Політика
У Раді триває підготовка до розробки законодавства щодо повоєнних виборів

«Я би дуже просив усіх дивитися на чинне законодавство, де у Виборчому кодексі та в Законі про режим воєнного стану чітко сказано: під час воєнного стану вибори не проводяться. Все інше, маніпуляції деяких політичних партій та політиків. Я переконаний, що в Україні буде дотримано питання чинного законодавства, і тільки після завершення воєнного стану ми можемо говорити про початок тих чи інших виборів», – зазначив він.
Спікер українського парламенту наголосив, що для України також важливо, аби вибори були, насамперед, демократичними і визнаними світом.
Стефанчук зауважив, що влада стикається з багатьма викликами: як будуть голосувати військові, що буде залежати від того як буде завершений воєнний стан; як будуть голосувати громадяни за кордоном, переселенці; як будуть запрошені спостерігачі тощо.
«Унікальність теперішньої ситуації, що ті вибори, які будуть в Україні після завершення воєнного стану, вони не підпадають під жодну кваліфікацію, які є у нас в Конституції. У нас передбачені чергові або позачергові вибори, а це так звані постчергові, тобто поствоєнні вибори, і для їх проведення потрібен буде окремий законодавчий акт», – повідомив він.
Голова ВР зауважив, що парламент вже робить певні підготовчі дії для розробки законодавчої ініціативи.
Стефанчук розповів, що вже відбулась зустріч із головою Центральної виборчої комісії, де обговорили, «що у нас робиться з реєстром виборців».
Водночас також постають питання, чи будуть проведені разом вибори Президента, парламенту, місцеві, чи окремо.
«Тобто є дуже багато питань, на які зараз ми не готові дати відповідь, але ми пропрацьовуємо варіанти, плюси та мінуси по кожному питанню. А для того, щоб приймати його не з політичної доцільності, а з точки зору тієї прагматичної реальності, яка буде на момент завершення війни», – додав він.
Водночас, відповідаючи на уточнюючі запитання, Стефанчук зауважив, що малоймовірним є проведення президентських, парламентських та місцевих виборів разом.
Також Голова ВР висловив думку, що проведення голосування в «Дії» – нереалістично, адже наразі існує велика кількість діпфейків та дезінформації, що в цьому контексті є полем для маніпуляцій.
Як повідомляв Укрінформ, за словами заступника керівника Офісу Президента Павла Паліси, в Офісі Президента України не йдеться про якусь підготовку до виборів.
Політика
Трамп і Віткофф думають про гроші, а не про дипломатію для миру в Україні, – Віктор Небоженко

Спецпредставник президента США Стів Віткофф заявив про те, що під час нещодавньої зустрічі з Путіним обговорював не припинення вогню, а шляхи досягнення тривалого миру, які стосуються передусім п’яти окупованих регіонів України. Політолог Віктор Небоженко розповів Фокусу, що спонукало його зробити відповідну заяву.
У вівторок, 15 квітня, виступаючи в ефірі Fox News спец посланець Трампа Стів Віткофф, розповів про підсумки нещодавньої зустрічі з Путіним та про можливість досягнення мирного врегулювання. Водночас він наголосив, що йдеться не про припинення вогню, а про “тривалий мир”, якого начебто прагнуть у Кремлі.
Крім того, Віткофф не заперечив, що в рамках мирного процесу йдеться і про “бізнес Путіна зі США та Європою”.
“Ця мирна угода стосується так званих п’яти територій, але вона значно ширша. Вона включає протоколи безпеки, питання щодо НАТО — чи буде воно, чи не буде, чи діє стаття 5 НАТО. Тобто там дуже багато деталей”, — резюмував Стів Віткофф.
Коментуючи Фокусу для статті “5 територій в обмін на мир: що і чому пропонує посланець Трампа для України” форму та зміст свіжих заяв спецпредставника Трампа, політолог Віктор Небоженко зазначив: “Слід розуміти, що Віткофф, який після візиту в Росію почав розповідати про те, що ключ до миру — це 5 окупованих територій України, думає в першу чергу про гроші, а не про дипломатію. Його, як власне і Трампа, передусім цікавить підписання ресурсної угоди, згідно з якою вся Україна в економічному сенсі повністю дістанеться США”.
Путіну такий підхід Трампа, вважає експерт “дуже не подобається”, оскільки він хоче, щоб 5 областей, точніше, 4 області та Крим, належали йому і політично, і економічно.
Таким чином, підсумував Віктор Небоженко, довкола територіального питання між Трампом і Путіним є конфлікт, який блокує подальший рух у напрямку мирного врегулювання.
Детальніше про це – в матеріалі “5 територій в обмін на мир: що і чому пропонує посланець Трампа для України”.
Політика
Перемовини щодо «мінеральної угоди» проходять позитивно

Протягом цього тижня проходитимуть перемовини між Україною та США щодо угоди про корисні копалини.
Про це під час брифінгу в Одесі повідомив Президент України Володимир Зеленський, передає кореспондент Укрінформу.
«Перемовини пройшли, і вони були позитивними. Це була зустріч технічної команди. Зустрічі на цьому рівні в різному форматі будуть проходити весь цей тиждень. Поки що обидві сторони закінчили зустрічі позитивно. Я вважаю, що це гарний результат», – сказав Зеленський.
Він додав, що після всіх цих консультацій, коли команди будуть готові, вони покажуть свої напрацювання.
Як повідомляв Укрінформ, в Одесі 15 квітня пройшла робоча зустріч Президента України Володимира Зеленського та генерального секретаря НАТО Марка Рютте.
Політика
Уряд призначив держсекретаря Міноборони і заступників трьох міністрів

Уряд призначив державного секретаря Міністерства оборони, а також заступників трьох міністрів.
Про це повідомив у Телеграмі постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, передає Укрінформ.
Зокрема, Олексія Балесту призначено заступником міністра розвитку громад та територій; Єгора Перелигіна – заступником міністра захисту довкілля та природних ресурсів; Давида Алояна – заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості України з питань європейської інтеграції.
Уряд також призначив Івана Сопігу державним секретарем Міністерства оборони.
Крім того, Сергія Дехтяренка призначено заступником голови Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Як повідомляв Укрінформ, на засіданні 11 квітня Кабінет міністрів призначив Ольгу Россошанську на посаду голови Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти, а Ігоря Гопчака – головою Державного агентства водних ресурсів.
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗМІ розповіли про незвичні вподобання Макрона
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить із 7 по 13 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
Де зніматимуть четвертий сезон серіалу Білий Лотос — що відомо
-
Усі новини6 днів ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика6 днів ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Україна6 днів ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Війна1 тиждень ago
Атака сьогодні — росіяни масовано вдарили по Україні
-
Війна1 тиждень ago
Росія модернізувала балістичні ракети, тому збивати їх стало складніше