Connect with us

Суспільство

На утримання Південнобузького мосту у Миколаєві планують витратити 20 мільйонів Анонси

Published

on


У Миколаєві оголосили тендер на майже 20 мільйонів гривень для утримання Південнобузького мосту на трасі М-14. Роботи планують завершити до кінця 2025 року.

Про це свідчать дані електронної системи публічних закупівель Prozorro.

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області оголосила тендер на експлуатаційне утримання Південнобузького мосту в межах траси М-14 Одеса — Мелітополь — Новоазовськ. 

Очікувана вартість складає 19,7 мільйона гривень. Розмір мінімального кроку пониження ціни становить 98 тисяч 636 гривень, тобто 50% від очікуваної вартості. 

Міст розташований у Миколаєві на 132-му кілометрі траси, у межах прольотів 4–8. Роботи мають охопити першу чергу утримання споруди та бути завершеними до 20 грудня 2025 року.

Скриншот: Prozorro

Подання пропозицій на участь у тендері триватиме до 1 травня, а сам аукціон заплановано на 2 травня. Замовник допускає авансування до 30% від вартості робіт. Використаний аванс погашається на підставі актів виконаних робіт.

Підрядник, який переможе в торгах, має надати банківську гарантію на 1% від суми договору. Документи повинні підтверджувати здатність компанії гарантувати належне виконання умов контракту. Замовником виступає Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Миколаївській області. 

Також у Миколаївській області оголосили ще один тендер — цього разу на експлуатаційне утримання Інгульського мосту. На роботи, які мають завершити до кінця 2025 року, передбачили понад 26 мільйонів гривень, підрядника обиратимуть на відкритих торгах.

За аналізом Інтент, торік Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Миколаївській області стала замовником найдорожчих закупівель у регіоні — на суму понад 13 мільярдів гривень. Однією з найбільших була угода на 2,2 мільярда гривень щодо будівництва транспортної розв’язки біля Південнобузького мосту на трасі М-14.


Анна Бальчінос



Джерело

Суспільство

В Україні двом російським губернаторам ухвалили тюремні вироки

Published

on



У Тернополі російських губернаторів Костромської та Ярославської областей засудили до восьми років позбавлення волі.

Про це у Фейсбуці повідомляє Тернопільська обласна прокуратура, передає Укрінформ.

“За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури двоє громадян Росії – губернаторів Костромської та Ярославської областей Російської Федерації визнано винуватими у фінансуванні дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України і насильницького повалення конституційного ладу України (ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України)”, – йдеться у повідомленні.

Прокурори довели в суді, що обвинувачені упродовж 2022-2024 років вчиняли дії з метою фінансового та матеріального забезпечення військових підрозділів ЗС РФ для ведення ними бойових дій проти Сил оборони України в рамках збройної агресії проти України.

Як зазначається, вони організовували виплати грошової допомоги особам, які беруть участь у бойових діях проти Сил оборони України, а також систематично доставляли та передавали військовим формуванням ЗС РФ, що незаконно перебували на окупованій території України, квадрокоптери, тепловізійні приціли, транспортні засоби, генератори та засоби зв’язку для використання у бойових діях проти ЗСУ.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області. Строк відбування їх покарання – вісім років позбавлення волі – буде рахуватися з моменту затримання. Вироки вступили в законну силу.

Читайте також: Сину Патрушева заочно оголосили підозру за масове викрадення українського зерна

За даними прокуратури, за публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури вже засуджено двоє губернаторів РФ, щодо ще трьох фігурантів – триває судовий розгляд.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні заочно засудили ще 33 депутатів Держдуми РФ до 15 років в’язниці.

 Фото: pexels.com



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Тепер з корейцями: в Одеській мерії заявили про старт підготовки до будівництва сміттєспалювального заводу Анонси

Published

on



Україна та Південна Корея офіційно підписали міжурядову угоду про співпрацю в межах EDCF (Фонд економічного розвитку та співробітництва), в рамках якої передбачене фінансування Кореєю 15 проєктів будівництва, серед іншого й на Одещині.

Наприклад, як заявила заступниця одеського міського голови Ганна Позднякова, серед проєктів, які готова за угодою профінансувати Південна Корея – будівництво сміттєспалювального заводу.

