Політика
Україна готова негайно перейти до припинення вогню, якщо РФ піде на дзеркальні кроки

Володимир Зеленський заявив, що Україна готова якнайшвидше переходити до припинення вогню, якщо Росія зробить дзеркальні кроки до встановлення режиму повної тиші щонайменше на 30 діб.
Як передає Укрінформ, про це Президент України сказав у вечірньому відеозверненні.
«Готуємось до важливих зовнішньополітичних подій – зустрічей, перемовин. Головне – можливість партнерів вплинути на Росію, щоб вона пішла на повне припинення вогню – на тривалу тишу, яка дасть змогу шукати рішення, щоб вийти з війни», – зазначив він.
Однак, за словами глави держави, зараз ніхто не бачить такої готовності Росії – навпаки, уся її внутрішня риторика скоріше мобілізаційна, і російські пропагандисти продовжують погрожувати не тільки Україні, а й іншим сусідам, зокрема країнам Балтії.
«Власне, це те, про що ми давно говоримо: без тиску на Москву Росія продовжить воювати», – зауважив Зеленський.
Він підкреслив, що зараз економічні умови в Росії більш несприятливі: ціна нафти стала нижчою. Але це ще не такі умови, щоб Москва відчула війну як фундаментальну проблему для себе.
«Тому санкції світу – санкції проти енергетики російської, проти банків – точно можуть допомогти миру. Ми говорили про це з партнерами. Ми знаємо, що партнери нас почули», – повідомив Президент.
«Водночас ми готові якнайшвидше, хоч відсьогодні, переходити до припинення вогню, якщо Росія готова до дзеркальних кроків – до повної тиші, до тривалої тиші щонайменше на 30 діб. Це чесний термін, коли можна підготувати наступні кроки. Росія повинна зупиняти війну і припинити штурми, припинити обстріли», – наголосив Зеленський.
За його словами, зараз інтенсивність російських ударів не свідчить ні про що, окрім бажання і далі воювати.
«Кожної ночі під сотню «Шахедів». Тільки за один цей тиждень, від понеділка по суботу, вже більш ніж 950 російських авіабомб. Щодня інтенсивні бої на Покровському напрямку, на інших Донецьких напрямках. Ми відповідаємо по всьому фронту, а також на території Курської та Бєлгородської областей, де зберігається наша активність», – підсумував глава Української держави.
Як повідомляв Укрінформ, Володимир Зеленський заявив, що перемир’я на 7-9 травня потрібне Путіну – за цей час неможливо домовитися про наступні кроки щодо закінчення війни.
Фото: ОП
Політика
Зеленський розкрив плани візиту до Чехії

Президент Володимир Зеленський під час офіційного візиту у Чехію зустрінеться із керівництвом країни та очільниками оборонних компаній, обговорюватимуть продовження чеської артилерійської ініціативи та розширення тренувальних програм для пілотів F-16.
Як передає Укрінформ, про це Зеленський написав у Фейсбуці.
«Разом із першою леді прибули з офіційним візитом у Чехію. Заплановані зустрічі з Президентом Петром Павелом та Прем’єром Петром Фіалою, головами Палати депутатів та Сенату й лідерами парламентських фракцій, а також керівниками оборонних компаній, студентством та українською громадою», – ідеться у повідомленні.
За словами Президента, найголовніше – вдячність Чехії за принципову підтримку та зміцнення співпраці.
«Чеська артилерійська ініціатива спрацювала ефективно, будемо продовжувати», – підкреслив Зеленський.
За його словами, окремий напрям співпраці – розвиток української військової авіації, розширення тренувальних програм для пілотів та забезпечення українського флоту F-16.
«Разом із Чехією та іншими учасниками авіаційної коаліції готуємо хороші новини для України. Звісно, будемо говорити про дипломатичні зусилля та спільний тиск на Росію заради тривалого припинення вогню та завершення війни», – зазначив Зеленський.
Дружина Президента Олена Зеленська візьме участь у відкритті конференції Healthcare Initiative for Ukraine – важливій платформі для зміцнення міжнародного медичного партнерства та збереження життів українців. А також підготовлений новий крок у розширенні Коаліції українських студій у чеських університетах.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський прибув із візитом до чеської столиці Праги в неділю.
Політика
Зеленський розповів про два варіанти розміщення контингенту в Україні

