Connect with us

Політика

Українська делегація розпочала зустріч з американською командою в Ер-Ріяді

Published

on

Політика

Ердоган у розмові з Путіним заявив, що припинення вогню створить необхідні умови для мирних переговорів

Published

on



Туреччина готова надати майданчик для перемовин України та Росії, вважаючи це “вікном можливостей” для досягнення миру.

Про це йшлося під час телефонної розмови президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана з главою Кремля Володимиром Путіним, передає Укрінформ з посиланням на повідомлення адміністрації глави Туреччини.

“У ході розмови президент Ердоган сказав президенту Росії Путіну, що його заява щодо продовження мирних переговорів між Росією та Україною в Стамбулі з того місця, де вони зупинилися, була сприйнята схвально, і що Туреччина готова прийняти переговори, які приведуть до постійного врегулювання”, – йдеться у повідомленні.

Президент Туреччини в ході розмови заявив про те, що “відкрилося вікно можливостей для досягнення миру, і що всебічне припинення вогню створить необхідні умови для мирних переговорів”.

Вказується, що в ході розмови обговорювалися питання двосторонніх відносин між Туреччиною та Росією, регіональні та глобальні питання.

Читайте також: Зеленський: Україна готова зустрітися з представниками РФ за умови припинення вогню з 12 травня

Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.

Президент Франції Еммануель Макрон сказав, що вимога коаліції щодо 30-денного припинення вогню погоджена з президентом США Дональдом Трампом, з яким учасники саміту в Києві поспілкувались по відеозв’язку.

Пізніше Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною 15 травня «там, де вони були перервані» у 2022 році, – у турецькому Стамбулі. При цьому він проігнорував ініціативу щодо 30-денного перемир’я.

Фото: АА



Джерело

Continue Reading

Політика

Україна готова зустрітися з представниками РФ за умови припинення вогню з 12 травня

Published

on



Президент України Володимир Зеленський підтвердив готовність України до зустрічі з представниками Росії за умови повного припинення вогню з 12 травня.

Про це глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Немає сенсу продовжувати вбивства навіть на день. Очікуємо, що Росія підтвердить припинення вогню – повне, тривале й надійне, – починаючи відзавтра, 12 травня, і Україна готова зустрічатись», – написав Зеленський.

Він назвав «хорошим знаком» той факт, що росіяни нарешті замислились про закінчення війни. Проте найперший крок у реальному закінченні будь-якої війни, як підкреслив Президент, це припинення вогню.

Читайте також: Макрон назвав запропоновані Путіним переговори з Україною «першим кроком, але недостатнім»

Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.

Пізніше Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною «там, де вони були перервані» у 2022 році – у турецькому Стамбулі.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Політика

чи стануть заяви у Маріїнському парку історичними?

Published

on


Спільний візит лідерів Великої Британії, Франції, Німеччини та Польщі увійде в історію передусім завдяки заяві про необхідність припинити вогонь із 12 травня. 

Але водночас це – потужний сигнал Москві, що демократичний світ на боці України. Особливо після параду в Москві, на якому так часто лунала китайська мова.

Про усі подробиці перебігу саміту з безпекових міркувань, на жаль, говорити не можна, але важливо занотувати ті ключові віхи, які з часом стануть історією. 

Фото: ОП

Саміт відбувався у Маріїнському палаці: на ґанку Володимир Зеленський чекав гостей, а журналісти вишикувалися навпроти, щоб зафіксувати момент зустрічі. Чи можна було у цю мить, коли між ним і журналістами запала тиша, не скористатися нагодою й не запитати його про очікування? Ні, звичайно. Треба сказати, що Зеленський ніколи не уникає відповіді на запитання, навіть якщо вони лунають десь із-за спин. Тож журналісти почали його допитуватися, чим відзначиться саміт.

Фото: ОП
Фото: ОП

Фото: ОП
Фото: ОП

«Незважаючи на залякування, важливо, що такі високі гості приїхали. Склад серйозний, багато учасників буде онлайн», – розповів Зеленський. Він вже тоді сказав, що ключовою темою стане припинення вогню на 30 днів, але здогадатися, що за цією заявою нарешті з’явиться конкретика, було неможливо.

Першим прибув польський прем’єр Дональд Туск, який теж не уникає розмов із журналістами.

– What`s your mеssage to Putin?, – запитали у нього.

– I`m here. This is the mеssage, – відповів він.

– Are you optimistic?, – не зупинялися журналісти.

– By nature, – віджартувався Туск.

Фото: ОП
Фото: ОП

Емманюель Макрон, Кір Стармер і Фрідріх Мерц (для якого це був перший візит до України відтоді, як його обрали канцлером ФРН – усього кілька днів тому) були більш стриманими. Вони спілкувалися із Зеленським і не робили зайвих заяв для преси.

Фото: ОП
Фото: ОП

Фото: ОП
Фото: ОП

Фото: ОП
Фото: ОП

Потім відбулася п’ятистороння зустріч лідерів, куди пресу не запрошували, але відчуття, що розмова серйозна, було. Хоча навіть неформально журналістам жоден із радників і політиків, з якими ми спілкувалися «не під запис», не натякнув на те, що можливе конкретне рішення про припинення вогню. Мабуть, боялися «зурочити». Крім того, спрогнозувати позицію глави Білого дому, який також онлайн брав участь у розмові, буває важко, а не секрет, що саме від США залежить успіх пропозиції про припинення вогню 12 травня. Тільки вони мають сьогодні достатньо важелів впливу на Москву.

Фото: ОП
Фото: ОП

Після п’ятисторонньої зустрічі розпочався саміт «Коаліції охочих». До речі, вже другий. Перший був наприкінці березня у Парижі. До господаря попереднього саміту, Емманюеля Макрона, було прикуто чимало уваги. Його давно чекали у Києві. Це – другий візит Макрона в Україну за період повномасштабного вторгнення, тоді як деякі лідери певно вже знають усі особливості «Укрзалізниці». Тож гість був бажаним. Журналісти навіть жартували, що непогано було б поставити йому запитання, чим нарешті його привабив Київ. Але на підсумковій пресконференції місця для жартів не знайшлося.

Фото: ОП
Фото: ОП

Фото: ОП
Фото: ОП

Фото: ОП
Фото: ОП

Фото: ОП
Фото: ОП

Заява Зеленського про вимогу до Росії припинити вогонь з 12 травня на щонайменше 30 днів (адже Україна згодна на безумовне припинення вогню – без усіляких «нюансів») була, звичайно, головною темою. Але не менш цікавими виявилися й заяви партнерів. Зокрема, Макрон, коли говорив про гарантії безпеки, то визнав, що гарантією номер один є сильна українська армія, а завдання партнерів – її підтримувати і зміцнювати. А Дональд Туск нагадав, що санкції проти Росії таки працюють, і зокрема й через це справи в економіці РФ далеко не такі гарні, як їх представляють пропагандисти. 

Фото: ОП
Фото: ОП

Усі лідери визнали, що тепер м’яч – на полі Росії, і вона має показати, чи справді хоче миру. Хоча Зеленський нагадав про сумний досвід численних припинень вогню з 2014 року, усі вийшли з Маріїнського парку, де відбувалася пресконференція, з надією, що шанс на тишу все ж є.



Впевнена, що кожен журналіст, який працює в новинах, мріє написати повідомлення про Перемогу України. Але йти до неї доводиться маленькими кроками, про один з яких, будемо принаймні у це вірити, ми написали сьогодні.


Тетяна ПАСОВА



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.