Connect with us

Суспільство

Уряд визначив додаткові категорії студентів і викладачів, які не підлягають мобілізації

Published

on



Уряд вніс зміни в законодавство та визначив додаткові категорії студентів і викладачів, які не підлягають мобілізації.

Про це повідомив у Телеграміпостійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, передає Укрінформ.

«Схвалено проєкт Закону «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо прав педагогічних працівників та здобувачів освіти». Законопроєктом пропонується уточнити, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають, поміж іншого: учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти і здобувачі фахової передвищої освіти, які розпочали навчання не пізніше року досягнення граничного віку направлення для проходження базової військової служби, визначеного статтею 15 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», та які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти, та здобувачі вищої освіти в межах розрахункового строку виконання освітньої програми, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти, а також докторанти та лікарі (фармацевти) – інтерни, лікарі – резиденти (зазначені положення поширюються на здобувачів освіти в закладах освіти (наукових установах) України, які вперше здобувають освіту за рівнем, що є вищим за той рівень, що здобувався раніше у послідовності, визначеній статтею 10 ЗУ «Про освіту»)», – повідомив Мельничук.

Крім того, згідно з внесеними змінами, мобілізації не підлягатимуть: наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники закладів вищої освіти, наукові працівники наукових установ і організацій, науково-педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, які мають науковий ступінь, та педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, загальної середньої та позашкільної освіти. Зазначені положення поширюються на працівників, які працюють у закладах вищої освіти, наукових установах і організаціях, закладах фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш ніж на 0,75 ставки, а також на педагогічних працівників державних та комунальних закладів позашкільної освіти, які станом на 1 січня 2025 року працювали та продовжують працювати за основним місцем роботи у закладах позашкільної освіти, що організовують роботу за еколого-натуралістичним, науково-технічним, дослідницько-експериментальним, військово-патріотичним напрямами з навантаженням не менше ніж 0,75 ставки.

Читайте також: У центрах рекрутингу назвали найпопулярніші армійські спеціальності

Як повідомляв Укрінформ, до Збройних сил України за проєктом Міністерства оборони “Контракт 18-24” долучилася перша дівчина, вона буде проходити службу у 72-й бригаді. “Контракт 18-24”передбачає виплату 1 млн грн, із яких 200 тис. грн – одразу після підписання, а решта 800 тис. пізніше двома частинами.

Добровольці отримуватимуть грошове забезпечення до 120 тис. грн на місяць плюс доплати за бойові завдання. Загальна сума може сягати до 2 млн на рік. При цьому передбачена можливість “нульової” іпотеки, навчання за державний кошт, безкоштовне медичне забезпечення (у тому числі зубне протезування), а також право на виїзд за кордон після року служби.

Окрім того, законом гарантоване звільнення від мобілізаціїна 12 місяців після завершення контракту.

Подати заявку на контракт можна на сайті 18-24.army.gov.ua або через застосунок Резерв+.

Фото: КМУ



Джерело

Суспільство

У Софії Київській відбулась церемонія випуску військових капеланів

Published

on



У столиці в Національному заповіднику «Софія Київська» пройшла урочиста церемонія дев’ятого випуску військових капеланів.

Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Капелани успішно завершили курс підвищення кваліфікації офіцерського складу тактичного рівня з питань військового капеланства.

Навчання проходило на базі Центру підготовки військових капеланів Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

«Будьте єдині в дусі, підтримуйте братерську єдність, любіть і поважайте один одного. Пам’ятайте, що ми всі разом служимо тим, хто на передовій тримає небо над Україною — нашим воїнам. Їм потрібна наша сила, наша молитва і наша постійна духовна підтримка», — зазначив у вітальному слові т.в.о. начальника Служби військового капеланства Збройних сил України полковник Любомир Якібчук.

Читайте також: Служби капеланства очолюють колишні замполіти, а мають священники – військовий капелан

Як повідомляв Укрінформ, за даними начальника Відділу у справах релігії Державної служби України з етнополітики та свободи совісті В’ячеслава Горшкова, у ЗСУ посади військових капеланів заповнені на 36%.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Україна затвердила новий правопис для кримськотатарської мови Анонси

Published

on



Уряд України затвердив новий правопис кримськотатарської мови, що базується на латиниці. Таким чином офіційно завершився перехід кримськотатарської мови з кирилиці на латиницю.

Про це повідомили у представництві Президента України в Автономній республіці Крим.

Правопис побудований на алфавіті, ухваленому у 2021 році, й відповідає як сучасним мовним нормам, так і історичній традиції кримськотатарської мови. Його розробляли провідні науковці, мовознавці, представники кримськотатарського народу, а також державні інституції — зокрема МОН, Інститут мовознавства ім. Потебні, КНУ ім. Шевченка та Меджліс.

Документ охоплює правила написання, використання мови в освіті, ЗМІ, літературі, топоніміці. Він рекомендований до застосування всіма держорганами, включно з адміністраціями на тимчасово окупованих територіях Криму та Севастополя.

У Представництві Президента України в АР Крим зазначили, що це не лише крок до збереження культурної самобутності, а й жест підтримки прав корінного народу та міжкультурного діалогу.

Кримськотатарську мову перевели на кирилицю в часи Радянського Союзу. Після здобуття Україною незалежності кримськотатарські спеціалісти заговорили про необхідність переведення правопису на латинку, оскільки вона краще враховує фонетичні особливості мови.

Минулого року компанія Google розширила перелік мов на своєму сервісі перекладу і  кримськотатарська мова є серед 110 нових мов, що стали додавати до перекладача. Оновлення відбулося завдяки впровадженню великої мовної моделі – штучного інтелекту PaLM 2.

Раніше повідомлялось про те, що 26 червня в Україні щорічно відзначають День кримськотатарського прапора. У 2014 році кримськотатарський прапор став символом незламності та боротьби за права і свободу для багатьох людей у світі. А після 24 лютого 2022 року прапор кримських татар разом з прапором України ще потужніше майорить в найгарячіших точках бойових дій. 


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Синхронное плавание: одесситки выиграли чемпионат Украины

Published

on


Об этом сообщает пресс-служба Одесского горсовета

Соревнования проходили с 16 по 19 марта в Киеве. Участие в них приняли более 90 спортсменов из Харьковской, Одесской, Николаевской областей и Киева.

В произвольной групповой программе Владислава Кочерба и София Саруханян — стали чемпионками Украины, а в технической и акробатической программах завоевали серебряные медали.

В “сольной” технической программе Владислава Кочерба завоевала бронзовую награду, в произвольной программе — серебряную.

Подготовили спортсменок тренеры-преподаватели Ольга Николайчук (СДЮСШОР «Черноморец) и Светлана Першина.

Читайте также: 





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.