Президент Володимир Зеленський заявив, що сильна армія є найважливішою гарантією безпеки України.
Про це глава держави повідомив під час спілкування з журналістами, передає кореспондент Укрінформу.
Відповідаючи на запитання про варіанти гарантій безпеки для України, Зеленський розповів: «Щодо п’ятої статті (Північно-Атлантичного договору – ред.). У нас були засідання і розмови щодо контингенту або коаліції – є два різні підходи. Але і у першому, і у другому випадку – це велика армія України. Тобто ми всі це розуміємо. Сильна армія – армія спроможна захищатися. І для нас це дійсно номер один в гарантіях безпеки. Ми відкрито про це говоримо. Далі є два напрямки. Це контингент в серйозній кількості, або це контингент, який в меншій кількості, показує присутність. Тобто меншої кількості, але з підключенням, якщо є п’ята стаття. Або на кшталт п’ятої статті (суть якої полягає у тому, що напад на одну країну є нападом на усі країни-члени НАТО – ред.). Це є різні формати».
За його словами, велика кількість контингенту потрібна тоді, коли немає «американського бекстопу» – тобто гарантій безпеки з боку США.
Зеленський також відзначив, що президент США Дональд Трамп його запевнив у тому, що Угода про надра є також гарантією безпеки України.
Як повідомляв Укрінформ, раніше Президент Володимир Зеленський заявив, що в України сьогодні немає багато форматів гарантії безпеки — це членство НАТО, або сильна армія з міцним ППО та контингент іноземних військ.
Політика
Відкриття трьох кластерів у переговорах з ЄС не підтримує лише Угорщина

Президент Володимир Зеленський заявив, що відкриття трьох кластерів у переговорах з Євросоюзом підтримають усі члени ЄС, крім однієї країни – Угорщини.
Про це глава держави повідомив під час спілкування з журналістами, передає кореспондент Укрінформу.
«Поставлене завдання на середину літа – підготувати до відкриття технічну готовність трьох кластерів. Це дуже важко. Таке завдання отримала наша команда. Вчора була доповідь Стефанішиної. Вона мені сказала, що ми вважаємо, що до 1 липня ми технічно будемо готові. Вважаємо, що всі будуть нас підтримувати, окрім відповідної країни. Стефанішина була на зустрічах в Угорщині – наша команда їздила, вони говорять. Результату поки що немає», – розповів Зеленський.
Він також відзначив, що опозиційні сили Угорщини провели опитування, яке засвідчило, що 70% угорців виступають за вступ України до Євросоюзу.
«Просто не треба нас втягувати у свої вибори. Він (Віктор Обран – ред.) це робить. Тим, що він нас блокує в ЄС. Врешті-решт ця методика не буде виграшною. Чому? Тому що, все одно люди там за Україну. Як би він їх не накручував. Якийсь відсоток він накрутить, але не можна просто на ненависті постійно перемагати. На мою думку, він робить дуже небезпечні речі», – зазначив Президент.
Як відомо, Угорщина, використовуючи принцип одностайності рішень щодо розширення ЄС, блокує процес початку переговорів про вступ України до ЄС.
Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час спілкування з журналістами у Варшаві заявив, що Україна розглядає різні варіанти врегулювання питання блокування Угорщиною процесу початку переговорів про вступ до ЄС і розраховує на можливість задіяння для цього європейської дипломатії.
-
Суспільство5 днів ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Події4 дні ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Відбудова1 тиждень ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України
-
Події6 днів ago
У Києві відбудеться форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025-2030: ключові кроки реалізації»
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський у Римі зустрівся з Макроном
-
Відбудова1 тиждень ago
На Запоріжжі з 17 частково зруйнованих ворогом багатоповерхівок 15 – відновлюються
-
Усі новини1 тиждень ago
Жінка отримала обручку мрії завдяки відмові нареченої сусіда-мільйонера (фото)
-
Усі новини6 днів ago
Китай обіцяє обійти США у розробці нових надпотужних чипів: що про це відомо