Політика
Сибіга на засіданні Ради Україна-НАТО закликав посилити тиск на Росію для примусу її до миру

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на засіданні Ради Україна-НАТО за участі держсекретаря США Марко Рубіо закликав посилювати тиск на Росію, бо це єдиний спосіб змусити її ставитися до миру серйозно.
Про це повідомило МЗС України за підсумками засідання в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, передає Укрінформ.
У своєму виступі Сибіга висловив вдячність союзникам за їхню підтримку України та збільшення обсягів військової допомоги протягом перших місяців 2025 року. Він наголосив, що Україна зробила реальні кроки до миру, відзначивши лідерство США у цих зусиллях та безумовну згоду на повне 30-денне припинення вогню, та зазначив, що з російського боку у відповідь пролунали лише додаткові вимоги й умови, “що свідчить про те, що саме Росія є перешкодою для миру та єдиним джерелом війни”.
Фото: МЗС
Міністр також поінформував про конкретні випадки порушення Росією домовленостей про припинення вогню щодо обʼєктів енергетики та підкреслив, що припинення вогню в Чорному морі має розповсюджуватися на портову інфраструктуру та не стосується військових кораблів РФ.
Глава МЗС заявив, що Україна наполягає також на припиненні ударів по цивільній інфраструктурі та передала відповідну позицію американській стороні.
“Ми переконані, що час посилювати тиск на Росію. Економічний тиск завдяки санкціям. Військовий тиск завдяки наданню Україні додаткової військової допомоги та пакетів стримування. Тиск — це єдиний спосіб змусити Росію ставитися до миру серйозно”, – наголосив він.
Сибіга повторив принципові позиції України, які не можуть підлягати обговоренню в контексті мирних зусиль: Україна ніколи не визнає російської окупації своїх територій; не може бути жодних обмежень щодо української армії, обороноздатності чи військової допомоги партнерів; жодна третя країна не може блокувати вибір Україною альянсів чи союзів.
Глава МЗС нагадав, що майбутнє членство України в НАТО зафіксоване юридично як у Конституції України, так і в рішеннях низки самітів НАТО, включно з попереднім самітом у Вашингтоні.
Міністр звернув увагу союзників на те, що Україна на сьогодні є силою, яка зміцнює безпеку всього євроатлантичного простору. Саме Україна стримує агресивну Росію, яка є основною загрозою для Альянсу. Українська армія є найбільшою сухопутною армією континенту з унікальним досвідом, а держава витрачає 26% на оборону та здатна виробляти мільйони безпілотників на рік, серед інших досягнень українського високотехнологічного ВПК.
“Україна вже є та буде потужною військовою силою на сході Європи. Стратегічний вибір, який стоїть перед вами, полягає в тому, чи буде ця сила в НАТО чи поза НАТО”, – заявив він, закликавши союзників збільшувати інвестиції в українське виробництво зброї.
Глава МЗС також привітав обговорення надійних гарантій безпеки для України в рамках «Коаліції рішучих», підкреслив необхідність поширення майбутньої присутності союзників на суходіл, у повітрі та на морі. Сибіга наголосив і на короткострокових потребах України, серед яких додаткові комплекси ППО та боєприпаси до них, снаряди, дрони та інше обладнання.
У МЗС додали, що серед ключових позицій, які висловили більшість учасників засідання, була підтримка мирних зусиль США та наголос на тому, що саме Україна робить кроки до миру, в той час як Росія зволікає. Більшість союзників також підтримали заклик до посилення тиску на Росію для примусу її до миру, збільшення підтримки України та її обороноздатності. Низка держав-членів НАТО оголосили про конкретні нові зобовʼязання та пакети допомоги, які будуть оголошені найближчим часом.
Глава МЗС України висловив глибоку вдячність союзникам НАТО за тверду та непохитну підтримку нашої держави у протистоянні російській агресії. «Сьогодні ми відчуваємо, що ми не наодинці. Дякую вам та розраховую на подальші конкретні рішення», — підсумував міністр.
Як повідомлялося, в Брюсселі відбувається зустріч міністрів оборони країн НАТО. Головними питаннями, які розглядають урядовці країн Альянсу, є підвищення оборонних спроможностей країн-союзниць та нарощування допомоги для України. В рамках заходу пройшла зустріч Ради Україна-НАТО за участі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.
Політика
Варшава сподівається на відкриття першого кластера до кінця головування

