Connect with us

Відбудова

До Міжнародного реєстру збитків надійшло вже близько 22 тисяч заяв

Published

on



На сьогодні до Міжнародного реєстру збитків, завданих російською агресією, надійшло близько 22 тисяч заяв.

Про це у телеефірі повідомив виконавчий директор Реєстру збитків Маркіян Ключковський, передає Укрінформ.

“На сьогодні до Реєстру збитків подано близько 22 тисяч заяв”, – сказав Ключковський.

За його словами, на подання заяви до Реєстру громадянину України потрібно лише 15-20 хвилин. При цьому за потреби українці можуть подати заяви одразу за кількома категоріями.

“Подавати необхідно до тих категорій, які передбачені. Ми сподіваємось, що процес подання заяв буде простим. Форма заяви розроблена таким чином, щоб не була потрібна жодна допомога адвоката чи юриста”, – зауважив він.

Ключковський також зазначив, що багато людей не мають документальних доказів збитків, завданих російською армією. Тому громадяни можуть додати до заяви максимально детальний опис того, що трапилось.

Читайте також: Юрист пояснив, чому важливо подати у Міжнародний реєстр збитків якомога більше заяв

“Документи, які вимагаються залежать від категорії. Але, насправді, потрібен абсолютний мінімум. Якщо мова про майно, то потрібно підтвердження права власності на майно. Якщо мова про категорію щодо близьких родичів – то підтвердження родинних стосунків”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, з 19 березня українці зможуть подавати через “Дію” заяви до міжнародного Реєстру збитків за категоріями: вимушене переміщення всередині країни, серйозні тілесні ушкодження, сексуальне насильство, катування, обмеження свободи (полон), примусова праця чи служба.

З 12 березня Реєстр збитків для України (RD4U) приймає заяви щодо зникнення безвісти близьких родичів унаслідок розв’язаної Росією повномасштабної війни.



Джерело

Відбудова

В Україні напрацюють новий, ефективніший механізм відбудови

Published

on


Відбудова одного об’єкта в Україні триває занадто довго, для пришвидшення усіх процесів її механізм потребує вдосконалення.

На цьому наголосив під час форуму «Відновлення Київщини» голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин, передає Укрінформ.

«Враховуючи усі процедури, аби відбудувати обʼєкт, нам потрібно 763 дні! З яких лише 300 днів – безпосередньо процес будівництва. І це при ідеальному проходженні тендерів та за умови, що підрядник вчасно виконає всі зобовʼязання. Але на практиці так буває не завжди», – зазначив Сухомлин.

Багато питань у суспільства виникає також до прозорості процедур, ціноутворення, вибору підрядників.

Читайте також: Уряд виділив додаткові ₴1,5 мільярда на відбудову Київщини

За словами Сухомлина, уряд доручив провести поглиблений аналіз моделі, за якою впроваджуються проєкти відбудови, та відпрацювати новий механізм: швидший, зрозумілий, з простими процедурами, які зроблять процес відбудови максимально ефективним.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з новим звітом Світового банку про оцінку збитків і потреб, на відновлення України упродовж наступного десятиліття необхідно $524 мільярдів

Фото: Сергій Сухомлин, Facebook



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Єврокомісія виділить майже €20 мільйонів на модернізацію Рівненського госпіталю ветеранів війни

Published

on



Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни увійшов до переліку 6 українських лікарень, оновлення яких профінансує Єврокомісія. На модернізацію госпіталю виділять 19,6 млн євро.

Про це повідомив у Фейсбуці начальник обласної військової адміністрації Олександр Коваль, передає Укрінформ.

«Провів зустріч з міністром охорони здоров’я Чехії Властімілом Валеком. Пан міністр сьогодні побував на Рівненщині. Головна тема розмови – модернізація Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни», – написав Коваль.

Начальник ОВА зазначив, що цей заклад увійшов до переліку 6 українських лікарень, оновлення яких профінансує Єврокомісія. Реалізовувати проєкт у рамках програми Ukraine Facility буде уряд Чехії.

За його словами, на модернізацію госпіталю виділять 19,6 млн євро. За ці кошти зможуть придбати нове обладнання, реконструювати хірургічний корпус, харчоблок та старі будиночки, а також збудувати паліативний центр.

Начальник ОВА наголосив, що розбудова госпіталю триває. Влада шукає можливості залучати для цього не лише державне фінансування, але й кошти іноземних партнерів.

Читайте також: Чехія візьме участь у відновленні шести лікарень в Україні

Як повідомляв Укрінформ, на Рівненщині будують новий реабілітаційний корпус обласного госпіталю ветеранів війни. Загальна вартість об’єкта – 1 млрд 304 млн грн. Будівельники розпочали зводити споруду восени 2023 року. Будівництво планують завершити вже в 2025 році. Новий корпус обласного госпіталю ветеранів війни забезпечить лікування та реабілітацію військових із складними черепно-мозковими та спінальними травмами.

У Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни впроваджують новий міжнародний проєкт, який втілюватиметься за сприяння Міноборони США. Така співпраця розрахована на три роки.

Фото: Pixabay



Джерело

Continue Reading

Відбудова

на Херсонщині затвердили житлових сертифікатів ще на ₴15,6 мільйона

Published

on



На Херсонщині триває реалізація програми «єВідновлення» – за тиждень затвердили житлових сертифікатів на суму 15,6 мільйона гривень.

Про це під час брифінгу за результатами роботи за тиждень повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, передає кореспондент Укрінформу.

«На Херсонщині триває реалізація програми «єВідновлення». Ще 27 родин подали заявки на компенсацію за пошкоджене російськими обстрілами житло», – сказав Прокудін.

Загалом, за його словами, 33 сім’ям призначили виплати – загалом майже 5,5 млн гривень. Також ще 77 власників зруйнованих осель звернулися по допомогу.

Читайте також: єВідновлення: виплати за пошкоджене житло отримали вже 87 тисяч українців

За даними Прокудіна, для 13 жителів області комісії затвердили сертифікати на 15,6 млн грн.

Як повідомляв Укрінформ, юрист, волонтер, експерт Євген Гілін закликає українців подавати заявки до Міжнародного реєстру збитків.

Фото: Суспільне



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.