Connect with us

Події

МКСК оновить інструкції з визначення цінності музейних предметів

Published

on



Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МКСК.

Перша заступниця міністра культури і стратегічних комунікацій України Галина Григоренко в ефірі телемарафону «Єдині новини» прокоментувала актуальні зміни в процесі евакуації культурних цінностей з територій, що перебувають під загрозою.

Зокрема, вона роз’яснила, що на даний час більшість регіонів здійснили евакуацію цінностей першої та другої категорій – тобто, найбільш цінних частин колекцій.

Водночас інструкції з визначення цінності музейних предметів застарілі та потребують оновлення.

«Задача на рівні експертного середовища, на рівні працівників музеїв – дійсно переоцінити і переписати документи, щоб черговість евакуації було визначено в інший спосіб», – зазначила Григоренко.

У зв’язку з цим МКСК разом із громадськими організаціями, зокрема Коаліцією дієвців культури та експертним середовищем, у межах Стратегії розвитку культури на період до 2030 року працює над створенням оновлених інструкцій з евакуації культурних цінностей. Низка таких кроків включені до Операційного плану заходів з реалізації у 2025-2027 роках Стратегії розвитку культури в Україні на період до 2030 року, розробленої МКСК спільно з громадськістю.

Читайте також: Україна посилює боротьбу проти викрадення культурних цінностей – МКСК

«Ми напрацюємо нові рекомендації, щоб змінити підхід до визначення черговості евакуації. Вони знадобляться не лише під час війни, а й у разі надзвичайних ситуацій або техногенних катастроф», – наголосила Григоренко.

Також у відомстві поінформували, що наразі здійснена евакуація 63 музеїв із 12 регіонів. Наступні черги евакуації плануються у взаємодії між музеями, обласними військовими адміністраціями та МКСК.

Як повідомляв Укрінформ, із шести музеїв Чернігівщини планують евакуювати експонати до більш безпечних місць, які віддалені від зони бойових дій.



Джерело

Події

У США помер актор Джуліан Мак-Магон, відомий за роллю у серіалі «Всі жінки

Published

on



У США помер австралійський актор Джуліан Мак-Магон, який, зокрема, зіграв в обох супергеройських фільмах «Фантастична четвірка».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC.

Дружина Мак-Магона повідомила, що 56-річний актор помер у середу в Клірвотері, штат Флорида. У нього був діагноз раку.

Зазначається, що кар’єра Мак-Магона розпочалася з популярного телесеріалу про надприродне «Всі жінки — відьми», перш ніж він здобув ширше визнання завдяки драматичному серіалу «Частина тіла», в якій він зіграв роль пластичного хірурга доктора Крістіана Троя. 

Шість сезонів серіалу, що виходили з 2003 по 2010 рік, принесли Мак-Магону номінацію на премію «Золотий глобус».

Актор також зіграв Доктора Дума у​​ «Фантастична четвірка» і «Фантастична Четвірка 2: Вторгнення Срібного серфера» у 2005 та 2007 роках, а пізніше з’явився у трьох сезонах серіалу «ФБР: Найбільш розшукувані».

Сам Мак-Магон був сином колишнього прем’єр-міністра Австралії Вільяма Мак-Магона. Він також зіграв роль глави уряду країни в серіалі Netflix «Резиденція» – одній з його нещодавніх появ у кіно.

Актор був одружений тричі — перший раз з австралійською співачкою та акторкою Данні Міноуг, сестрою всесвітньовідомої поп-зірки Кайлі Міноуг.

Як повідомляв Укрінформ, американський актор Майкл Медсен, який зокрема зіграв у бойовику «Убити Білла. Фільм 1», помер у віці 67 років у своєму будинку в Малібу, штат Каліфорнія.

Фото: Instagram @julianmcmahonofficial



Джерело

Continue Reading

Події

Віцепрезидент Ради з питань дипломатії презентував книгу-дослідження «Ідентичність і мозок»

Published

on


Путін продовжує заперечувати право українців на державний суверенітет, а також на визначення ідентичності українців. Дослідження Яна де Маєра допомагає зрозуміти, яким чином мозок людини здатен визначити свою ідентичність, керуючись емоціями та знаннями про мову і культуру.

Про це повідомив міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький під час презентації книги “Ідентичність і мозок”, яка відбулась в Укрінформі.

“Дослідження, яке стане повноцінною книгою про ідентичність і мозок, торкається ключових питань станом на сьогодні сучасного людства. Як формується наша ідентичність, як мозок, культура, мова і пам’ять творять наше я. І як ці механізми діють у суспільствах. Як будь-яке суспільство, керуючись основними елементами мови, культури, топоніміки, все ж таки має глибокі трансформації, а особливо в період війни”, – розповів Точицький.






В Укрінформі відбулася презентація книги “Ідентичність і мозок” Яна де Маєра / Фото: Тарасов Володимир. Укрінформ

За його словами доктор філософії, почесний професор Королівської академії археології Бельгії, історик і мовознавець Ян де Маєр намагається достеменно, детально розібратися в тому, що означає термін “ідентичність”.

