Події
Помер зірка «Бетмена» Вел Кілмер

У віці 65 років помер американський актор Вел Кілмер, який зіграв Айсмена у фільмі «Найкращий стрілець», та Джима Моррісона у фільмі «The Doors».
Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.
Його дочка Мерседес Кілмер повідомила, що актор помер у вівторок ввечері в Лос-Анджелесі в оточенні сім’ї та друзів.
Кілмер помер від пневмонії. Він відновлювався після раку горла 2014 року, який вимагав двох трахеотомій.
Його кінокар’єра досягла свого піку на початку 1990-х, коли він знявся разом із Куртом Расселом і Біллом Пакстоном у фільмі «Тумстоун» 1993 року, у ролі привида Елвіса у фільмі «Справжнє кохання» і в ролі експерта з пограбування банків у фільмі Майкла Манна «Сутичка» 1995 року з Аль Пачіно і Робертом Де Ніро.
Однією зі знакових ролей Кілмера стала роль Бетмена у фільмі Джоела Шумахера «Бетмен назавжди» з Ніколь Кідман та роль Джима Моррісона у стрічці «The Doors».
Кілмер опублікував дві поетичні книги (в тому числі «My Edens After Burns») і був номінований на «Греммі» у 2012 році за альбом розмовного жанру «The Mark of Zorro» («Знак Зорро»). Він також був візуальним художником і християнським вченим протягом усього життя.
У нього залишилося двоє дітей, Мерседес і Джек.
Як повідомляв Укрінформ, легенда боксу у важкій вазі Джордж Форман помер у віці 76 років.
Фото: Jeff Minton
Події
Точицький і міністр культури Данії обговорили співпрацю між музеями

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький і міністр культури Королівства Данія Якоб Енгель-Шмідт під час телефонної розмови обговорили перспективи співпраці між музеями двох країн для проведення виставкових проєктів.
Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
У відомстві зауважили, що сторони обговорили широкий спектр питань двостороннього співробітництва, зокрема підтримку європейської інтеграції України та міжнародні зусилля зі збереження культурної спадщини, яка постраждала внаслідок російської агресії.
Під час розмови Точицький висловив вдячність за внесок Данії у нову програму Ukraine2EU, яку спільно ініціювали Європейський Союз, Данія, Литва і Швеція з метою сприяння євроінтеграції України.
За його словами, трирічна програма, бюджет якої становить €16,7 мільйона, стане одним із ключових інструментів підтримки прогресу України на шляху до членства в ЄС.
Також український міністр подякував Данії за участь у першій міжнародній конференції «Співпраця заради стійкості», що відбулася 1 лютого в Ужгороді, та за приєднання до Декларації про посилення стійкості культурного сектору в Україні, ухваленої за результатами конференції.
Окрім цього, Точицький відзначив роль Декларації для розвитку міжнародної співпраці у сфері культури. «Консолідація міжнародної підтримки культурної спадщини України, оцінки втрат і збитків, посилення співпраці у сфері протидії незаконній торгівлі культурними цінностями сьогодні мають критичне значення», – наголосив він.
Сторони також обговорили перспективи подальшої співпраці між музеями двох країн для проведення виставкових проєктів.
Зокрема, як нагадали у МКСК, успішним проєктом стала спільна виставка 15 музеїв із дев’яти країн ЄС «Русь – вікінги на Сході» у Møsgard Museum в Орхусі (Данія) у 2022 році, до якої долучився Національний музей історії України.
Як повідомляв Укрінформ, 1 квітня Європейський Союз запустив програму Ukraine2EU для підготовки України до вступу та членства в ЄС.
Фото: mcsc.gov.ua
Події
Олена Пшенична стала лавреаткою премії імені Олеся Гончара

Лавреаткою премії імені Олеся Гончара цьогоріч стала Олена Пшенична, нагороду письменниця отримає за роман «Там, де заходить сонце».
Про це повідомило Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти, передає Укрінформ.
«Цьогоріч на конкурс до Держмистецтв надійшло 36 заявок, розглянувши які, члени комітету з присудження премії шляхом відкритого голосування, після жвавої та тривалої дискусії, визначили лауреаткою премії Олену Пшеничну», – поінформували в агентстві.
Зазначається також, що вартими уваги і прочитання члени комітету відзначили чотири твори інших кандидатів, а саме: книгу Сергія Башинського «Українська Церква: заборонена історія», роман Юліани Нестерович «Казка про Червоного Змія», збірки оповідань Марії Паплаускайте «Потяг прибуває за розкладом. Історії людей і залізниці» та Валентини Розуменко «Лютий рік незламності».
Як повідомлялося, премія імені Олеся Гончара присуджується щорічно до дня народження письменника – 3 квітня – за кращі літературні твори, що утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу й ідеї незалежності України. Грошова винагорода становить 20 тисяч гривень.
Перше фото: litosvita.com
Події
У Національній бібліотеці для дітей вручили премію Нестайка

У Міжнародний день дитячої книги в Національній бібліотеці України для дітей відбулося «Свято непозбувних книгочитунів», у межах якого Всеукраїнську літературну премію імені Всеволода Нестайка вручили письменниці Олені Фінберг за книгу «Неймовірні пригоди Кота Бучика».
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
У відомстві зауважили, що у заході взяли участь представники органів державної влади, Посольства Литовської Республіки в Україні й Інституту ім. Юнуса Емре в Києві, видавці, письменники, військові музиканти, журналісти та інші.
Зокрема, під час заходу посольство Литви передало бібліотеці набір книг у жовто-блакитних шоперах, таким чином поповнивши фонди літератури іноземними мовами.
Окрім цього, у межах святкування відбулося вручення Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка – книжкової нагороди за кращу сучасну дитячу книгу. Цьогоріч її лауреаткою стала українська письменниця Олена Фінберг із захопливою книжкою «Неймовірні пригоди Кота Бучика».
У продовження заходу у виконанні музикантів і солістів військового оркестру 25-ї бригади охорони громадського порядку ім. Князя Аскольда Національної гвардії України (диригент Василій Канчій) прозвучали зворушливі патріотичні мелодії.
Також цього дня Національна секція IBBY і Національна бібліотека України для дітей підбили підсумки цьогорічного Всеукраїнського тижня дитячого читання, що був наповнений не лише читанням книг, а й цікавими зустрічами та творчістю.
Крім того, понад 6 тисяч дітей взяли участь в опитуванні щодо визначення п’яти кращих книжок українських авторів.
Так, у кожній області анкети узагальнили та обрали п’ятірку найкращих книг, а результати читацького журі з усієї України оголосили на святі.
Зокрема, це книги Ольги Саліпи «Таємниця замку-корабля», Світлани Вертоли «Лель», Галини Вдовиченко «36 і 6 котів», Івана Андрусяка «28 днів із життя Бурундука», Сашка Дерманського «Чудове Чудовисько».
Як повідомляв Укрінформ, лауреатом премії імені Миколи Гоголя у 2025 році став український письменник Юрій Грешко. Нагороду присудили за роман «У Лігві Османа».
Фото: Національна бібліотека України для дітей
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Політика1 тиждень ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Суспільство1 тиждень ago
Сегодня в Одесской области произошло землетрясение
-
Суспільство1 тиждень ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Події1 тиждень ago
МКСК планує запустити мапу доступності культурних просторів і послуг
-
Відбудова1 тиждень ago
виплати за пошкоджене житло отримали вже 87 тисяч українців
-
Відбудова1 тиждень ago
На Кіровоградщині відновлюють пошкоджену російським обстрілом багатоповерхівку