Одеса
Кримський міст залишився без захисту – бонові загородження зникли

Кримський міст. Фото ілюстративне: REUTERS
Біля Керченського мосту в Криму зменшилася кількість барж бонового загородження, які захищають споруду від українських дронових атак. Ймовірно, через те, що їх пошкодив шторм.
Про це повідомляють журналісти каналу “Кримський вітер”, посилаючись на дані супутникової зйомки.
Реклама
Читайте також:
Бонових загороджень поменшало
Останнім часом відбулися зміни в “баржовому захисті” біля північної частини Керченського мосту. 28 березня супутники зафіксували 17 бонових загороджень. А вже 14 квітня їх стало 13, одне з яких — напівзатоплене в результаті нещодавнього шторму.
“Разом — мінус чотири баржі. Куди поділися, незрозуміло. За період у протоці кілька разів були сильні шторми”, — йдеться у повідомленні моніторингової групи “Кримського вітру”.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про загрозу для Одещини з моря. А також про фільтрацію дітей в окупованому Криму.
Реклама
Одеса
Графіки відключень світла на завтра, 1 липня, в Одесі – прогнози від ДТЕК та Укренерго щодо ситуації з електрикою

Одеса вночі. Фото ілюстративне: Новини.LIVE
Користувачів електроенергії ще просять заощаджувати електрику, аби знизити навантаження на енергосистему. Проте завтра, 1 липня, в Одесі запроваджувати обмеження подачі світла не планують, хоча ситуація може і змінюватись.
Такий висновок можна зробити з того, що ні ДТЕК, ні Укренерго не попереджали про обмеження.
Реклама
Читайте також:
Споживання знижується
Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 30 червня, станом на 9:30, воно було на 3,1% нижчим, ніж попереднього робочого дня — у п’ятницю, 27 червня. Причина таких змін — встановлення ясної погоди майже на всій території України. Це зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій та відповідне зниження рівня енергоспоживання із загальної мережі.
Де дізнатися графіки
Якщо відключення все ж запровадять, то енергетики попередять заздалегідь. Перевірити, до якої групи належить ваш будинок, можна на сайті місцевого оператора системи розподілу. У ДТЕК закликають мешканців Одеського регіону з розумінням поставитися до обмежень, зменшити споживання електроенергії під час наявності світла для уникнення перевантажень системи.
Як дізнатися час відновлення світла
Час відновлення світла можна дізнатися за допомогою:
- сайту ДТЕК Одеські електромережі (розділ “Відсутня електроенергія?”);
- чат-бота у Telegram;
- приватних повідомлень у Facebook;
- подати заявку на сайті ДТЕК.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про вартість електроенергії у липні. А також про тариф на УБПТ для одеситів.
Одеса
Пам’ятник Пушкіну в Одесі 2025 — чи треба зносити, що кажуть одесити