“Я сподіваюсь, що кожен з вас зможе, можливо, не з першого разу, долучитися до розуміння того, що є для нас наш мозок у сучасному мистецькому історичному просторі. Найважливіше – це презентація того, як людина здатна мислити об’єктивно, базуючись на фактах історії і мистецтві”, – пояснив Точицький.

Міністр наголосив, що у дослідженні науковця йдеться про міждисциплінарні дослідження в сфері нейроестетики, філософії, культури та атрибуції візуального мистецтва, які є визначальними не лише в Європі, а і у Північній Америці.

“В той самий час – це роздуми про те, як людська особливість виникає з емоцій, розумінь. В тому числі, це надзвичайно важливо після пережитої чергової важкої ночі з тим, щоб в кожного з нас було розуміння, що прибрати той чи інший символ імперського минулого – це не лише про якусь дію, а так само про посили й меседжі, які ми даємо нашому суспільству”, – додав Точицький.

Своєю чергою віцепрезидент Ради з питань дипломатії Європейського Союзу, автор книги “Ідентичність і мозок” Ян де Маєр наголосив, що першу версію дослідження було опубліковано у 2021 році. Сьогодні ж декілька книг буде подаровано українським бібліотекам.

“На сьогоднішній день, в той час, коли доходить кінця перша частина дослідження, я бачу, як Путіна реформулює чимало в історії. І пан Микола Точицький в моїй роботі дуже сильно допоміг підійти до правильних підходів. Зокрема, як з української точки зору було б справедливо відобразити історичні реалії в моїй книзі. Також з огляду на те, що пан Путін все-таки заперечує суверенітет України та користується інструментами пропаганди. Він бачить українську ідентичність як опозицію до російського “я”. Я хотів би сказати, що на сьогоднішній день з позиції когнітивної нейронауки ідентичність, звісно, говорить про невід’ємне усвідомлення нас як нації”, – наголосив Ян де Маєр.

Професор Вільного університету Брюсселя також підкреслив, що на сьогодні всі нації переживають історичний наратив.

“По мірі того, як цивілізації стають більш зрілими, ми бачимо, що машини роблять неабиякий прорив в пізнанні роботи мозку. Так, емоційним шляхом наш мозок може на сьогодні обирати найяскравіше, найпоказовіше серед широких масивів даних. І тут головним показником є емоції. З інтелектуальної точки зору це називається свідомість…”, – пояснив науковець.

Читайте також: Точицький обговорив із послом Кореї захист української культурної спадщини

Він пояснив, що коли людина робить свій вибір, вона робить крок у валідацію своєї ідентичності.

“При цьому потрібно розуміти, що наші дії мають бути спрямовані на боротьбу з пропагандою. З огляду на пострадянську агресію проти України, президент Путін заперечує право українців на державний суверенітет, а також на визначення ідентичності українців. Амбіція Путіна полягає в відновленні Російської Федерації. Вони рухаються за стратегією зміцнення свого російського “Я” шляхом маніпуляції з мовною політикою. Так, впродовж останніх трьох років ми ввели свій вокабуляр, вже таке поняття, як жорстокість з боку Росії”, – наголосив дослідник.

Дослідження складається з 15 розділів, які охоплюють філософське, історичне, мистецьке та нейронаукове осмислення ідентичності. Наприкінці книги читачам пропонується візуальний додаток під назвою «Історія України в мапах», що відображає територіальну динаміку, колоніальну політику імперій, розподіли та втрати українських земель у різні історичні епохи.

Презентація книги відбулась в Укрінформі за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.



Джерело

Continue Reading

Події

Стрічка режисера Соррентіно відкриє Венеційський кінофестиваль

Published

on



Фільм «Благодать» (La Grazia) італійського кінорежисера й сценариста Паоло Соррентіно відкриє наприкінці серпня Венеційський міжнародний кінофестиваль.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Deadline.

Світова прем’єра фільму за участю акторів Тоні Сервілло та Анни Ферцетті відбудеться у середу, 27 серпня, у залі Sala Grande.

Сценаристом і режисером La Grazia виступає Паоло Соррентіно.

Зазначається, що про сюжет фільму відомо дуже мало, але джерела, близькі до стрічки, розповіли Deadline, що фільм розповідає про останні дні вигаданого президентства Італії.

«Я дуже радий, що 82-й Венеційський міжнародний кінофестиваль відкриється новим і довгоочікуваним фільмом Паоло Соррентіно», – заявив директор Венеційського кінофестивалю Альберто Барбара, додавши, що кар’єра самого Соррентіно розпочалася у Венеції у 2001 році з першого повнометражного фільму «Зайва людина» (One Man Up).

Читайте також: Головний приз Венеційського кінофестивалю здобула «Сусідня кімната» Альмодовара

Останній повнометражний фільм Соррентіно «Парфенопа» дебютував у Каннах у 2024 році.

Як повідомляв Укрінформ, американський режисер, сценарист і продюсер, лауреат «Оскара» та «Золотого глобуса» Александер Пейн очолить журі цьогорічного Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Фото: скриншот з відео



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.