Суспільство
Місток у сквері Причорноморського, пошкоджений вандалами, відновлено (фото)

Місточок у сквері по вулиці Дунаєва знов прийняв свій колишній вигляд. Хоча зовсім недавно суцільні руїни цього декоративного елементу парку, що функціонально дозволяє комфортно долати рів, побачили жителі села Причорноморське й дуже обурилися такому.
Василь Хміленко, староста Причорноморського старостинського округу
По вулиці Дунаєва усі сміттєві баки були перевернуті. Коли я подивився на парк, де знаходиться наш дитячій майданчик, то там місточок, який робили для людей, для того, щоб діти могли відпочити, щоб дорослі туди прийшли, бильця того місточку були зламані.
Благоустрій парку по вулиці Дунаєва у селі Причорноморське почався одразу після об’єднання Визирської громади. Мрія жити у затишному та мальовничому селі, з облаштованими зонами відпочинку, для багатьох мешканців, тоді ще села Першотравневе, почала здійснюватися. Особливою родзинкою парку став місточок через яр, що тягнеться удовж всієї паркової зони. Він був запроєктований у неокласичному стилі та став таким собі переходом від неохайності та бруду до сучасності й комфорту. Але знайшлися у селі ті, хто захотів все це зруйнувати.
Василь Хміленко, староста Причорноморського старостинського округу
Молоді хлопці, двадцяти років, вони так розважалися. Вони пройшли по селу й наробили лиха. Понад 10 сміттєвих баків було перевернутих, розваляли місточок. На це було важко дивитися.
Правопорушників знайшли за допомоги камер відеоспостереження, які розташовані по селу й вночі також фіксують те, що відбувається.
Василь Хміленко, староста Причорноморського старостинського округу
Дякуючи нашому дільничому інспектору поліції, який швидко провів розслідування, ми знайшли тих, хто це зробив. З ними провели бесіду і зараз вони відновили все, що пошкодили. Сказали, що більше такого робити не будуть.
Але руйнувати — не будувати. Наочно відрізняється якість робіт до акту вандалізму та після ремонту. Така подія дуже обурила жителів села Причорноморське, ділиться депутатка Визирської сільради Наталія Кириченко. Вона на волонтерських засадах вже понад п’ять років веде місцеві соціальні мережі й дуже добре розуміє настрої у селі.
Наталя Кириченко, депутатка Визирської сільради
Дуже обурливі зауваження. І ще більше шкода, що відреагували наші військовослужбовці, які зараз знаходяться на дуже небезпечних ділянках фронту. Їм дуже боляче спостерігати, коли вони захищають державу, захищають нас, тут на місцях відбуваються такі випадки.
Усі ми сьогодні перебуваємо у стресі. На жаль не всі молоді люди можуть зрозуміти походження своїх емоцій, тим більш контролювати їх, та передбачати наслідки.
Наталя Кириченко, депутатка Визирської сільради
Але це не означає, що ми свої сили повинні спрямовувати на шкоду, шкоду собі, чи родині, чи громаді. Якщо таке стається, краще використати свої сили на щось корисне, будувати, а не нищити.
Суспільство
Прикордонники не спостерігали нестандартних ситуацій з «угорською бронетехнікою» поблизу України

На кордоні з Угорщиною обстановка не змінювалася, нестандартних ситуацій українські прикордонники не спостерігали.
Так кореспондентові Укрінформу прокоментували в Мукачівському прикордонному загоні відео з начебто угорською бронетехнікою вздовж кордону.
“Обстановка безпосередньо на кордоні не змінилася, якихось нестандартних ситуацій не спостерігали”, – сказали у пресслужбі загону.
У ніч проти 13 травня на російських ресурсах і в Телеграм-каналах поширювалося відео, на яких начебто зафіксовано рух угорської бронетехніки. В описі йдеться, що рух техніки нібито зафіксовано в угорських населених пунктах Захонь, Берегшурань, Тисабеч, Барабаш и Надьгодош, де розташовані КПП вздовж українсько-угорського кордону.
Укрінформ також звернувся по коментар до Управління СБУ в Закарпатській області щодо цієї інформації.
Суспільство
У Миколаєві вимагають звіту про виплати зарплат у лікарнях Анонси

У Миколаєві депутати розглянули ініціативу свого колеги щодо ситуації з виплатою заробітної плати в міських медичних закладах. Зокрема, йшлося про заборгованість за останні три місяці.
Про це стало відомо під час трансляції постійної комісії з питань житлово-комунального господарства.
Комісія ухвалила рішення підтримати звернення до міського управління охорони здоров’я з вимогою надати письмову інформацію щодо:
- фактичної виплати заробітної плати працівникам медичних закладів за останні три місяці;
- переліку вакантних посад у кожній лікарні міста окремо — для лікарів і для молодшого медичного персоналу;
- середнього рівня заробітної плати в кожному медичному закладі.
Голова комісії наголосив, що це питання неодноразово підіймалось раніше, але озвучувані запевнення про вирішення ситуації не були підтверджені документально. Тому комісія офіційно звернеться до управління охорони здоров’я з вимогою надати повну та прозору інформацію у письмовому вигляді.
“Ми зараз підтримуємо звернення нашого колеги-депутата, тому що це питання вже неодноразово підіймалось, і то, що відбувалося на словах “так, ми закрили”, ми хочемо побачити це на папері”, – сказав він.
За відповідне рішення проголосували всі присутні члени комісії.
Як повідомляв раніше Інтент, медики пологового будинку №3 та лікарні швидкої медичної допомоги з початку року не отримували заробітної плати. В управлінні охорони здоров’я затримку пояснили пізнім укладанням договору з НСЗУ, однак пообіцяли, що борги будуть погашені до кінця лютого.
Тим часом у Миколаївській обласній дитячій клінічній лікарні планують провести масштабну реконструкцію, що охопить кілька корпусів медзакладу. На ці роботи планують виділити 167 мільйонів гривень упродовж 2025-2026 років.
Суспільство
Пристрасті за Жванецьким: як Інститут національної пам’яті сколихнув Одесу :: Інтент :: Суспільно-політичне видання:: Регіональна мережа якісної журналістики

Експертна комісія Українського інституту національної пам’яті встановила, що географічні об’єкти, назви юридичних осіб та об’єктів права власності, пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені радянському та російському письменникові-сатирику Михайлу Жванецькому, належать до символіки російської імперської політики.
В Акценті Інтента розібралися по суті у цьому питанні.
За словами експертів, творча діяльність Жванецького не пов’язана з розвитком української культури, водночас цілком відповідає визначенню русифікації. Також йдеться і про позицію письменника щодо анексії Криму. Спочатку він нібито підтримував українців, однак пізніше встиг зробити по цьому питанню і неоднозначні висловлювання. Також він брав участь у пропагандистських проєктах держави-агресора, зокрема він відвідував тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим.
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика6 днів ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика6 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика6 днів ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Усі новини6 днів ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Політика7 днів ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Суспільство6 днів ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Суспільство6 днів ago
ДНК-дослідження ексгумованих у Пужниках останків проводитимуть у Польщі