Події
Kharkiv Music Fest стартує 2 травня

Мжнародний фестиваль класичної музики Kharkiv Music Fest проходитиме цьогоріч із 2 травня по 10 червня.
Про це Укрінформу повідомили організатори.
Програму фестивалю об’єднує тема «Коди Відродження: Вдячність. Спокій. Гармонія. Досвід. Надія. Традиція. Рефлексія. Емпатія». Відбудеться шість традиційних концертів, інтерактив гурту «Муравський шлях» та музична презентація-обговорення книжок і творчості Миколи Леонтовича, Бориса Лятошинського й інших митців за участю письменника Сергія Жадана.
“Якщо дивитись масштабно, то відродження – це загальнонаціональна метафора, бо раз по разу сама Україна, попри всі загрози, відроджується як фенікс, і наші коди – символи ідентичності, що маркують шлях до незалежності та свободи. Процес відродження української культури, нації триває просто зараз, і фестиваль є одним з його інструментів, який допомагає репрезентувати унікальність та багатство нашої культури, популяризувати її та розширювати горизонти, зрештою, формувати культурну екосистему, яка взаємодіє з аудиторією і впливає на майбутнє”, – сказав президент Kharkiv Music Fest Сергій Політучий.
Відкриватиме фестиваль Національний ансамбль солістів «Київська камерата». Солістами будуть народна артистка України, лауреатка Шевченківської премії скрипалька Богдана Півненко, заслужена артистка України альтистка Катерина Супрун і кларнетист зі США Юліан Мілкіс, який народився в Одесі і згодом з батьками емігрував у Канаду.
Серед творів, які прозвучать 2 травня, – один з найвизначніших творів харківського композитора Валентина Бібіка Симфонія-концерт для скрипки й альта, яка поєднує модернізм і глибоку емоційність. Цей твір не виконувався у Харкові з моменту його написання у 1986 році.
Богдана Півненко у відкриттях фестивалю у Харкові, де народилася, виступатиме за останні роки втретє. Організатори переконані: її повернення у 2025 році – це потужний жест підтримки місту, яке розташоване за 30 км від кордону країни-агресора РФ.
На авторському концерті заслуженої артистки України скрипальки Мирослави Которович 7 травня буде представлено музику одного з найвідоміших у світі українських композиторів Валентина Сильвестрова.
У музичній імпрезі «Міські симфонії» 11 травня демонструватимуть рідкісні історичні кадри 1906-1930 років про Харків та Відень у супроводі фортепіанних імпровізацій австрійського композитора та музиканта Флоріана Райтнера та українських музикантів – джазового піаніста Сергія Давидова та мультиінструменталіста Дениса Мороза.
У концерті закриття фестивалю Президентський симфонічний оркестр виконає Симфонію №3 «Героїчна» Людвіга ван Бетховена та «Симфонію Незламності» українського композитора Олега Безбородька. Диригуватиме Максим Гусак.
Перед завершенням фестивальної програми у межах Kharkiv Music Fest організують Kharkiv Art Therapy Day. Для дітей та дорослих 6-8 червня проводитимуть арттерапію, психологічне розвантаження музикою, танцями тощо.
Усі заходи проводитимуть у безпечних просторах.
«Саме зараз час перевідкривати для себе наше багате культурне надбання, яке має світовий рівень, і впливати на те, щоб воно набуло ще й світового значення. Відродження культури – це не розкіш, яку ми зможемо собі дозволити після перемоги, а один із факторів, що наближає нашу перемогу», – переконана виконавча директорка Kharkiv Music Fest Марія Горбонос.
Як повідомлялося, перший фортепіанний конкурс Ukrainian Piano Awards оголосив переможців. Ними стали молоді українські піаністи – Амєлія Плошко, Роман Шутко, Юлія Мандзюк та Олександр Олійник.
Фото ілюстративне: kh.vgorode.ua
Події
У Києві відбудеться форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025-2030: ключові кроки реалізації»

