Відбудова
Вісім громад-форпостів Миколаївщини отримали партнерів за проєктом «Пліч-о-пліч»

Вісім громад-форпостів Миколаївщини отримали партнерів з тилових громад восьми регіонів України у рамках Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», які допоможуть їм з відновленням.
Відповідні меморандуми були підписані у четвер у Миколаївській ОВА, передає кореспондентка Укрінформу
.
«Пліч-о-пліч» це не лише про відновлення, це про дружбу та взаємостосунки. У нас дуже гарні відносини з міжнародними партнерами, а цей проєкт покликаний покращити стосунки усередині країни. Представники тилових громад, які до нас приїздять, бачать на власні очі, що тут відбувається. Вони заряджаються на спільну роботу та допомогу, обмінюються досвідом, інформацією, розширюють свої контакти, щоб разом реалізувати нові проєкти», – сказав начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім.
На Миколаївщині це вже друга хвиля партнерств у рамках цього проєкту. Загалом на другому етапі партнерські відносини встановлюються між вісьмома громадами – форпостами та 17 громадами – партнерами. Серед них шість миколаївських громад такий меморандум укладають вперше. Зокрема, це Баштанська, Березнегуватська, Очаківська, Чорноморська, Куцурубська та Горохівська громади.
А ще дві – Новобузька та Снігурівська, – які вже беруть участь у першому етапі, додатково отримали нових партнерів.
«Ми стали партнерами Чорноморської громади. Варто зазначити, що ми також зазнали шести ракетних обстрілів і маємо руйнування. Тому розуміємо проблеми миколаївських колег. Співпрацюватимемо у галузі культури, молодіжної політики, спорту, намагатимемося допомогти і фінансами», – сказав заступник міського голови Калинівської міської ради на Вінниччині Віктор Кособуцький.
Своєю чергою, очільниця Новодністровська (Чернівецька область) Наталя Цимбалюк зазначила, що візит в Очаківську громаду був важливим і потрібним: «Я досі перебуваю під емоційним впливом того, що ми побачили в Очакові. Там дуже гарні люди, вони заряджені позитивом, багато працюють. Тож будемо з ними не лише співпрацювати, а й дружити, щоб допомогти відновитися».
За словами координатора національного проєкту “Пліч-о-пліч: згуртовані громади” Міністерства розвитку громад та територій Мар’яни Томин, під час першої хвилі проєкту до нього було залучено сім громад-форпостів Миколаївщини. І ця співпраця вже дає позитивні результати. Зокрема, реалізуються спільні культурні та освітні проєкти, організовується відпочинок дітей, надається гуманітарна допомога.
Так, Пустомитівська міська ТГ Львівської області надає допомогу для будівництва Центру безпеки Снігурівської міської громади, а діти зі Снігурівщини відпочили на Львівщині. Голованівська селищна громада Кіровоградської області виділила кошти на ремонт опалення в закладах освіти Широківської сільської громади.
Як повідомлялося, «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – національний проєкт для об’єднання тилових і центральних громад України для підтримки та відновлення громад-форпостів, які розташовані на відстані менше 100 кілометрів від лінії зіткнення та державного кордону з Російською Федерацією.
Відбудова
У громаді на Херсонщині для мешканців, які втратили житло, встановлюють модульні будинки

«Побував з робочим візитом у Високопільській громаді. Тут триває встановлення модульних будинків для місцевих мешканців, які втратили житло через російську агресію», – йдеться у повідомленні.
За словами Прокудіна, уже десятеро родин у Князівці, Незламному та Архангельському мають власні оселі. Ще сім будинків – на завершальному етапі виготовлення, невдовзі їх встановлять.
Вони оснащені всім необхідним для комфортного проживання: меблями, санвузлом, кондиціонером і опаленням.
«Питання з безперебійною подачею води вирішуємо», – написав начальник ОВА.
Як пояснив Прокудін, щоб отримати модульне житло, треба подати заяву до адміністрації з документами на право власності на зруйнований будинок, після чого представники ГО «10 квітня» проводять анкетування та відбір. Опісля підрядник займається монтажем тимчасових осель.
Начальник ОВА зазначив, що наразі тривають перемовини з УВКБ ООН (Управлінням верховного комісара ООН у справах біженців) щодо створення цілого модульного кварталу у Високопіллі для забезпечення житлом переселенців з небезпечних громад.
Крім цього, Прокудін поінформував про хід будівництва укриттів в освітніх закладах Високопілля та Архангельського. Вони розраховані на 250 та 350 людей. Роботи на об’єктах тривають вже два місяці. Було зроблено бетонний фундамент, нині фахівці переходять до будівництва стін та основних колон.
Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині у Великій Олександрівці триває відбудова місцевої школи, ремонтні роботи стартували у січні цьогоріч.
Фото з сайту www.congress.gov.ua
Відбудова
ЄІБ надає Україні €300 мільйонів на відновлення енергетики та критичної інфраструктури

