Connect with us

Події

В галереї “Тонкі матерії” відкрилася збірна виставка 31 одеського художника

Published

on


Яскрава та насичена різномаїттям не тільки квітів, а й технік та кольорів, виставка «Весна в квітах» відкрилася в галереї “Тонкі матерії”. Відкриття присвячено Дню Народження Олени Мараховської – власниці галереї, яка, на жаль, 22 вересня 2024 року раптово пішла у вічність. В центральній залі можна побачити на почесному місці портрет Олени Мараховської з квітами авторства Юрія Плісса. Виставка буде працювати до 16 травня. Часи роботи виставки необхідно уточнювати повідомленням через сторінку галереї у соцмережах.

У виставці беруть участь:
Юрій Плісс
Лєра Фокіна
Євген Голубенко
Наталя Лоза
Анна Носенко
Катерина Білетіна
Ольга Котова
Юлія Грачик
Тетяна Маслова
Лука Басанець
Наталія Тукмакова
Наталія Куліковська
Сергій Лучішин
Олександр Добрий
Олександр Лісовський
Лариса Бєляєва
Людмила Богайчук
Анна Завіленська Голдштейн
Ірина Кондрашова
Вадим Суворов
Надія Владова
Олександр Танасюк
Людмила Богайчук
Тосіслава Желіховська
Вадим Луговцов
Ольга Гладушевська
Ксенія Мараховська
Юлія Валькнут
Вікторія Буланова
Ольга Токаренко


Куратор виставки: Олександр Ревякін.





Джерело

Події

В Україні спостерігається нова хвиля інтересу до творчості Шекспіра

Published

on


В Україні після 2014 року спостерігається нова хвиля інтересу до творчості Вільяма Шекспіра.

Про це сказала театрознавиця, докторка мистецтвознавства, професорка Ганна Веселовська під час круглого столу на тему: «ШекспіроБУМ українського театру воєнного часу» в Укрінформі.

“2014 рік був ювілейним для Шекспіра. У всьому світі його широко святкували — це був справжній рік Шекспіра. Ми ж той рік пропустили. І символічно, що хвиля зацікавлення Шекспіром в Україні почалася вже після 2014 року. Тобто ми не йдемо в ногу з рештою світу — ми рухаємось своїм шляхом”, — зазначила Веселовська.

Ганна Веселовська

За її словами, до 2014 року в Україні також ставили Шекспіра, причому чимало, однак ці постановки носили радше церемоніальний і статусний характер. Такого живого інтересу глядача, як сьогодні, тоді не було, додала вона.

“На українській сцені сьогодні домінують шекспірівські трагедії та хроніки, тоді як комедій — надзвичайно мало. І навіть коли вони з’являються, часто набувають майже трагічного звучання. Очевидно, з нами щось відбулося: ми відчули, що Шекспір бачить світ так, як бачимо його ми. Він відчуває трагізм нашої ситуації, її затяжність, невизначеність, ту безвихідь, у якій складно дати однозначну відповідь. А саме про це у Шекспіра йдеться дуже багато”, — сказала Веселовська.

За її словами, саме ця емоційна та філософська спорідненість робить Шекспіра близьким не лише митцям і режисерам, які безпосередньо працюють із його текстами, а й багатьом глядачам, які навіть не читали його п’єс, але інтуїтивно відчувають їхній настрій і сенс.

Загалом з 2014 року в театрах України зʼявилося 111 нових вистав за пʼєсами Вільяма Шекспіра, а впродовж 2024 року – 19 нових постановок за його творами.

Читайте також: Портрет Шекспіра відправили у космос з нагоди 400-річчя його першої збірки

Цей захід показує декілька маркерів, сказав у вступному слові генеральний директор Укрінформу Сергій Череватий: «Найперше – наша культура живе і розвивається, не дивлячись на війну, не дивлячись на те, що наш ворог хотів би бачити нас у паніці й стресі. Але нас неможливо нічим знітити і відволікти від головного – від боротьби за Україну».

Сергій Череватий
Сергій Череватий

Другим маркером Череватий назвав те, що український театр дотримується світових трендів і створює постановки за творами загальновизнаних авторів, незважаючи на те, що культура в нашій країні десятиліттями перебувала в російській окупації і стані нав’язування нам дискурсу про меншовартість.

На заході виступили:

  • шекспірознавиця Дженіффер Лоу з Лондона, почесна професорка Florida Atlantic University;
  • поет, прозаїк, перекладач Юрій Андрухович (Івано-Франківськ);
  • генеральний директор-художній керівник Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, актор Євген Нищук (Київ);
Євген Нищук
Євген Нищук

  • директор-художній керівник Рівненського обласного академічно музично-драматичного театру Володимир Петрів;
Володимир Петрів
Володимир Петрів

  • композитор неоопери-жаху HAMLET Ілля Разумейнко;
Ілля Разумейнко
Ілля Разумейнко

  • директор Українського шекспірівського фестивалю, генеральний директор-художній керівник Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський та багато інших спікерів.

