брудний наліт.
Також Фокус писав, як на початку квітня минулого року у столичному регіоні через сильну піщано-пилову бурю, яка прийшла з Сахари, спостерігалося значне погіршення погодних умов. Потужний вітер зривав дахи на багатоквартирних будинках у Ворзелі, Гостомелі, Ірпені.
У лютому 2025 року сервіс моніторингу погоди Ventusky прогнозував пилову бурю, яка рухалася з Польщі, Сербії та Болгарії в Україну. Найвищий рівень забруднення тоді очікувався в Житомирі.
Суспільство
МОН підписало Глобальний договір щодо інтеграції харчування

На саміті в Парижі, присвяченому питанням харчової безпеки, сталого розвитку та здоровʼя майбутніх поколінь, Міністерство освіти та науки України підписало Глобальний договір щодо інтеграції харчування.
Про це повідомляє пресслужба МОН, передає Укрінформ.
Як зазначається, учасниками глобального саміту Nutrition for Growth стали високопосадовці та міжнародні експерти, зокрема прем’єр-міністр Франції Франсуа Байру, виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Сінді Мак-Кейн, міністри з різних країн, дипломати та представники міжнародних організацій.
Україна разом з іншими 40 країнами підписала Глобальний договір щодо інтеграції харчування — документ, спрямований на впровадження ефективних підходів до поліпшення харчування дітей, формування здорових звичок та зміцнення міжнародної співпраці у цій сфері.

«Україна продовжує системно інвестувати в безпеку та здоров’я дітей. У 2024–2025 роках уряд виділив понад 2,5 млрд грн для організації безоплатного якісного поживного харчування для 1,6 млн українських школярів, а також 1,2 млрд грн на оновлення інфраструктури у шкільних їдальнях. Продовжуємо зміцнювати міжнародні партнерства та масштабувати результати розвитку реформи шкільного харчування в Україні», — зазначив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Зазначається, що українська делегація презентувала міжнародним партнерам досвід реформи шкільного харчування та її ключові виклики, обговоривши перспективи залучення технічної та фінансової підтримки від міжнародних організацій.

«Реформа шкільного харчування — це не просто поліпшення меню в їдальнях. Це про інвестиції у здоров’я наших дітей, їхнє майбутнє та стійкість нації. Саміт Nutrition for Growth дав нам можливість продемонструвати, що Україна на правильному шляху й має всі шанси стати в один ряд з лідерами у питанні здорового харчування на міжнародному рівні», — сказав керівник Команди реформи шкільного харчування Орест Степаняк.
Реформа шкільного харчування в Україні розпочалась у 2020 році з ініціативи першої леді Олени Зеленської. Вона передбачає системне оновлення підходів до організації харчування в школах — оновлення нормативів, технічних вимог, модернізацію інфраструктури, впровадження стандартів якості та безпеки, а також формування культури здорового харчування.
Як повідомляв Укрінформ, упродовж 2025-2027 років уряд працюватиме над модернізацією понад 800 харчоблоків у школах, а також над створенням 12 фабрик-кухонь, які доставлятимуть їжу до шкіл і дитсадків.
Фото: Nutrition for Growth
Суспільство
У Миколаєві вшанували пам’ять жертв ракетного удару по будівлі ОВА Анонси

Три роки тому, 29 березня 2022 року, російська ракета влучила у будівлю Миколаївської обласної ради та забрала життя багатьох людей. Сьогодні в місті вшанували пам’ять жертв підступного ворожого удару.
Про це повідомила Миколаївська обласна військова адміністрація.
Містяни, рідні, друзі та колеги зібралися разом, щоб згадати тих, хто загинув того дня.
(Фото: пресслужба Миколаївської ОВА)
Цей жахливий російський акт терору обірвав життя людей, які самовіддано працювали заради своєї країни, сумлінно виконували свої обов’язки та залишалися справжніми патріотами України.
“У серцях миколаївців назавжди залишився біль утрати, а пам’ять про загиблих колег, друзів і близьких живе як світлий спогад. Пам’ятаємо, сумуємо, співчуваємо”, – йдеться у повідомленні.
(Фото: пресслужба Миколаївської ОВА)
Удар стався о 8:45, коли більшість працівників тільки починали робочий день. Окупанти випустили ракету типу “Калібр” по будівлі Миколаївської обласної військової адміністрації. Центральна частина будівлі обрушилася з дев’ятого по перший поверх. Пошуково-рятувальні роботи тривали п’ять днів. Серед загиблих — співробітники ОВА, обласної ради, Господарського суду та військовослужбовці, які охороняли цей район. Всього загинули 37 людей.
За словами голови Миколаївської ОВА Віталія Кіма будівля не підлягає ремонту чи реконструкції.
Від ворожих обстрілів Миколаїв та область потерпає майже щодня.
8 березня, близько 07:45 ворог завдав ракетного удару по відкритій місцевості Миколаївського району, ймовірно, ракетою типу “Іскандер–М”. Постраждалих та руйнувань немає.
Перед тим ворог атакував область крилатою ракетою Х-35, яка втратила боєздатність над відкритою місцевістю. Вночі ППО знищила ще два безпілотники. У Миколаївському районі уламки влучили в інфраструктурний об’єкт, спричинивши пожежу, а вибухова хвиля пошкодила складські приміщення.
-
Усі новини1 тиждень ago
Віктор Розовий поранення – актор розповів про реабілітацію
-
Усі новини1 тиждень ago
Жінка покоління Z не повірила своїм очам, коли прочитала записку від покоївки (фото)
-
Суспільство1 тиждень ago
Звільнили суддю Мазур, яка фігурує у справі «плівок Вовка»
-
Усі новини7 днів ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Політика5 днів ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Одеса1 тиждень ago
Одесити знову без світла – адреси відключень
-
Політика1 тиждень ago
Умєров і міністерка оборони Люксембургу обговорили співпрацю у сфері ППО
-
Війна1 тиждень ago
що тримає Росія на ураженому аеродромі