У Польщі сподіваються, що до кінця Польського головування в Раді ЄС вдасться переконати Угорщину не блокувати початок переговорного процесу щодо членства України в ЄС.
Про це в четвер у Варшаві, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, зазначив уповноважений уряду Польщі з питань відбудови України Павел Коваль.
«Я сподіваюся, що так. Перший кластер вже готовий (до початку розгляду – ред.)»,- зазначив Коваль.
Він додав, що загалом готується до початку розгляду шість переговорних кластерів ЄС з Україною.
Як повідомляв Укрінформ, під час нещодавнього бізнес-саміту Україна-ЄС у Брюсселі міністр з питань ЄС в уряді Польщі Адам Шлапка заявив, що Польща налаштована на відкриття першого переговорного розділу щодо членства України в ЄС, але це блокує Угорщина. Шанси на його відкриття до завершення Польського головування “сильно зменшилися”.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час форуму Ukraine’s EUmembership: not if, but when нещодавно заявив: Україна очікує, що переговорні кластери про вступ держави до Європейського Союзу будуть офіційно відкриті у першій половині цього року.
Єврокомісія сподівається переконати Угорщину зняти заперечення проти відкриття першого кластеру «Основи» у переговорах про входження України до ЄС та на цьому етапі не розглядає можливість «роз’єднання» процесу європейської інтеграції України й Молдови.
Польське головування в Раді ЄС триватиме до 30 червня.
Політика
У Єлисейському палаці провели переговори про припинення вогню та гарантії безпеки для України

У Єлисейському палаці відбулися переговори української делегації, до якої входять керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, міністри оборони та закордонних справ Рустем Умєров та Андрій Сибіга, з радниками лідерів Франції, Німеччини та Британії.
Про це у Телеграмі повідомив Андрій Єрмак, передає Укрінформ.
«Працюємо в Парижі. Разом з міністром закордонних справ Андрієм Сибігою та міністром оборони Рустемом Умєровим обговорили з колегами з Великої Британії, Німеччини та Франції припинення вогню й гарантії безпеки. У переговорах в Єлисейському палаці від наших партнерів взяли участь представники країн, які входять до “Коаліції охочих”: дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонн, радник з питань національної безпеки прем’єр-міністра Великої Британії Джонатан Пауелл і радник з питань національної безпеки Федерального канцлера Німеччини Єнс Пльотнер», – розповів Єрмак.
За його словами, під час перемовин сторони обмінялися думками щодо подальших кроків для досягнення справедливого та сталого миру, зокрема реалізації повного припинення вогню, залучення багатонаціонального військового контингенту, а також розбудови ефективної архітектури безпеки для України.
Як повідомляв Укрінформ, програмою візиту до Франції українських високопосадовців передбачена участь делегації у серії двосторонніх та багатосторонніх зустрічей з представниками держав «Коаліції охочих». Українські посадовці також планують провести перемовини з представниками США, які в цей час перебувають з візитом у Франції.
Фото: Андрій Єрмак / Телеграм
Політика
Келлог також поїде до Парижа говорити про Україну

Спецпредставник США з питань України та Росії Кіт Келлог у рамках топделегації США поїде до Парижа говорити про Україну.
Як передає Укрінформ, про це журналістці Daily Caller Реган Різ розповів чиновник адміністрації Трампа.
«Генерал і спеціальний представник президента з питань України Кіт Келлог приєднується до Марко Рубіо і спецпредставника Світа Віткоффа під час їхньої поїздки до Парижа щодо українсько-російських мирних переговорів», – написала вона у соцмережі Х.
BBC зазначає, що Віткофф і Рубіо проведуть переговори з європейськими колегами в Парижі пізніше в четвер, в ході яких обговорять зусилля з припинення війни в Україні.
Віткофф і Рубіо зустрінуться з президентом Франції Еммануелем Макроном і його командою перед тим, як держсекретар США проведе переговори з главою МЗС Британії Девідом Леммі та його французькими та німецькими колегами.
Також будуть залучені європейські радники з національної безпеки.
Як повідомлялося, Державний департамент США вже підтверджував, що держсекретар Марко Рубіо і спецпредставник США Стів Віткофф перебуватимуть з візитом у столиці Франції з середи по п’ятницю, де проводитимуть переговори щодо припинення війни в Україні.
У четвер керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров та міністр закордонних справ Андрій Сибіга прибули до Парижа, де проведуть переговори стосовно «Коаліції охочих».
Фото: PAP/EPA/ SARAH SILBIGER
-
Україна1 тиждень ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Усі новини1 тиждень ago
71-річна модель Крісті Брінклі похвалилася фігурою в бікіні (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів
-
Політика1 тиждень ago
Китайські військові не могли діяти в Україні без дозволу своєї влади
-
Події1 тиждень ago
В одеському “Будинку з янголом” відкрилася фотовиставка авторів з ментальними особливостями
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль прибув до Брюсселя на засідання Ради асоціації Україна-ЄС