Європейський інвестиційний банк надає Україні 300 млн євро на відновлення енергетики та критичної інфраструктури.
Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Телеграмі, передає Укрінформ.
“Європейський інвестиційний банк надає Україні 300 млн євро на відновлення енергетики та критичної інфраструктури. Відповідні угоди підписали в Брюсселі під час зустрічі з президенткою ЄІБ Надією Кальвіно”, – написав глава уряду.
Шмигаль уточнив, що 100 млн євро банк надасть на інвестиції в централізоване опалення, покращення енергоефективності, закупівлю обладнання, зокрема установок для виробництва електроенергії або тепла. Також 100 млн євро підуть на реалізацію проєктів, спрямованих на покращення водопостачання та водовідведення. Ще 100 млн євро Україна отримає на відновлення об’єктів водо-, теплопостачання та водовідведення, а також на модернізацію основних соціальних послуг у сферах освіти, охорони здоров’я та житловому секторі.
“Під час зустрічі обговорили з Надією Кальвіно реалізацію спільних проєктів та започаткування нових, зокрема у сфері транспорту, соціальної інфраструктури, енергоефективності та енергетики. Від початку повномасштабного вторгнення Росії ЄІБ мобілізував понад 2 млрд євро екстреного фінансування. Вдячні банку за активну підтримку України та за внесок у нашу стійкість”, – зазначив Прем’єр-міністр.
Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з урядовою командою перебуває у Брюсселі для участі у X засіданні Ради асоціації Україна-ЄС.
Відбудова
Україна та Японія підписали грантову угоду на $58 мільйонів для програми відновлення

Олексій Кулеба та голова офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Хідекі Мацунага підписали грантову угоду, яка дає можливість офіційно розпочати реалізацію четвертої фази Програми екстреного відновлення України.
Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.
«За рахунок нових коштів у межах Програми екстреного відновлення буде забезпечено надання критичної допомоги по низці напрямків, зокрема гуманітарне розмінування, енергетика, водопостачання, відновлення інфраструктури. Сподіваюся на подальше зміцнення та поглиблення нашого партнерства», – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України.
В Україні вже реалізовано три фази Програми екстреного відновлення, яка впроваджується спільними зусиллями Мінвідновлення та JICA. В межах перших етапів здійснене швидке реагування на потреби енергетичного, транспортного, аграрного, медичного, освітнього секторів, управління відходами від руйнувань, водовідведення, водопостачання, гуманітарного розмінування. Також забезпечується надання обладнання для комунальних закладів міст та регіонів.

Віцепрем’єр нагадав, що з початку повномасштабного вторгнення Японія надала Україні 12 млрд дол. гуманітарної та фінансової допомоги, завдяки яким міністерством було впроваджено спільні проєкти на загальну суму близько 700 млн дол. Це три фази програми екстреного відновлення та проєкт технічної допомоги «Проєкт з екстреного відновлення та реконструкції».
Із підписанням грантової угоди співпрацю за програмою екстреного відновлення продовжено. Фінансування четвертої фази становить 58 млн дол.
Як повідомлялося, в Україні починається реалізація проєктів у межах грантової угоди між урядами Франції та України: перші сім із них на суму 51 млн євро буде впроваджено у сфері охорони здоров’я.
Фото: Міністерство розвитку громад та територій
-
Війна1 тиждень ago
Звільнення Київщини від росіян стало сигналом усьому світу, що Україну не зламати
-
Політика1 тиждень ago
Країни НАТО з початку року надали Україні безпекову допомогу на понад €20 мільярдів
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить у коханні у квітні 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
Народний супутник досі працює для ЗСУ — віцепрезидент ICEYE
-
Суспільство1 тиждень ago
у Нацполіції служать понад 900 собак
-
Війна1 тиждень ago
Дрони ГУР уразили два десантні катери і зенітно-ракетний комплекс росіян у Криму
-
Політика1 тиждень ago
Крайнім терміном для вступу України до ЄС має бути 2030 рік
-
Політика1 тиждень ago
Сікорський назвав ще одну причину, чому Польща не відправить миротворців в Україну