Відбудова
ВООЗ продовжить проєкт зі встановлення модульних клінік у постраждалих регіонах України

Всесвітня організація охорони здоров’я продовжить проєкт зі встановлення в Україні модульних клінік у постраждалих та прифронтових регіонах.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я, передає Укрінформ.
“З 2023 року в Україні триває реалізація проєкту встановлення модульних медичних закладів у прифронтових районах, де стаціонарні заклади були пошкоджені або зруйновані внаслідок атак. …Облаштування модульних закладів сприяє відновленню і продовженню надання первинної допомоги мешканцям громад та внутрішньо переміщеним особам. Ці заклади надають медичні послуги дорослим та дітям. Крім того, вони інтегровані в національну медичну систему”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначили у МОЗ, однією з особливостей модульних закладів є можливість їх переміщення до іншої громади у разі евакуації або небезпеки через бойові дії та з інших причин.
Один із прикладів – модульний медичний пункт Торецької громади, який наразі продовжує свою роботу в Житомирській області. Мешканців було евакуйовано з території Донеччини. Зараз громада, що отримує медичні послуги, налічує близько 3 тисяч людей. Пацієнти отримують необхідну первинну медичну допомогу та далі скеровуються до спеціалістів вторинної ланки.
Проєкт фінансується Європейським Союзом та іншими партнерами та реалізований у рамках партнерства Міністерства охорони здоров’я України та ВООЗ, щоб забезпечити пацієнтів доступом до найнеобхідніших медичних послуг. У рамках проєкту протягом 2023 – 2024 рр. встановили 29 модульних клінік у 8 областях України.
Як повідомляв Укрінформ, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну окупанти пошкодили або зруйнували понад 2 тис. обʼєктів медичних закладів.
Відбудова
Євросоюз запускає проєкт з відбудови України на €37 мільйонів

Європейський Союз разом із Данією, Німеччиною, Францією та Литвою запустив ініціативу EU4Reconstruction для підтримки відновлення та відбудови України на суму 37 мільйонів євро у межах ініціативи Team Europe.
Про це оголосили під час Конференції з питань відновлення України в Римі, повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.
Проєкт триватиме з 10 липня 2025 року по 30 червня 2028 року та спрямовуватиме скоординоване фінансування, технічну підтримку та цифрові інструменти на відбудову України, від самого початку забезпечуючи прозорість, підзвітність та відповідність державних інвестицій стандартам ЄС.
EU4Reconstruction посилить лідерство Міністерства розвитку громад та територій України, зміцнить Державне агентство з питань відбудови та розвитку інфраструктури, надасть місцевим органам влади можливість професійно та стійко керувати відбудовою, а також підтримуватиме громадянське суспільство та незалежні ЗМІ у здійсненні активного нагляду, забезпечуючи довіру громадськості та знижуючи ризики корупції.
Цей проєкт реалізують Міністерство закордонних справ Данії, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), Expertise France та Центральне агентство з управління проєктами (CPVA).
У проєкті Європа діє не як розрізнені донори, а як один сильний та узгоджений партнер: об’єднуючи ресурси, експертизу та політичну волю, і це робить її більш ефективною не лише для України, але й задля спільного майбутнього Європи.
За словами комісара з питань розширення Марти Кос, українці, з їхньою стійкістю та рішучістю, є джерелом натхнення.
“Я переконана, що вони перетворять відбудову на успіх. ЄС підтримуватиме їх крок за кроком, реформу за реформою, щоб відновити сильну, сучасну Україну, яка буде вдома в ЄС”, – зауважила Кос.“
Навіть коли війна триває, українці не можуть і не призупиняють свого життя — і ми також не повинні. Відбудову слід розпочинати вже зараз, адже людям потрібні домівки, школи, лікарні та життєздатні громади, щоб жити гідно”, – заявила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.
За словами державного секретаря з політики розвитку Данії Ельсебет Сондергаард Кроне, чим швидше Україна зможе бути відбудована, тим сильнішим і стабільнішим стане весь європейський континент.
Як повідомляв Укрінформ, на початку травня делегація Євросоюзу та країн-членів ЄС представила нову програму з відбудови EU4Reconstruction, яка є частиною ініціативи Team Europe та спрямована на посилення інституційної спроможності України у сфері публічного інвестування, відновлення інфраструктури та регіонального розвитку відповідно до стандартів ЄС.
Фото: ЄС
Відбудова
ЄІБ виділяє €134 мільйони на відновлення транспортної інфраструктури України