Любов Базів

Любов Базів

«Ми не претендуємо на лаври міжнародного шекспірівського фестивалю, чи шекспірівської конференції, у нас дещо інша стратегічна мета. Ми – національне інформаційне агентство, яке під час війни, під час становлення ідентифікації української культури має говорити з масовим читачем, з українцями зрозумілою мовою і пропагувати українське мистецтво та культуру», – сказала модераторка круглого столу Любов Базів, завідувачка відділу стратегічних комунікацій Укрінформу.

Як повідомлялося, Закарпатський муздрамтеатр поставив трагедію Шекспіра «Річард ІІІ».



Джерело

Continue Reading

Події

В Україні запрацював електронний реєстр видавців

Published

on



В Україні з 22 квітня запрацював Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. До 1 листопада він функціонуватиме в режимі дослідної експлуатації.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

«Реєстр створений відповідно до Закону України від 10 жовтня 2024 року № 4017-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» та постанови Кабінету Міністрів України від 18 липня 2024 року № 824, яка затверджує новий порядок ведення Державного реєстру», – ідеться в повідомленні.

Як зауважили у міністерстві, наразі завершене технічне налаштування програмного забезпечення та всі необхідні інтеграції і взаємодію з іншими державними реєстрами, зокрема Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Відтепер процес включення до реєстру здійснюється повністю в електронному форматі, а заявки формуються та подаються онлайн – без паперових документів і без особистого звернення до установ.

У МКСК зазначили, що відкрита частина реєстру доступна кожному, зокрема вона містить достовірну та актуальну інформацію про суб’єктів видавничої справи, які здійснюють свою діяльність на території України.

Також у відомстві акцентували, що, згідно із законодавством, ведення Державного реєстру здійснюється в електронній формі уповноваженим органом – Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, який є його адміністратором. Своєю чергою МКСК є держателем реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

Читайте також: У Гарварді припинили фінансування перекладу й видавництва книжок українських авторів

Програмне забезпечення реєстру розроблене за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» в інтересах МКСК. Роботи були здійснені в межах програми міжнародної технічної допомоги «Інноваційна лабораторія підтримки асоціації Україна – ЄС (ІнноЛабЄС)», яка реалізується за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство цифрової трансформації планує цього року реалізувати проєкт Реєстру реєстрів.



Джерело

Continue Reading

Події

УГКЦ планує створити літній театр у Митрополичих садах Львова

Published

on


У Львові у Митрополичих садах Українська греко-католицька церква планує створити літній театр.

Як повідомила Львівська міськрада, про це на брифінгу повідомив архієпископ і митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк, передає Укрінформ.

Як зазначається, Возьняк поділився планами щодо облагородження цієї території, аби зробити її доступною для жителів та гостей міста.

«Там би було дуже добре збудувати літній театр, де був би якийсь джаз чи хори співали, щоб сюди можна було прийти. Щоб насичувати народ чи музикою, чи співом, чи чимось подібним. Роки воно занедбане було і, слава Богу, що це сталося. Ви бачите, як внизу ми зробили. Там є ще багато роботи, скажімо відновити арку, доріжки, насадити клумби, деревця, декоративні квіти – все це буде сплановано і зроблено, щоб люди мали де відпочити», – зазначив Возьняк.

Уточнюється, що йдеться про територію в центральній частині Львова на схилі пагорба позаду Собору Святого Юра, між вулицями Листопадового Чину, Городоцькою, Шептицьких та поруч парку Івана Франка. У міськраді інформують, що загалом за неповних два місяці церкві повернули територію розміром площею 2,3 га.

Відео: Львівська міськрада

У Львівській міськраді зазначають, що зі свого боку допоможуть церкві пропозиціями щодо впорядкування та облаштування повернутої території.

Читайте також: В Австрії заснували Душпастирство для української молоді

«Я думаю, ми спільно з департаментом архітектури, управлінням екології запропонуємо кілька опцій… Я думаю, що це публічний простір. Думаю, митрополит Андрей теж мав свої якісь задуми на цей простір. Взагалі цей собор – це є окраса міста Львова. Звідси феноменальний вигляд на місто. Тому вся ця територія має бути такою привітною і для отців, і для львів’ян», – наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Як повідомлялося, Митрополичі сади у Львові офіційно повернули УГКЦ.

Фото: city-adm.lviv.ua



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.