Політика
Відносини зі США повернулися на правильний шлях

Українсько-американські відносини повернулися на правильний шлях.
Про це в інтерв’ю Reuters заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, передає Укрінформ.
«Я вважаю, що ми маємо чудові розмови з американцями. Я вважаю, що (ці відносини – ред.) повернулися на правильний шлях»», – підкреслив Єрмак.
За його словами, українська сторона під час перемовин у Саудівській Аравії продемонструвала, що вона дуже серйозно налаштована.
«Ми показали, що налаштовані дуже серйозно, американці це зрозуміли. Шановні американські друзі, ви розумієте, що ми партнери. Це була наша мета. Росія просто грає в ігри», – додав він.
Зазначається, що у вівторок, 25 березня, у Саудівській Аравії Сполучені Штати досягли окремих угод з Україною та Росією щодо призупинення атак у Чорному морі та проти енергетичних цілей.
Проте Росія оголосила умови для імплементації угоди, вимагаючи послаблення санкцій, щоб вона могла відновити доступ до міжнародних експортних ринків для своїх добрив і сільськогосподарської продукції.
Єрмак зауважив, що такий крок свідчить про підхід Росії до мирних переговорів у цілому.
«Це свідчить про те, що вони (росіяни – ред.) не прийняли безумовне припинення вогню, що є нонсенсом. Наша логіка полягає в тому, що ми повинні погоджуватися без будь-яких умов», – сказав він.
Керівник ОП вірить, що президент США Дональд Трамп хоче покласти край цій війні.
«Президент Трамп хоче покласти край цій війні, це чудово… Росія не хоче покласти край цій війні. Найкращим способом переконати у протилежному було б неухильне дотримання Росією домовленостей, досягнутих у Саудівській Аравії – принаймні початкових домовленостей про безумовне припинення вогню. А потім рухатися вперед до справді стійкого миру», – зазначив він.
Як повідомляв Укрінформ, Сполучені Штати й Україна домовилися про безпечне судноплавство, унеможливлення застосування сили й запобігання використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.
Водночас у Кремлі заявили, що домовленість про безпеку судноплавства у Чорному морі набуде чинності після зняття частини обмежень проти Росії.
Фото: Офіс президента
Політика
Мер Бучі закликав лідерів країн ЄС протистояти російській агресії не словами, а діями

Міський голова Бучі Анатолій Федорук на саміті «Буча-2025» закликав керівників парламентів країн Європейського Союзу протистояти російській агресії не словами, а діями.
Про це він сказав у рамках саміту з нагоди третьої річниці звільнення Бучі від російських військ, передає кореспондент Укрінформу.
“У день саміту ви всі, політики з поважних країн, говорите палкі промови. Путіну, мабуть, прикро, що ми говорили, говорили, говорили… І він буде діяти. Слово має значення, в цьому ми єдині з вами, але надзвичайно важлива нині – дія”, – зазначив мер.
Водночас він наголосив, що вдячний зарубіжним партнерам за допомогу.
“Я як міський голова, як громадянин, вдячний за ту підтримку і солідарність, яку ми мали, маємо і, переконаний, будемо мати від вас, ваших народів і урядів, муніципалітетів, з якими ми подружилися і співпрацюємо”, – сказав Федорук.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, у третю річницю деокупації Бучі, до столиці України прибули спікери та віце-спікери парламентів країн Європи.
Фото: ОП
Політика
Лише Україна може вирішувати, які іноземні війська допускати на свою територію

Відповідаючи на запитання журналістів щодо орієнтовних термінів направлення в Україну європейських «миротворців», польський урядовець зауважив, що у цьому питанні не варто забігати за кілька кроків вперед.
«Ми все ще не маємо навіть припинення вогню, не кажучи вже про мир, який треба захищати. Але перша річ, про яку варто пам’ятати, – це Україна має вирішувати, коли, які, і чи мають іноземні війська бути на її землі. Україна, і ніхто інший», – наголосив Сікорський.
Він зауважив, що на цей час не вдалося досягти жодного результату від будь-яких переговорів, і коли вони нарешті призведуть до миру, саме Україна може запитувати про гарантії безпеки в формі іноземної присутності.
«Саме тоді міжнародне співтовариство буде вирішувати, які форми така іноземна присутність може отримати. Зрозуміло, чого не можна дозволити – це щоб Путін диктував, хто може, а хто не може бути в Україні. У цьому вся суть цієї оборонної війни – це має вирішувати лише Київ», – додав міністр закордонних справ Польщі.
Він зауважив, що ключовою темою сьогоднішньої зустрічі у Мадриді є триваюча російська агресія проти України.
«Я дуже задоволений, що ключові європейські країни визнають це проблемою не лише для європейського східного флангу, але що путінські агресивні наміри є проблемою для всієї Європи. Тож нам потрібен європейський шлях, щоб відповісти на цю проблему», – сказав польський урядовець.
Він нагадав, що Росія не лише продовжує бомбардувати Україну, вона проводить гібридну війну проти європейських країн, яка не обмежується поширенням дезінформації, пропагандою та спробами політичних маніпуляцій. Інколи ця ворожа діяльність Росії, за словами міністра, набуває форм на межі «кінетичних заходів», включаючи замахи на вбивство, акти шпіонажу, фізичне переривання підводних енергетичних та комунікаційних кабелів.
«Все це потребує розбудови справжньої європейської стійкості. Це означає, що нам потрібно серйозно ставитися до посилення нашої оборони та до відновлення нашої оборонної промисловості», – наголосив Сікорський.
Як вже повідомлялося, сьогодні у Мадриді відбувається зустріч міністрів закордонних справ європейських країн в форматі «Weimar +», за участі представників Франції, Німеччини, Польщі, Італії, Іспанії, Великої Британії і Європейського Союзу.
Політика
До України прибув спікер парламенту Португалії

Президент Асамблеї Португалії Жозе Педро Агіар-Бранку прибув з візитом до України для зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським та вшанування загиблих у Бучі.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Público.
Зазначається, що спікер приїхав у супроводі депутата і колишнього лідера парламентської фракції ПС Еуріку Бриліанте Діаса, нинішнього президента Групи парламентської дружби Португалія-Україна.
Агіар-Бранку візьме участь у церемонії вшанування трьох років з моменту масових вбивств у Бучі. Після церемонії він візьме участь у саміті голів парламентів у Києві, а згодом зустрінеться з Президентом Володимиром Зеленським та Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком.
Як повідомляв Укрінформ, 14 березня до України прибув глава МЗС Португалії Паулу Ранжел. Він разом з австрійською колегою Беате Майнль-Райзінгер обговорив із Президентом Володимиром Зеленським відновлення енергетичної інфраструктури України й оборонну підтримку.
Фото: JOSÉ SENA GOULÃO / LUSA
-
Усі новини1 тиждень ago
Жінка покоління Z не повірила своїм очам, коли прочитала записку від покоївки (фото)
-
Політика7 днів ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Усі новини1 тиждень ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Політика7 днів ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Війна1 тиждень ago
Указ Путіна про громадян України у Росії та на ТОТ є примусовим інструментом русифікації
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика6 днів ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Відбудова6 днів ago
У НАЗК чекають єдиного закону про відбудову і відновлення