Connect with us

Суспільство

У справі підміни таблиці на могилі УПА на горі Монастир поки нікого не затримали

Published

on



Польська поліція веде розслідування у справі підміни таблиці на братській могилі вояків УПА на горі Монастир неподалік Перемишля на польсько-українському прикордонні. Станом на сьогодні нікого не затримано.

Про це у коментарі кореспондентові Укрінформу повідомила речниця поліції міста Любачів Підкарпатського воєводства Мажена Мрочковська.

За її словами, 21 квітня у першій половині дня місцева поліція отримала від польських прикордонників інформацію про те, що у місці пам’яті на горі Монастир «розміщено нову таблицю і хрест».

«Поліцейські виконали усі необхідні дії, зокрема огляд місця, зібрали фотодокументацію. Зараз здійснюються дії щодо встановлення осіб, які відповідають за цю підміну», – зазначила Мрочковська.

Вона додала, що районна прокуратура у Любачеві поінформована про цю справу.

«По цій справі поки нікого не затримано»,- уточнила поліцейська.

Як повідомило регіональне польське видання Zlubaczowa, на братській могилі УПА з’явилася нова таблиця, «яка, ймовірно, є нелегальною». На підміненій таблиці написано, що в цьому місці поховані члени УПА, «відповідальні за терор і геноцид проти беззахисних поляків, українців та євреїв». Зловмисники також підмінили тризуб на надмогильному пам’ятнику на хрест.

Раніше Укрінформ повідомляв, що на горі Монастир поблизу села Верхрата Підкарпатського воєводства Польщі, неподалік кордону з Україною, розташована могила 62 вояків УПА, два кам’яні хрести 1940 років з вирізьбленими зображеннями тризуба, а також пам’ятник. Легальний надмогильний пам’ятник був встановлений польською владою в 2000 році у відповідності до українсько-польських домовленостей. Вандали розбили меморіальну плиту на могилі у 2015 році, а повністю знищили її в січні 2020 року.

Після другого руйнування таблиці польська сторона в 2020 році відновила таблицю перед візитом Президента Володимира Зеленського до Польщі, але з іншим написом. Київ закликав Варшаву відновити її до первинного вигляду. У Польщі пообіцяли зробити це після проведення в цьому місці пошуково-ексгумаційних робіт. Однак відтоді нічого не змінилося аж донині, коли на ній з’явився новий провокативний напис.

Читайте також: Польща незабаром почне пошуково-ексгумаційні роботи на Тернопільщині

Загалом упродовж 2014-2020 років на півдні Польщі були знищені та спллюндровані вісім українських місць пам’яті. Відео та фото руйнувань цих пам’ятників часто першими публікували російські сайти та ресурси бойовиків на окупованих територіях України. Відтак члени української громади Польщі наголошували, що на ці акти вандалізму треба дивитися у ширшому контексті ведення гібридної війни, спрямованої на погіршення польсько-українських відносин.

Відновлення знищеної меморіальної плити на горі Монастир було передумовою для згоди української сторони щодо проведення пошуково-ексгумаційних робіт у польських місцях пам’яті в Україні.

Польські громадські діячі та активісти закликали владу країни відновити напис з іменами та прізвищами загиблих українців на братській могилі УПА на горі Монастир неподалік села Верхрата на польсько-українському прикордонні.

Фото: zlubaczowa.pl



Джерело

Суспільство

Міноборони розробляє броньовану ковдру для військових

Published

on



Міністерство оборони України розробило нормативно-технічну документацію на засіб індивідуального захисту для військових – тент захисний (бронековдра).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба оборонного відомства.

«Наше головне завдання – забезпечити військових сучасними засобами захисту. Розробка нормативно-технічної документації на бронековдру – це ще один крок до підвищення рівня безпеки особового складу в умовах сучасних бойових дій», – зазначив директор Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський.

За його словами, загалом протягом 2024-2025 років закупівельна агенція Міноборони ДОТ законтрактувала засобів індивідуального захисту на майже 13,2 млрд грн.

Як зазначається, бронековдра забезпечує протикульний та протиосколковий захист відповідно до стандартів STANAG 2920 Ed.3 / AEP 2920 Ed.AVer.2, що гарантує високий рівень зупинення уламків, куль та інших засобів ураження. Основу захисту становить м’який балістичний елемент, виготовлений з багатошарового еластичного матеріалу в герметичному водотривкому чохлі.

