Connect with us

Політика

Начальники штабів Франції та Британії зустрілися у Києві із Зеленським, Умєровим та Сирським

Published

on



Начальники штабів збройних сил Франції та Великої Британії генерал Тьєррі Буркхардт та адмірал Ентоні Радакін зустрілися у Києві з Президентом Володимиром Зеленським та військовим керівництвом України.

Про це повідомив Буркхардт у соцмережі Х, передає Укрінформ.

«Київ. Зустріч із Президентом Володимиром Зеленським, міністром оборони Рустемом Умєровим та головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським разом з моїм колегою Ентоні Радакіним», – написав французький генерал.

За його словами, метою зустрічей французько-британської делегації в ході візиту до України є «збереження рішучої підтримки ЗСУ, що дозволяє їм продовжувати боротьбу», «визначення довгострокової стратегії відновлення та трансформації моделі армії», яка є основною гарантією безпеки країни, а також «обговорення варіантів гарантій безпеки, розроблених Францією та Британією у межах міжнародної коаліції для підтримки України після впровадження режиму припинення вогню».

Читайте також: Франція і Британія готові бути лідерами «Коаліції охочих»

«Разом ми прагнемо гарантувати стійкий і тривалий мир в Україні — необхідну умову безпеки європейського континенту», – додав Буркхардт.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві 4 квітня була запланована зустріч Президента Володимира Зеленського з представниками генштабів Франції та Великої Британії з приводу розміщення військового контингенту в Україні.

Заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса заявив, що до «Коаліції охочих» в тому чи іншому форматі готові долучитись 10-12 країн.

27 березня у Парижі відбулася зустріч «Коаліції охочих». Головною темою зутстрічі було продовження допомоги для України та обговорення структури майбутніх гарантій безпеки для України після завершення війни.

Фото: Chef d’état-major des armées / X



Джерело

Політика

Трамп заявив, що переговори щодо України можуть йти добре, але інколи треба «щось робити або замовкнути»

Published

on



Президент США Дональд Трамп заявив у суботу, що переговори, спрямовані на припинення війни в Україні, можуть йти добре, але «є момент, коли треба або робити щось, або замовкнути».

Трамп зробив цей коментар журналістам на борту літака Air Force One, повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

«Я думаю, що відносини між Україною і Росією можуть розвиватися добре, і ви дізнаєтеся про це дуже скоро. (Але – ред.) є момент, коли треба або робити щось, або замовкнути, і ми побачимо, що станеться, але я думаю, що все йде добре», – сказав Трамп.

Його слова прозвучали на наступний день після того, як він висловив розчарування Росією і закликав її «рухатися» у досягненні угоди.

Читайте також: Трамп закликав Росію «рухатися» в процесі мирного врегулювання

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю спеціальний посланник Трампа Стів Віткофф провів переговори з Володимиром Путіним.

У Кремлі повідомили, що крім обговорення «різних аспектів українського врегулювання», можлива також розмова про потенційну зустріч Путіна з президентом США.

Фото: Sarah Silbiger/The New York Times



Джерело

Continue Reading

Політика

Сибіга зустрівся в Анталії з главами МЗС Словаччини та Молдови

Published

on


Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на полях Анталійського дипломатичного форуму в Туреччині провів у суботу перемовини зі словацьким та молдовським колегами щодо співпраці та регіональної стабільності.

Про це глава українського зовнішньополітичного відомства повідомив у соцмережі Х, передає Укрінформ.

Сибіга заявив, що під час сьогоднішньої зустрічі з главою МЗС Словаччини Юраєм Бланаром вони обговорили двосторонній порядок денний та кроки щодо подальшого розвитку механізмів двосторонньої співпраці.

Читайте також: Сибіга подякував Естонії за лідерство у протидії «тіньовому флоту» РФ

«Ми також обговорили нещодавні дипломатичні зусилля, спрямовані на досягнення справедливого і тривалого миру для України. Вдячний за солідарність Словаччини», – написав Сибіга.

З міністром закордонних справ Молдови Міхаєм Попшоєм глава українського зовнішньополітичного відомства обговорив двостороннє співробітництво та регіональну безпеку.

«Завжди приємно поспілкуватися з моїм молдовським колегою та другом Міхаєм Попшоєм. Ми обговорили двостороннє економічне співробітництво, енергетичну безпеку та регіональну стабільність», – наголосив Сибіга.

Він також додав, що Україна та Молдова продовжують тісно співпрацювати на нашому спільному шляху до вступу в ЄС.

Читайте також: Сибіга в Анталії провів переговори ще з шістьма країнами Африки

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю в турецькій Анталії розпочинається масштабний дипломатичний форум, який збере близько 20 глав держав, понад 70 міністрів і триватиме 11-13 квітня. Україну на форумі представляє міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Фото: Сибіга/Х



Джерело

Continue Reading

Політика

ПАРЄ у жовтні ухвалить резолюцію про українських журналістів у російському полоні

Published

on



Незабаром у ПАРЄ відбудуться треті слухання щодо полонених РФ журналістів, а восени буде готова та винесена на голосування окрема резолюція з цієї теми. 

Про роботу над цим документом Укрінформу розповіла його авторка та доповідачка з цього питання в Асамблеї, народна депутатка Євгенія Кравчук.

«Я, як авторка резолюції, працюю з українськими журналістами, з громадянським суспільством, з ІМІ (Інститут масової інформації – ред.), із міжнародними організаціями, і вже найближчим часом відбудуться треті слухання по цій темі. На минулих виступав наш правозахисник і колишній полонений Максим Буткевич, на слуханнях під час цієї сесії тримав слово Комісар справ людини Ради Європи Майкл О’Флаерті. І ми говорили про злочини як проти журналістів, так і проти самих медіа», – розповіла Кравчук.

Вона сподівається, що в резолюцію вдасться внести конкретні імена незаконно ув’язнених. 

«Так, я сподіваюся, що будуть перелічені імена, бо це важливо, щоб люди не забували про тих, хто в російських тюрмах. Як і про те, що українські журналісти попали в цей полон через те, що вони казали світові правду про війну Росії проти України», – додала вона.

У резолюції наполягатимуть на активнішій ролі міжнародних організацій, які мають право на доступ до в’язнів, та на посиленні тиску на РФ в цьому питанні. 

«По-перше, це заяви про посилення тиску, дипломатичного тиску на Російську Федерацію. Ми сподіваємося на більш активну роль міжнародних організацій, гуманітарних організацій Червоного Хреста, бо в них є мандат іти і перевіряти, в яких умовах перебувають полонені. І ми бачили, що, наприклад, до Вікторії Рощиної ніхто не прийшов і не перевірив, в яких умовах вона знаходилась, і як її довели до смерті в російському полоні», – поділилась Кравчук.

Читайте також: У російському полоні лишаються щонайменше 33 українських журналісти

На її думку, у той час, коли йдеться про початок мирних переговорів, про шлях до миру, «передумовою має бути звільнення всіх військовополонених, повернення вкрадених українських дітей та звільнення усіх цивільних, які незаконно утримує Росія в полоні, в тюрмах».

Нагадаємо, саме на цьому акцентували увагу на слуханнях комітету культури, науки, освіти і медіа під час цієї весняної сесії ПАРЄ у Страсбурзі. Зокрема, Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті, що взяв участь у засіданні, виступив з промовою, в якій заявив, що РЄ буде наполягати на тому, щоб свобода журналістів була інтегрована як центральна складова на шляху до миру. 

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні 2024 про полонених журналістів, серед яких багато так званих громадянських журналістів, які фіксували злочини російської влади в окупованому Криму, вперше окремо згадали в резолюції ПАРЄ.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.