Політика
Україна підтвердила в Лондоні готовність вести переговори, але не здаватися

Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що принциповою позицією на зустрічі у Лондоні є те, що Україна готова вести переговори, але не здаватися.
Як передає Укрінформ, про це Свириденко написала у мережі Х.
«Сьогодні, коли українська делегація зустрічається з партнерами в Лондоні, ми підтверджуємо свою принципову позицію: Україна готова до переговорів, але не до капітуляції. Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніший фундамент, необхідний їй для перегрупування і повернення з більшим насильством», – наголосила вона.
За словами посадовиці, повне припинення вогню – на землі, в повітрі та на морі – є необхідним першим кроком. Якщо Росія обере обмежену паузу, Україна відповість тим же, додала Свириденко.
«Наш народ не прийме заморожений конфлікт, замаскований під мир. Ми ніколи не визнаємо окупацію Криму. І якщо членство в НАТО не буде надано, Україна вимагатиме обов’язкових гарантій безпеки – достатньо сильних, щоб стримати майбутню агресію, і достатньо чітких, щоб забезпечити тривалий мир», – резюмувала вона.
Як повідомляв Укрінформ, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров та міністр закордонних справ Андрій Сибіга прибули в середу до Лондона, де заплановані переговори представників США, Великої Британії, Франції, Німеччини та України.
На них обговорюватимуться способи досягнення повного та безумовного припинення вогню як першого кроку до повноцінного процесу врегулювання та досягнення справедливого та стійкого миру.
Сибіга та Умєров розпочали зустріч з британськими колегами Девідом Ламмі та Джоном Гілі.
Політика
Цінна зустріч у критичний момент

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі назвав цінною зустріч, яку він та глава британського Міноборони Джон Гілі провели у Лондоні зі своїми українськими колегами Андрієм Сибігою та Рустемом Умєровим.
Як передає Укрінформ, про це йдеться у дописі Ламмі у соцмережі Х.
«Цінна зустріч з Андрієм Сибігою, Рустемом Умєровим, Джоном Гілі у цей критичний момент для нашої безпеки», – написав Ламмі.
Він запевнив, що Британія разом із США, Україною та європейськими союзниками працюють над припиненням розв’язаної Росією війни.
«Ми працюємо разом із США, Україною та європейськими союзниками над припиненням війни та забезпеченням справедливого і тривалого миру, і сьогодні у Лондоні відбулися переговори високопосадовців», – зазначив очільник британського МЗС.
Як повідомляв Укрінформ, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров та міністр закордонних справ Андрій Сибіга перебували у середу, 23 квітня, у Лондоні для участі у переговорах представників США, Великої Британії, Франції, Німеччини та України.
Також Сибіга і Умєров провели зустріч із британськими колегами Девідом Ламмі та Джоном Гілі.
Фото: @DavidLammy
Політика
Адміністрація Трампа згортає розслідування воєнних злочинів Росії проти України

Адміністрація президента США Дональда Трампа розформувала групу, яка займалася розслідуванням російських воєнних злочинів в Україні, та скоротила посаду її координатора.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Washington Post із посиланням на джерела.
За словами двох співрозмовників видання, було звільнено координатора, уповноваженого, згідно із законом, збирати розвіддані про звірства, вчинені Росією в Україні.
Ця посада при Управлінні директора національної розвідки була створена відповідно до закону, співавторами якого стали представник члена Палати представників Джейсон Кроу і колишній конгресмен Майкл Волц, чинний радник президента США з нацбезпеки.
«Посада координатора щодо звірств… покликана притягнути Путіна до відповідальності за злочини, вчинені ним проти українського народу… Ця посада була заснована Конгресом на двопартійній основі, і адміністрація повинна дати можливість тому, хто обіймає цю посаду, виконувати свої обов’язки, як того вимагає закон», – сказав Кроу у заяві WP.
За його словами, якщо Трамп і директорка Національної розвідки Тулсі Габбард «хочуть досягти міцного миру, вони мають бути готові притягнути Путіна до відповідальності за злочини, вчинені ним в Україні».
Троє чинних і колишніх посадовців повідомили виданню, що міжвідомчу робочу групу, очолювану цим координатором, також було розформовано.
Експерти вважають, що такі дії сигналізують союзникам і супротивникам про зменшення ролі США як глобального голосу за верховенство права.
«Це дуже тривожний відхід від зобов’язання США притягати до відповідальності винних у воєнних злочинах і агресії, особливо в найкривавішому конфлікті, який Європа бачила з часів Другої світової війни», – сказав колишній керівник групи з розслідування воєнних злочинів Мін’юсту США Елі Розенбаум, який пішов у відставку в січні 2024 року.
Офіс директора національної розвідки (ODNI), якому підпорядковувався координатор, не надав коментар.
Як повідомляв Укрінформ, раніше США офіційно повідомили Євроюст про вихід з міжнародної групи, створеної для розслідування дій керівництва держав, відповідальних за повномасштабне вторгнення в Україну.
У липні 2023 року в Гаазі відкрили Міжнародний центр із переслідування за злочин агресії проти України.
Адміністрація Трампа не назвала жодної причини виходу зі складу слідчої групи, окрім того ж пояснення, що й для інших кадрових і політичних кроків: необхідність перерозподілу ресурсів.
Фото: White House
Політика
Сибіга обговорив з очільником МЗС Естонії зусилля щодо наближення миру й гарантії безпеки України

Міністри закордонних справ України та Естонії Андрій Сибіга і Маргус Цахкна обговорили спільні зусилля для наближення реального і справедливого миру та надійні довгострокові гарантії безпеки України.
Про це заявив глава української дипломатії в соцмережі X, повідомляє Укрінформ.
“Я мав хорошу розмову з моїм естонським колегою Маргусом Цахкною. Україна тісно співпрацює з нашими партнерами та друзями, щоб посилити нашу стійкість і посилити тиск на Росію. Ми синхронізували подальші спільні зусилля для наближення реального і справедливого миру в Європі. Ми також зосередилися на надійних довгострокових гарантіях безпеки України. Я вдячний Естонії за непохитну підтримку та солідарність із Україною”, – зазначив Сибіга.
Як повідомляв Укрінформ, 17 квітня уряд Естонії затвердив план, який представив міністр закордонних справ Маргус Цахкна щодо дій для забезпечення компенсації збитків, завданих Україні Росією.
-
Усі новини1 тиждень ago
машинний зір не допоміг (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент
-
Політика1 тиждень ago
Перемовини щодо «мінеральної угоди» проходять позитивно
-
Усі новини1 тиждень ago
Загадкову трикутну вежу в Зоні 51 виявлено на Картах Google (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Відбудова5 днів ago
У Піддубному на Донеччині відновили газопостачання після обстрілу
-
Політика1 тиждень ago
ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня
-
Події1 тиждень ago
Українка перемогла на конкурсі краси у США Miss Petite Universe