У понеділок, 28 квітня, у Києві відбудеться форум “Стратегія розвитку культури в Україні 2025–2030: ключові кроки реалізації”.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Учасники форуму обговорять ключові підходи до реалізації Стратегії розвитку культури на період до 2030 року, формування партнерств та розподілу ролей всіх учасників екосистеми.
Захід об’єднає фахівців сфери культури, представників центральних і місцевих органів влади, громадських організацій, експертів, а також міжнародних партнерів, зазначили в МКСК.
Теми до обговорення на форумі: роль культури у формуванні національної ідентичності та безпеки; партнерства у сфері культурної політики; інституційне реформування закладів культури; карта дій для впровадження стратегії до 2027 року.
Як повідомляв Укрінформ, 28 березня Кабінет Міністрів ухвалив Стратегію розвитку культури України до 2030 року та план заходів з її реалізації.
Події
У Києві показали документальний фільм про успішну операцію нацгвардійців на Харківщині

У Києві відбувся закритий показ документального фільму «Рух почався» про наступальну операцію бригади Національної гвардії України «Хартія» на Харківщині.
Як передає Укрінформ, про це Нацгвардія повідомила у Фейсбуці.
У фільмі «Рух почався» зафіксовані перші 24 години наступальної операції, яку наприкінці 2024 року 13 бригада Нацгвардії України «Хартія» провела на півночі Харківщини. Документальна стрічка розповідає про те, яка робота та зусилля всіх підрозділів бригади стоять за операціями такого рівня.
«У цьому фільмі ми показуємо, як здійснюються операції, як здійснюється бій. Це 24 години бойової операції, які показують, наскільки важлива у війську взаємопідтримка і взаємодопомога, і що [метод] «Хартії» на цьому й базується», – зауважив у коментарі молодший сержант бригади «Хартія» Сергій Жадан.
Як зазначається, на закритому показі зібрали героїв фільму, друзів і партнерів «Хартії» та представників медіа, а також спільноту «Вартові Хартії», які долучилися до першого великого командного збору на потреби бригади.
Згодом стрічку «Рух почався» можна буде переглянути на ТБ, цифрових платформах та YouTube-каналі «Хартії».
Як повідомляв Укрінформ, військовослужбовці 13-ї бригади Національної гвардії України «Хартія» відкрили у Львові перший «Хартія-Хаб» – центр для комунікації між цивільними і військовими.
Фото ілюстративне: 13 бригада Нацгвардії України «Хартія», Facebook
Події
Спротив має бути не лише на полі бою, а й у культурному просторі

Генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко наголосив, що спротив ворогу має бути не лише на полі бою, а й у культурному просторі.
Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу в Гаазі.
“Російська війна проти України за своєю суттю є екзистенційною війною, і причини її – також культурні. Росія намагається знищити українську культуру, девальвувати її, стерти історичну пам’ять, мову, ідентичність і культуру. Я дуже радий, що наші співрозмовники – ключові діячі культури Нідерландів, зокрема Амстердама й Гааги – також поділяють цю позицію. Зрештою, вони розуміють, що осердям цієї війни є культура, отже спротив їй також має бути не лише у площині бойових дій, а й у культурному просторі. Та культура, українська і сучасна, і наша спадщина, яку ми готові запропонувати нідерландцям, – це теж частина нашого культурного спротиву. Це дуже ефективний спосіб протидії російським наративам, які намагаються знецінити Україну, підривають міжнародну підтримку та суспільну солідарність з Україною”, – сказав він.
Він також зазначив, що підтримка України серед широкого загалу в Нідерландах залишається однією з найвищих у Європі, і її поки що не похитнули всі зусилля Росії, спрямовані проти цього.
“Отже, цю солідарність потрібно підтримувати, тому що жодну допомогу не варто сприймати як належне, як те, що буде завжди. Підґрунтя для культурної співпраці у Нідерландах насправді дуже сприятливе. Це великий потенціал для України, це шанс, який не можна втратити”, – підкреслив він.
Як повідомляв Укрінформ, король Нідерландів Віллем-Олександр закликав Нідерланди посилити оборону, враховуючи зростаючі загрози через війну в Україні та глобальні конфлікти.
-
Відбудова1 тиждень ago
У Піддубному на Донеччині відновили газопостачання після обстрілу
-
Війна5 днів ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Політика5 днів ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Події5 днів ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить 19-20 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Усі новини1 тиждень ago
стюардеса показала, що носить під зручною уніформою (відео)
-
Усі новини6 днів ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)