Connect with us

Суспільство

В Україні почали діяти нові правила оплати лікарняних

Published

on



Із 4 квітня застраховані українці матимуть право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах не тільки за основним місцем роботи, а й за сумісництвом.

Про це повідомив Пенсійний фонд України, передає Укрінформ.

Відповідні зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року №4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування», набувають чинності з 4 квітня 2025 року.

Так, внесені зміни до абзацу другого частини першої статті 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, якими передбачено надання застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах як за основним місцем роботи (діяльності), так і за місцем роботи за сумісництвом. Обмежень щодо кількості місць роботи за сумісництвом застрахованих осіб, за якими вони мають право отримати страхові виплати, не передбачено.

Наголошується, що зазначена норма застосовуватиметься до страхових випадків, які настануть з 4 квітня 2025 року.

Якщо людина втратила працездатність через нещасний випадок і при цьому перебуває у трудових відносинах з іншим страхувальником (за іншим місцем роботи ніж те, де стався нещасний випадок), такий страхувальник оплачує потерпілому перші 5 днів тимчасової непрацездатності за власні кошти у розмірі 100% середньої зарплати (оподаткованого доходу) незалежно від страхового стажу працівника.

З шостого дня тимчасової непрацездатності фінансування лікарняних здійснюється Пенсійним фондом України.

Читайте також: Пенсійний фонд у березні перерахує деяким домогосподарствам розмір призначеної субсидії

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування. Основні зміни в законі передбачають звільнення релігійніх організацій від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, заміну особистого страхування для посадових осіб природно-заповідного фонду на загальнообов’язкове соціальне страхування, надання право на допомогу з тимчасової непрацездатності та вагітності не тільки за основним місцем роботи, але й за сумісництвом, створення можливості отримання страхових виплат у паперовій чи електронній формі в умовах форс-мажору тощо.



Джерело

Суспільство

У Софії Київській відбулась церемонія випуску військових капеланів

Published

on



У столиці в Національному заповіднику «Софія Київська» пройшла урочиста церемонія дев’ятого випуску військових капеланів.

Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Капелани успішно завершили курс підвищення кваліфікації офіцерського складу тактичного рівня з питань військового капеланства.

Навчання проходило на базі Центру підготовки військових капеланів Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

«Будьте єдині в дусі, підтримуйте братерську єдність, любіть і поважайте один одного. Пам’ятайте, що ми всі разом служимо тим, хто на передовій тримає небо над Україною — нашим воїнам. Їм потрібна наша сила, наша молитва і наша постійна духовна підтримка», — зазначив у вітальному слові т.в.о. начальника Служби військового капеланства Збройних сил України полковник Любомир Якібчук.

Читайте також: Служби капеланства очолюють колишні замполіти, а мають священники – військовий капелан

Як повідомляв Укрінформ, за даними начальника Відділу у справах релігії Державної служби України з етнополітики та свободи совісті В’ячеслава Горшкова, у ЗСУ посади військових капеланів заповнені на 36%.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Україна затвердила новий правопис для кримськотатарської мови Анонси

Published

on



Уряд України затвердив новий правопис кримськотатарської мови, що базується на латиниці. Таким чином офіційно завершився перехід кримськотатарської мови з кирилиці на латиницю.

Про це повідомили у представництві Президента України в Автономній республіці Крим.

Правопис побудований на алфавіті, ухваленому у 2021 році, й відповідає як сучасним мовним нормам, так і історичній традиції кримськотатарської мови. Його розробляли провідні науковці, мовознавці, представники кримськотатарського народу, а також державні інституції — зокрема МОН, Інститут мовознавства ім. Потебні, КНУ ім. Шевченка та Меджліс.

Документ охоплює правила написання, використання мови в освіті, ЗМІ, літературі, топоніміці. Він рекомендований до застосування всіма держорганами, включно з адміністраціями на тимчасово окупованих територіях Криму та Севастополя.

У Представництві Президента України в АР Крим зазначили, що це не лише крок до збереження культурної самобутності, а й жест підтримки прав корінного народу та міжкультурного діалогу.

Кримськотатарську мову перевели на кирилицю в часи Радянського Союзу. Після здобуття Україною незалежності кримськотатарські спеціалісти заговорили про необхідність переведення правопису на латинку, оскільки вона краще враховує фонетичні особливості мови.

Минулого року компанія Google розширила перелік мов на своєму сервісі перекладу і  кримськотатарська мова є серед 110 нових мов, що стали додавати до перекладача. Оновлення відбулося завдяки впровадженню великої мовної моделі – штучного інтелекту PaLM 2.

Раніше повідомлялось про те, що 26 червня в Україні щорічно відзначають День кримськотатарського прапора. У 2014 році кримськотатарський прапор став символом незламності та боротьби за права і свободу для багатьох людей у світі. А після 24 лютого 2022 року прапор кримських татар разом з прапором України ще потужніше майорить в найгарячіших точках бойових дій. 


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Синхронное плавание: одесситки выиграли чемпионат Украины

Published

on


Об этом сообщает пресс-служба Одесского горсовета

Соревнования проходили с 16 по 19 марта в Киеве. Участие в них приняли более 90 спортсменов из Харьковской, Одесской, Николаевской областей и Киева.

В произвольной групповой программе Владислава Кочерба и София Саруханян — стали чемпионками Украины, а в технической и акробатической программах завоевали серебряные медали.

В “сольной” технической программе Владислава Кочерба завоевала бронзовую награду, в произвольной программе — серебряную.

Подготовили спортсменок тренеры-преподаватели Ольга Николайчук (СДЮСШОР «Черноморец) и Светлана Першина.

Читайте также: 





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.