Connect with us

Суспільство

В Одеському порту запрацювала електронна система для зменшення черг Анонси

Published

on



Впровадження модуля управління рухом вантажного автотранспорту DocPort, анонсоване у березні стартувало наприкінці квітня.

Як повідомили у пресслужбі порту, основна мета DocPort — зменшити черги на в’їзді до порту, мінімізувати простої вантажівок, стабілізувати автопотік і зробити обробку вантажів ефективнішою. 

Система дозволяє заздалегідь оформлювати перепустки для водіїв і передавати їх у зручному форматі — одразу в месенджер. Для цього потрібен будь-який пристрій (телефон, планшет, ноутбук) з доступом до інтернету. Таким чином є змога зберігати дані про вантажі, автопарк, готувати документи для в’їзду, контролювати чергу та швидко реагувати на нештатні ситуації — наприклад, у разі виходу з ладу транспорту. Водночас використання системи DocPort дозволяє мінімізувати використання паперових носіїв та скоротити обсяг бюрократичних процедур під час перевірок при в’їзді.

DocPort працює через механізм “дозованого заїзду”: водії чекають на спеціальних майданчиках, де можуть активувати свої перепустки. Завдяки цьому активну перепустку в порт отримують ті машини, які фактично готові до в’їзду на територію. Уся інформація зберігається в єдиній базі, тому водія та авто потрібно зареєструвати лише один раз — ці дані будуть доступні в усіх портах, які підключені до системи. 

Систему повністю розробили фахівці державного підприємства “Адміністрація морських портів Україн” й вона безкоштовна для всіх учасників ринку та відкрита для підключення інших компаній, залучених до обробки вантажів.

У березні 2025 року заступник голови державного підприємства “Адміністрація морських портів України” В’ячеслав Харкавенко анонсував запуск в тестовому режимі модуля управління рухом автотранспорту логістичної портової системи DocPort в Одеському морському порті. В Дунайських портах та порту Чорноморськ модуль вже працює.


Кирило Бойко



Джерело

Суспільство

Де чекають на «добровольців 18-24»

Published

on




Кількість бригад, до яких добровольці можуть приєднатися за проєктом «Контракт 18-24», збільшено з 16 до 24



Джерело

Continue Reading

Суспільство

У селах на Миколаївщині знайшли тонни небезпечних хімікатів часів СРСР Анонси

Published

on



У Миколаївській області знайшли залишки старих хімікатів, які залишилися ще з радянських часів. Екологи перевірили два склади — в межах Первомайської громади та Синюхино-Брідської — і виявили небезпечні речовини, якими раніше обробляли рослини від шкідників.

Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.

Інспектори розповіли, що перевірку провели 24 квітня. Як з’ясувалося, ці хімікати зберігаються у складських приміщеннях уже багато років. Разом із забрудненими каністрами їх вага становить приблизно 3 тонни.

Усю зібрану інформацію фахівці передали до центральної екоінспекції, щоб ці місця внесли до спеціального реєстру небезпечних об’єктів. Це передбачено Національним планом управління відходами на 2025–2033 роки.

В інспекції закликали громадян, у разі виявлення небезпечних залишків хімікатів або тари з-під них, одразу повідомляти відповідні служби.

Нещодавно у межах Арбузинської громади екологи виявили  майже 100 тонн заборонених хімікатів і забрудненого ґрунту, захоронених ще у 1989 році. 

Також у Миколаєві тривають роботи з ліквідації наслідків забруднення Південного Бугу, спричиненого розливом рослинної олії після атаки ворожих безпілотників. Інцидент стався в ніч на 28 грудня 2024 року, коли уламки російського дрона впали на територію агропідприємства та пошкодили резервуар із соняшниковою олією.

Для очищення річки фахівці застосовують сорбенти, що прискорюють поглинання маслянистих речовин. Також із матеріального резерву громади було передано сорбівні бонові загородження — їх встановили рятувальники ДСНС у місцях фіксації забруднення.

Спершу забруднення охоплювало близько 1000 квадратних метрів, а товщина шару олії сягала одного сантиметра. Проте вже до 2 січня площа поширення зросла до 9000 квадратних метрів, а в окремих місцях товщина масляного шару досягала 10 сантиметрів. Орієнтовна сума збитків, завданих довкіллю внаслідок цієї аварії, оцінюється в 6,7 мільйона гривень. 


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В Одесі побудують новий собор Православної церкви України

Published

on


В Одесі побудують новий собор Православної церкви України. Фото: “Думська”

Під будівництво собору Православної церкви України виділять територію у сквері Лесі Українки (раніше сквер Космонавтів).

Про це повідомляє «Думська».

Новий храм зведуть на місці Свято-Троїцької церкви Одеської єпархії ПЦУ на ділянці площею близько 25 соток. До революції 1917 року там розташовувався Центральний військовий храм Одеси. Пізніше його зруйнували і побудували літній кінотеатр «Супутник».

На минулій сесії депутати дали згоду на розробку проєкту відведення земельної ділянки під собор.

«У 2000 році це приміщення передали Православній церкві України для його переобладнання і будівництва храму, — розповіла депутатка міськради Жанна Мандриченко. — За 25 років було багато судових справ щодо цього об’єкта, арешти. Але станом на зараз він чистий і під нього можна відводити землю. Ми дали старт цьому процесу, після його завершення буде розпочато будівництво. Там хочуть звести великий храм, який би відповідав потребам громади, оскільки зараз приміщення дуже маленьке. До того ж, в Одесі дуже мало церков, які належать ПЦУ».

Вона також зазначила, що після розроблення проєкту землеустрою його мають затвердити на сесії, і після цього можна буде починати будівництво. Планується, що вестися воно буде за кошти меценатів і пожертви парафіян, тому поки складно сказати, коли саме завершаться роботи.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa







Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.