У розгорнутому вигляді, за даними відомства, розмір балістичного пакету становить 160 х 80 см, а вага – приблизно 10 кг. Оскільки конструкція бронековдри передбачає зручне складання в 3-4 шари, це дозволяє використовувати засіб як мобільний щит, закріпивши на руці або плечі.

Також її можна легко транспортувати завдяки спеціальним плечовим лямкам, що регулюються по довжині.

«Бронековдра дозволяє адаптуватися до ситуацій, коли необхідно миттєво укритись від обстрілу чи вибуху, швидко завісити віконний чи дверний отвір або навіть захистити від уламкового ураження дороговартісне обладнання», – розповів про властивості виробу начальник Центрального управління розвитку матеріального забезпечення підполковник Максим Кайола.

За його словами, це не просто тент, а засіб виживання, який може стати вирішальним фактором між пораненням і порятунком.

Читайте також: Міноборони спрямувало третину оборонного бюджету на технологічну зброю

Своєю чергою Міноборони звернулось із закликом до підприємств-виробників (постачальників) повідомити командування Сил логістики Збройних сил України та Центральне управління розвитку матеріального забезпечення про готовність виготовити та надати на безоплатній основі для проведення військових (дослідних) випробувань зразки тентів захисних (бронековдр). Подати заявку можна через форму №3 на сайті «Партнер МОУ».

Як повідомляв Укрінформ, Міноборони завершило дослідні випробування спортивних кросівок, розроблених для військовослужбовців Збройних сил України.

Фото: Міноборони



Джерело

Continue Reading

Суспільство

За берегоукріплення на пляжі в Одесі пропонують майже 170 мільйонів Анонси

Published

on



В Одесі запланували провести  берегоукріплення в районі пляжу “Аркадія” за 167 мільйонів гривень. Завершити роботи прогнозують до кінця грудня 2026 року.

Про це повідомив Центр публічних розслідувань.

Тендер з пошуку підрядника оголосило управління капітального будівництва Одеської міської ради 22 квітня.

Згідно з документами, йдеться про капітальний ремонт берегоукріплення від будівель по вулиці Новобереговій, 90/51 до будівлі на пляжі Аркадія, 10.

Перший етап передбачає демонтаж старих бетонних конструкцій укріплення берега — як на суші, так і під водою, зокрема плит, паль, хвилевідбійних елементів та іншого. Роботи включають розбирання залізобетонних конструкцій, завантаження та вивезення сміття на самоскидах, а також витягування старих металевих паль. Також треба викопати траншеї і котловани екскаваторами для подальших робіт.

Наступний етап — ремонтні роботи на ділянці, де планується облаштувати сходчасте укріплення берега. Підрядна компанія має встановити бетонні плити, які утворюють берегові укріплення, пандуси, хвилевідбійні конструкції та бетонне покриття набережної. Всі конструкції встановити під контролем водолазів.

Окремо передбачені заходи з облаштування дренажу, водовідведення та благоустрою території. Завершальний етап включає створення підпірних стін, формування швів, засипку траншей і планування території.

Прийом заявок від підрядників триватиме до 5 травня і в цей же день відбудеться аукціон у форматі відкритих торгів з особливостями, які передбачають скорочені терміни подачі заявок та можливість оскарження.

На реалізацію проєкту планують витратити 167 мільйонів 280 тисяч гривень. Джерело фінансування – місцевий бюджет. Всі роботи прогнозують завершити до кінця грудня 2026 року.


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Одещина серед трійки лідерів за кількістю укладених шлюбів

Published

on


За останній тиждень в Україні народилося 2068 нових сімей, це на 198 щасливих пар більше, ніж попереднього тижня. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Міністерство юстиції України.

На першому місці серед регіонів місто Київ, у столиці зареєстрували шлюб 550 пар. 

На другому Дніпропетровська область з показником 195 нових шлюбів. 

Третю сходинку посідає Одеська область, у регіоні за тиждень 133 пари стали офіційним подружжям.

Частичное или полное использование материалов разрешается только при условии прямой и открытой для поисковых систем гиперссылки на сайт Бессарабія.UA. Гиперссылка должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала и вести непосредственно на цитируемый материал. Гиперссылка обязательна вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Использование фотографий и видео разрешается при условии указания источника Бессарабія.UA. Если на фотографии присутствует вотермарк сайта, их сохранение при использовании фотографий обязательно





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.