Connect with us

Події

У Нідерландах затримали ще двох підозрюваних у викраденні з музею румунських артефактів

Published

on


У Нідерландах правоохоронці затримали ще двох осіб у рамках розслідування справи про викрадення румунських артефактів з музею Дренте в Ассені.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на NOS.

“Поліція вчора затримала ще двох підозрюваних у рамках розслідування викрадення румунських артефактів з музею Дренте”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що йдеться про двох чоловіків віком 20 і 18 років із міста Гергюговард.

Один із затриманих потрапив у поле зору слідства після того, як був зафіксований камерами спостереження в будівельному магазині в Ассені. Там він, ймовірно, придбав важкий молоток, який згодом було знайдено в каналі неподалік музею — імовірно, саме його використали під час злочину.

Читайте також: Нацмузею історії передали артефакти V–VII століть, які намагалися продати через інтернет

Після затримань поліція провела обшуки у Гергюговард, Опмері та в одному з нежитлових приміщень. У результаті вилучено низку цифрових носіїв інформації, які нині аналізуються.

Загалом у справі про викрадення румунських артефактів з музею Дренте було затримано вже сім осіб. Шестеро залишаються під вартою, один — звільнений, але досі вважається підозрюваним.

Вкрадених артефактів досі не знайшли.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч з 24 на 25 січня з історичного музею Дренте в нідерландському місті Ассені було викрадено кілька археологічних експонатів. Зловмисники проникли в музей, підірвавши двері, і викрали чотири експонати виставки «Дакія – імперія золота й срібла», зокрема золотий шолом Котофенешті (бл. 450 р. до н.е.) з Національного історичного музею Румунії і три браслети.

Фото: ANP / Politie 



Джерело

Події

Премія Довженка оголосила прийом заявок

Published

on



Комітет з Державної премії України імені Олександра Довженка оголошує конкурс на здобуття премії 2025 року.

Як передає Укрінформ, про це Державне агентство з питань кіно повідомило у Фейсбуці.

“Твори та документи приймаються Комітетом з Державної премії України імені Олександра Довженка до 1 червня 2025 року”, – йдеться в повідомленні.

Премія імені Олександра Довженка присуджується за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва щорічно до 10 вересня.

Премія присуджується як окремим кінематографістам, так і творчим колективам. Колектив, який висувається на здобуття премії, не може перевищувати п’яти осіб. Нагорода може бути присуджена громадянам України та інших держав й особам без громадянства.

Подання творів здійснюється Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, творчими спілками, кіно-, теле-, відеостудіями, мистецькими закладами та науковими установами, громадськими організаціями, редакціями газет і журналів.

Читайте також: Довженко-Центру передали два німі фільми, які вважали втраченими

Як повідомлялося, Державна премія України імені Олександра Довженка – державна нагорода України, метою якої є відзначення за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва. Премія була заснована у 1994 році з нагоди 100-річчя від дня народження українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, класика світового кінематографа Олександра Довженка.



Джерело

Continue Reading

Події

Оксфордський університет нагородить істориків Плохія і Снайдера почесними ступенями

Published

on


Оксфордський університет (Велика Британія) нагородить дев’ятьох діячів, серед яких, професори-історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер, почесними ступенями.

Про це йдеться у пресрелізі університету, передає Укрінформ.

Професор Сергій Плохій – один із найбільш відомих і впливових американських та українських істориків, директор Гарвардського українського наукового інституту.

Процесор Тімоті Снайдер – американський історик та амбасадор української платформи UNITED24.

Зазначається, що Оксфордський університет також відзначить почесними ступенями колишню главу уряду Нової Зеландії Ясінду Ардерн, британського депутата Мелвіна Брегга, журналіста Клайв Майрі, академіка Колма Тойбіна, олімпійського чемпіона-бігуна Мо Фараха, професора Роберта С. Лангера та біофізика Ервіна Нехера.

Церемонія нагородження відбудеться 25 червня.

Читайте також: В Україну на знак підтримки приїхали Нобелівські лауреати з фізики Серж Арош та Ференц Краус

Як повідомляв Укрінформ, троє відомих критиків президента США Дональда Трампа, серед яких американський історик Тімоті Снайдер, залишають факультет Єльського університету і Сполучені Штати через напади на вищу освіту.

Фото: ox.ac.uk



Джерело

Continue Reading

Події

Театр Лесі Українки покаже прем’єру трагедії Евріпіда від польського режисера

Published

on


У п’ятницю, 25 квітня, на Основній сцені Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки відбудеться прем’єра давньогрецької трагедії Евріпіда «Благальниці» у постановці польського режисера Радека Стемпіня.

Про це Укрінформу повідомили у театрі. 

«Я не маю на меті проводити прямі історичні паралелі, але аналогія між Фівами та Росією, Афінами та США, Аргосом та Україною під час роботи над виставою стає очевидною. Таким чином, прийнявши драматургічну структуру, яку Евріпід використовував для своїх втомлених від війни співгромадян понад дві з половиною тисячі років тому, ми можемо долучитися до такого ж терапевтичного, жалобного ритуалу сьогодні», – цитує театр режисера вистави Стемпіня.

Як розповіли в театрі, головний герой цієї трагедії – хор благальниць. Сотні дружин, сестер, доньок й матерів загиблих воїнів, яким відмовлено у праві поховати своїх загиблих, є справжнім протагоністом п’єси. Саме з цими відчайдушними жінками глядачі проживуть півтори години сценічної дії. Саме з хору повстануть індивідуалізовані персонажі. Такий вибір режисера підкреслює ідею Евріпіда зробити простих людей справжніми героями трагедії, на противагу можновладцям міжнародної політики.

Серед виконавців головних ролей: Ніна Ніжерадзе, Кирило Парастаєв, Олексій Поліщук та Олександр Греков.

Читайте також: У Харкові відбудеться прем’єра новаторської опери-кабаре про Тараса Шевченка

Як повідомлялося, Театр Франка показав виставу «Конотопська відьма» у Лондоні.

Фото: Ірина Сомова



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.