Пам’ятник Пушкіну в Одесі. Фото: Новини.LIVE
Дискусія про те, що робити з пам’ятником Олександру Пушкіну в центрі Одеси, знову набирає обертів. Під час війни з РФ для багатьох українців російська культурна спадщина — не просто мистецтво чи історія, а складний і болісний символ. Одні наполягають на тому, що в українському місті не повинно залишатися місця для постатей, пов’язаних з імперською політикою. Інші нагадують: історія не буває однозначною, і вирішувати долю пам’ятників слід зважено.
Журналісти Новини.LIVE вийшли на вулиці Одеси, щоб запитати у людей: як вони ставляться до пам’ятника Пушкіну?
Реклама
Читайте також:
Пушкін — історія Одеси
Для частини одеситів головне — не забувати минуле, яким би воно не було. Вони не проти переосмислення символів, але виступають проти тотального знищення. На їхню думку, культурні фігури на кшталт Пушкіна слід виводити з центрального простору міста, але не стирати повністю з пам’яті. Один із респондентів впевнений, необхідний окремий парк скульптур. Там вони можуть стати об’єктами для критичного осмислення, а не предметами культу.
“Дорослі люди повинні приймати історію такою, як вона є, а не переписувати зараз її. Вони можуть бути незгідні з нею, можуть не любити Пушкіна. Але це історія, і якщо ця людина має якийсь історичний вплив на місто, вона може бути у вигляді пам’ятника. Мені подобається ідея зробити парк колишніх героїв, будь-то історичних персоналій, зробити там якісь зони для дітей, екскурсії. Пушкін може не стояти в центрі міста, а десь у цьому парку та виконувати свою роль”, — розповів Павло.
Ця позиція поєднує і повагу до історичного спадку, і бажання осмислити його у новому контексті. Для багатьох одеситів пам’ятник Пушкіну — це більше ніж просто скульптура. Це частина родинної історії, простору, з яким виросли кілька поколінь. Люди, які все життя провели в Одесі, сприймають такі об’єкти як своєрідний зв’язок із минулим.
“Я живу в Одесі все життя, мені 64 роки, я одеситка в п’ятому поколінні. Особисто я вважаю що пам’ятник Пушкіну, зносити не треба. Там є надпис “Граждане Одессы”. Тобто не ми ставили цей пам’ятник, і ніхто зараз не має права його зносити”, — зазначила Тетяна.
Знесення пам’ятників
Є й ті, хто не бачить великої потреби в дискусії про пам’ятники саме зараз. Для них такі теми здаються другорядними в умовах війни, коли ресурси та увага мають бути зосереджені на більш нагальних викликах. Розмови про демонтаж сприймаються як спосіб відволікання уваги від важливіших питань — безпеки, реформ, соціальних проблем.
“Та, в принципі, мені байдуже. На цей час цим краще не займатися, бо в нас є інші питання, якими краще приділити увагу, ніж знесення пам’ятників”, — каже Софія.
Для багатьох українців сьогодні важливіше зберігати стабільність, ніж вдаватися до символічних жестів. І хоча вони не мають чіткої думки про долю пам’ятника, для них головне — фокус на сьогоднішні проблеми.
“Є більш нагальні потреби, ніж зараз займатися цим. Навіщо роздувати зараз це. Лише щоб відвертати суспільство від важливих подій чи новин”, — зазначила Валерія.
Пушкін не заважає
Є й байдужіші голоси — ті, хто не приділяє пам’ятникам великого значення. Головне, щоб скульптура не створювала конфліктів, не провокувала суспільство і не псувала міський простір. Це питання більше з погляду естетики, ніж ідеології. Якщо пам’ятник доглянутий, гармонійно вписаний у простір і не викликає спротиву — то хай собі буде.
“Якщо він нікому не заважає та має гарний вигляд, то можна залишити, чого б і ні”, — зауважила Софія.
Для людей це просто фоновий елемент — як лавка чи ліхтар. Але навіть байдужість — це відповідь, і вона важлива для розуміння того, наскільки глибоко ця тема дійсно зачіпає людей. Іноді незаангажованість — це теж форма спокою в часи змін.
“Нічого, я вам не скажу про це. Мені якось до пам’ятників взагалі байдуже”, — каже Андрій.
Суперечки довкола пам’ятника Пушкіну — це не тільки про одну постать і не тільки про російську культуру. Це про глибші речі: як Одеса бачить себе в майбутньому, які символи хоче зберегти і як переосмислює минуле. У місті, де переплелися десятки культур і традицій, відповідь ніколи не буде простою. Але важливо, що це питання починають обговорювати відкрито. Бо тільки через такі розмови можна дійти до зважених рішень — без руйнації, але з розумінням і відповідальністю.
Раніше ми писали, що одесити вийшли до пам’ятника Пушкіну на протест. А також про те, чи будуть зносити пам’ятник у центрі Одеси.
Одеса
Військовий ЗСУ побив та пограбував одесита, але потрапив у ДТП на привласненому авто

Військові на фронті. Фото ілюстративне: ОК “Південь”
В Одесі військовий здійснив розбійний напад на чоловіка, з яким випивав. Однак після побиття потерпілого та викрадення його машини, службовець в’їхав на привласненному авто у бетонну перегорожу. Справу розглядали в Приморському райсуді.
Про це Новини.LIVE дізналися з Єдиного реєстру судових рішень.
Реклама
Читайте також:
Подробиці справи
Військовий в Одесі познайомився із перехожим чоловіком та почав вживати з ним алкогольні напої. Після кількох чарок службовець нав’язався у гості і вони спільно продовжили випивати уже вдома у потерпілого. У ході відпочинку він раптово вдарив господаря в обличчя, через що той впав на підлогу. Після цього нападник продовжував наносити удари в область тулуба та ніг, внаслідок яких власник квартири почав втрачати свідомість.
Як з’ясувалося, військовий діяв зі своїм спільником, і нейтралізувавши господаря квартири, чоловіки обшукали житло та виявили сейф. Нападники намагалися змусити потерпілого назвати пароль від нього, погрожуючи порізати йому обличчя ножем. Однак той вже був надто п’яний, аби коректно назвати необхідну комбінацію цифр.
В результаті нападники взяли зачинений сейф з собою разом із технікою, телефоном, грошима, та ключами від квартири та машини потерпілого. Однак на Привокзальній площі злочинці в’їхали у бетонну перегорожу та пошкодили авто, чим завдали майнової шкоди на суму 303 481 гривень.
Що вирішив суд
Фігуранта визнали винним за ч. 4 ст. 187, та ч.2 ст.289 КК України (розбій та незаконне заволодіння транспортним засобом). Суд врахував наявність попередніх судимостей та прирік підозрюваного до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Крім того, він має сплатити 303 481 грн компенсації потерпілому за пошкоджене у ДТП авто.
Нагадаємо, нещодавно ми писали провійськового, який ходив Одесою із психотропами. А також про службовця ЗСУ, котрий підробив документи про свою непридатність і хотів виїхати за кордон.
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Війна1 тиждень ago
Українське військо у 2025 році
-
Політика1 тиждень ago
Трамп не виключає виділення нової допомоги Україні з боку США
-
Події1 тиждень ago
На фестивалі «Миколайчук OPEN» відбулася премʼєра фільму «Троє»
-
Відбудова1 тиждень ago
Реєстр збитків відкрив прийом заяв про втрачене на ТОТ майно
-
Усі новини1 тиждень ago
їх викликають масивні гори заввишки всього 1 см
-
Політика1 тиждень ago
нардеп Дмитрук заявив, що Україна, Росія та Білорусь «один народ»
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл