Connect with us

Війна

Сі Цзіньпін на тлі ескалації тарифного протистояння зі США відвідає В’єтнам, Малайзію та Камбоджу

Published

on



Голова КНР Сі Цзіньпін на тлі ескалації тарифного протистояння Китаю зі Сполученими Штатами наступного тижня здійснить державні візити до сусідніх В’єтнаму, Малайзії та Камбоджі, у ході яких, як очікується, обговорить спільну протидію митам США.

Поїздки лідера країни на брифінгу анонсував речник МЗС КНР Лінь Цзянь, передає кореспондент Укрінформу.

«Президент Сі 14-15 квітня здійснить державний візит до В’єтнаму на запрошення генерального секретаря ЦК Компартії цієї країни То Лама і президента Ліонг Кіонга, а 15-18 квітня відвідає Куала-Лумпур та Пномпень на запрошення короля Малайзії Ібрагіма та короля Камбоджі Нородома Сіамоні», – сказав Лінь.

За його словами, метою візитів є поглиблення двосторонніх відносин з цими сусідніми країнами в рамках дипломатії сусідства Пекіна.

В’єтнам, Малайзія та Камбоджа є членами Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) і також постраждали від мит президента Дональда Трампа, отримавши 46%, 24% і 49% тарифи відповідно. За підсумками минулого року АСЕАН стала найбільшим торговим партнером Китаю з річним товарообігом $982,33 мільярда, що більше на 7,8% порівняно з 2023-м.

Ключовим партнером КНР серед країн АСЕАН є В’єтнам, на який припадає близько 27% ($260,65 млрд) товарообігу Асоціації з Китаєм. За інформацією ЗМІ, у понеділок Китай і В’єтнам підпишуть близько 40 угод, зокрема документи про будівництво залізничної мережі та співпрацю між міністерствами оборони і правоохоронними органами двох країн.

Читайте також: Китай обіцяє захищати права іноземних інвесторів, у тому числі й зі США

Очікується, що в ході візитів Сі також обговорить із лідерами В’єтнаму, Малайзії та Камбоджі спільні заходи протидії каральним митам США.

9 квітня, виступаючи в Пекіні на робочій конференції високого рівня з дипломатії сусідства, Сі пообіцяв зміцнити стратегічні зв’язки з сусідніми країнами шляхом відповідального управління розбіжностями та посилення зв’язків у ланцюжках поставок. Аналітики оцінили його слова як прагнення Пекіна активізувати зближення з країнами регіону для створення єдиного фронту для протидії тиску США.

Як повідомляв Укрінформ, адміністрація президента США Дональда Трампа встановила митні тарифи для продукції з Китаю на рівні 145%, що посилює торговельне протистояння між двома країнами з числа найбільших економік світу.



Джерело

Війна

У низці областей України оголошували повітряну тривогу

Published

on


У низці оголошували повітряну тривогу через загрозу російських ударних безпілотників.

Як передає Укрінформ, про це в Телеграміповідомили Повітряні сили Збройних сил України.

“Київська область – загроза застосування ударних БПЛА“, – йшлося у повідомленні.


О 17:53 пішли відбої. Карта тривог виглядала так: 



За повідомленням Повітряних сил ЗСУ, загроза застосування балістики залишається з північного сходу.


О 18:53 повітряна тривога залишалася лише для Луганської області та Криму.


Читайте також: Росія активізувала використання дронів під час атак прикордонних областей – Демченко

Як повідомляв Укрінформ, Росія використовуєдля ударів по Україні дрони типу Shahed, споряджені отруйними речовинами.



Джерело

Continue Reading

Війна

Сили спецоперацій зачистили позиції росіян на Покровському напрямку

Published

on



Воїни Сил спеціальних операцій Збройних сил України провели зачистку позицій російських загарбників на Покровському напрямку, завдали ворогу втрат у живій силі та захопили в полон двох росіян.

Як передає Укрінформ, про це командування ССО повідомило у Фейсбуці та оприлюднило відповідне відео.

ССО провели наліт на позицію ворога, який розпочали з підриву бліндажа з російськими військовими. Троє бійців ССО швидко з вогнем просунулися окопами та захопили інше укриття, ідеться у повідомленні.

Як зазначали військові, злагоджена робота групи спеціального призначення не залишила шансів ворожим військам, доводячи перевагу якості над кількістю.

Унаслідок спецоперації група операторів 144-го Центру ССО знищила вісьмох російських військових та ще двох змусила здатися в полон.

Читайте також: Російські військові на милицях йдуть штурмувати українські позиції на Покровському напрямку

Як повідомляв Укрінформ, бійці 6-го полку “Рейнджер” Сил спецоперацій ЗСУ в результаті нальоту на позиції російських військ на одному з операційних напрямків узяли в полон трьох військовослужбовців.



Джерело

Continue Reading

Війна

у Москві затримали п’ятьох осіб, — ЗМІ

Published

on



На тлі найбільшої призовної кампанії останніх років у Росії почалися затримання молодих людей призовного віку. У Москві щонайменше п’ятьох призовників поліціянти затримали на вулицях і доставили у відділення.

Про це 15 квітня повідомив канал “Обережно, новини”.

За інформацією джерел, у військкомати доставляють не тільки тих, кого визнано придатним до служби, а й громадян із хронічними захворюваннями, раніше звільнених від призову за медичними показаннями. У деяких випадках затриманих відразу супроводжували на збірні пункти, інші після затримання перестали виходити на зв’язок.

Зазначається, що така практика стала частиною масштабної кампанії з поповнення особового складу Збройних сил РФ в умовах дефіциту особового складу, який зберігається.

Указ про весняний призов був підписаний президентом Росії Володимиром Путіним у березні 2025 року. Планом передбачено набір 160 тисяч осіб — це найвищий показник за останні роки. Для порівняння: у 2024 році призвано 150 тисяч осіб, у 2023 — 147 тисяч, а у 2022 — 135,5 тисячі.

Одночасно Росія постала перед труднощами при наборі контрактників. За даними The Moscow Times, щоденні витрати на вербування перевищують 2 мільярди рублів (близько 23,7 млн доларів). Попри це, армія щодня поповнюється лише 1000-1500 контрактниками, більшість з яких набираються в економічно неблагополучних регіонах.

“Приплив “добровольців” залишається на рівнях кінця минулого року, незважаючи на те, що масове підвищення бонусів у регіонах призупинилося, а їхній середній розмір по 37 суб’єктах РФ зараз становить 1,4 млн рублів”, — пише видання.

Згідно зі спостереженнями правозахисників, примусові заходи щодо призовників і потенційних контрактників стають системним елементом політики Москви щодо мобілізації в умовах тривалого конфлікту і браку добровольців.

Нагадаємо, про ситуацію з набором у російську армію повідомив військовий аналітик Німецького інституту міжнародних справ Яніс Клюге. За його словами, громадяни РФ поспішають укласти контракти на службу в армії, сподіваючись отримати великі виплати та уникнути ризиків. Це пов’язано з надіями та очікуванням завершення війни.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.