“Підписано. Офіційно. В Римі. В межах міжурядової угоди з Південною Кореєю. І серед 15 проєктів — наш одеський сміттєспалювальний завод. Наш проєкт — не просто про відходи. Він про енергію, екологію. Про незалежність. А ще про те, що коли команда вірить і працює — навіть у найскладніших умовах — усе можливо. Так, попереду багато роботи протягом наступних трьох/пʼяти років. Але найважливіше — ми вже не на старті, ми на маршруті”, – завила вона.

У квітні 2025 року в Одеській обласній державній адміністрації повідомили про плани збудувати в Одесі нову теплоелектроцентраль, яка працюватиме на RDF-паливі  – альтернативному паливі, виготовленому з відходів. Загальна вартість проєкту оцінювалася у 106 мільйонів доларів. 

Як додали тоді у міністерстві розвитку громад і територій України, українська та корейська сторони вже розпочала підготовку Концептуального документа проєкту (PCP), що відповідно до процедур має бути офіційно переданий урядом України.

Тим часом у Центрі публічних розслідувань спробували з’ясувати, як просувається ідея створення сміттєпереробного заводу в Одесі. Журналісти з’їздили на полігон “Дальницькі кар’єри” й зняли про це фільм-розслідування.

Зазначимо, що питання сміттєпереробних заводів в Одеси постійно обговорюється. Навіть робили деякі кроки у цьому напрямку. Так у січні 2021 року індійська компанія NuGreen Energy запропонувала обласній адміністрації проєкт заводів з плазмовим перероблюванням сміття.

Йшлося про технологію плазмової газифікації коли завод працює як плазмовий реактор у високотемпературному режимі, використовується обладнання із термостійких сплавів. Ця технологія вважається екологічно чистою (немає викидів в атмосферу) та дозволяє переробляти 95-97% відходів. 

У 2019 році меморандум про будівництво комплексу з перероблювання сміття підписали представники Одеського муніципалітету та компанії Clear Energy.

Розмови щодо необхідності будівництва заводу з перероблювання сміття в Одесі точилися й у 2016 році. Так після трагедії на полігоні побутових відходів під Львовом цією проблемою перейнявся тоді ще голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі.

У тому ж році мер Одеси Геннадій Труханов та президент “OHB Holdings” Хо Кйонг-Кім також у рамках міжнародного бізнес-форуму “Odessa 5Т Summer Business Days” підписали меморандум про наміри будівництва в Одесі сміттєпереробного заводу.

У березні 2017 року департамент економічного розвитку почав розраховувати економічну ефективність будівництва сміттєпереробного заводу в Одесі за кошти бюджету міста та у травні повідомив, що для реалізації проєкту потрібні капітальні інвестиції в обсязі 87 мільйонів 300 тисяч гривень, або 3 мільйони євро.

У червні того ж року депутати Одеської міськради погодили оформлення земельної документації під звалища, щоб потім можна було збудувати сміттєпереробний завод.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В Ізмаїльському районі на благоустрій території біля дитячого садка планують витратити майже мільйон гривень

Published

on


Відділ освіти, молоді, спорту та культури Катлабузької селищної ради оголосив тендер на вимощення території навколо захисної споруди цивільного захисту та системи водостоку в Кирничанському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Журавлик». Про це “Махала” дізналася з сайту Prozorro.

Зазначимо, на ремонт самого укриття у дитячому садку було витрачено 1,5 млн гривень. Ремонт проводився у 2023 році. Через два роки місцева влада вирішила провести благоустрій території за 975 753 грн.

Аукціон проходив без використання електронної системи, тож підрядником без конкурсу було обрано ФОП “ЕПРІКЯН АРУТЮН ГЕВОРКОВИЧ”. Зазначимо, це підприємство було зареєстровано лише місяць тому, а юридичною адресою вказано село Вишневе Ізмаїльського району. 

Проте не можна сказати, що підприємство недосвідчене, адже у власника компанії є ще декілька бізнесів, пов’язаних із будівництвом, які досить давно працюють на ринку.

Зазначимо, жодної документації щодо поточного тендеру у Прозорро не додали, тож невідомо ані обсяги робіт, ані площу, на якій вони проводитимуться. Відомо лише, що роботи мають бути виконані до 13 серпня 2025 року, а фінансування здійснюватиметься коштом субвенції з обласного бюджету Одеської області на виконання інвестиційних проєктів.

Фото: сторінка у Фейсбуці “Кирничанський ЗДО (ясла-садок) “Журавлик” Катлабузької селищної ради”



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.