Міністерство розвитку громад і територій України та Європейський інвестиційний банк підписали фінансову угоду щодо відновлення транспортної інфраструктури на суму 134 млн євро.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Мінрозвитку.
“Фінансування буде спрямоване на реалізацію проєкту з відновлення критичної транспортної інфраструктури: доріг, мостів, логістичних вузлів у регіонах із підвищеним навантаженням на сполучення. Йдеться, зокрема, про маршрути, які забезпечують доступ до медичних, гуманітарних та адміністративних послуг у громадах України”, – йдеться у повідомленні.
Проєкт реалізовуватиметься у партнерстві з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури.
Зазначається, що міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба та віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська обговорили запуск додаткових житлових програм, спрямованих на відновлення багатоквартирного житла та створення муніципального соціального житлового фонду; потребу в залученні фінансування для прикордонної інфраструктури. Сторони також обговорили необхідність створення грантового механізму для підтримки громад, які не мають змоги залучати кредитні кошти.
Як повідомлялося, ПрАТ “Укргідроенерго” підписало угоду про перший транш кредиту від Європейського інвестиційного банку на суму 120 млн євро для відновлення гідрогенерації.
Фото: Мінрозвитку.
Відбудова
Сибіга обговорив із генсеком ОЕСР подальшу продуктивну співпрацю

Про це глава української дипломатії написав у соцмережі X коментуючи зустріч з генсеком на полях Форуму в Дубровнику, передає Укрінформ.
«Я ціную його (Кормана – ред.) підтримку України, зокрема нещодавній візит до Києва для презентації Економічного огляду та Огляду доброчесності та протидії корупції», – написав Сибіга.
Він додав, що візит став позитивним сигналом для міжнародних компаній, які розглядають можливість виходу на український ринок та інвестицій у відбудову.
«Ми обговорили подальшу взаємодію для просування нашої продуктивної співпраці та наступні кроки до повноцінного членства України в ОЕСР», – повідомив глава зовнішньополітичного відомства.
Сибіга відзначив, що ОЕСР була створена для підтримки післявоєнного відновлення Європи, а сьогодні вона є партнером у відбудові та відновленні України.
«Ми щиро цінуємо це партнерство», – наголосив міністр.
Дипломат подякував за непохитну підтримку України з боку ОЕСР та її «активну роль у нашому відновленні, зокрема через щорічну участь у Конференції з питань відновлення України».
Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Денис Шмигаль обговорив із генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманом системні зміни, які здійснює Україна на шляху до членства в ОЕСР.
Фото: Andrii Sybiha / Мережа Х
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга та Сікорський обговорили вступ до ЄС та обороноздатність України
-
Відбудова1 тиждень ago
Уряд цьогоріч виділив ₴3,6 мільярда на відбудову та розвиток Донеччини
-
Події1 тиждень ago
Репера P. Diddy виправдали за найважчими звинуваченнями, але йому все ще загрожує 20 років тюрми
-
Війна1 тиждень ago
в ОВА повідомили кількість загиблих і постраждалих внаслідок атаки — фото
-
Політика1 тиждень ago
Країни ЄС можуть збільшити підтримку України завдяки новій фінансовій цілі НАТО
-
Усі новини1 тиждень ago
Курйози — жінка переїхала мешкати у підземний бункер — фото, відео
-
Політика1 тиждень ago
Духовний радник Трампа – про атаку РФ по Україні: Світ не повинен мовчати
-
Спорт1 тиждень ago
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів