Connect with us

Суспільство

Начальників окупаційних структур відправили за ґрати на Херсонщині Анонси

Published

on



Суд на Херсонщині оголосив чергові вироки колаборантам: одного засуджено до 15 років ув’язнення, іншого — до 10. Обидва чоловіки добровільно співпрацювали з окупаційною владою.

Про це повідомили в пресслужбі Херсонської обласної прокуратури.

Першого фігуранта, жителя Скадовського району, визнано винним у колабораційній діяльності та жорстокому поводженні з цивільними.

За даними прокуратури, у серпні 2022 року він очолив незаконне “відділення МВС” у Каланчацькому муніципальному окрузі. На своїй псевдопосаді організовував переслідування проукраїнських мешканців, віддавав накази про їхнє затримання, проводив незаконні обшуки, а також особисто був причетний до катувань — побиттів, погроз убивством, обмеження в їжі та санітарних умовах.

Суд призначив йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також йому заборонено обіймати посади в державних органах і займатися публічною діяльністю протягом 15 років. Вирок винесено заочно — термін покарання почне діяти з моменту затримання.

Другий засуджений — житель Херсона, який у червні 2022 року погодився стати “начальником управління правового забезпечення” в окупаційній адміністрації міста. Він забезпечував функціонування незаконного органу та сприяв легалізації окупаційного режиму.

Суд визнав його винним у колабораційній діяльності та призначив 10 років ув’язнення з конфіскацією майна й 15-річною забороною на роботу в органах влади. Вирок також ухвалено заочно.

Нещодавно Служба безпеки України встановила десятьох поліціянтів Херсонщини, які вступили до незаконного батальйону так званого місцевого мвс під контролем окупантів і виконували злочинні накази. Усім їм заочно оголошено підозру в колабораційній діяльності.


Ірина Глухова



Джерело

Суспільство

екскерівнику ТЦК Рівненщини повідомили нову підозру

Published

on


Працівники Державного бюро розслідувань повідомили колишньому керівнику Рівненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підозру у створенні умови для уникнення мобілізації понад 50 військовозобов’язаним.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.

За даними слідства, посадовець створював умови для уникнення мобілізації окремими військовозобов’язаними.

Він робив так, щоб щодо таких осіб не проводилися перевірки та їх не притягували до відповідальності за ухилення від служби.

Попередньо встановлено, що незаконну допомогу отримали понад пів сотні осіб.

Фігурант звільнений з посади та підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України).

Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі.

Читайте також: Начальник ТЦК на Рівненщині після оприлюднення резонансного відео перевівся до бойової частини

У ДБР нагадали, що у 2024 році цього посадовця разом із керівником Рівненського обласного ТЦК та СП викрили на побитті підлеглого биткою. У колишнього начальника районного ТЦК також виявили наркотики. Ця справа вже перебуває на розгляді в суді.

Керівник обласного ТЦК також підозрюється у перешкоджанні діяльності ЗСУ, зокрема в умисному сприянні ухиленню громадян від мобілізації під час воєнного стану.

Як повідомляв Укрінформ, працівники ДБР повідомили про підозру співробітнику Подільського РТЦК та СП в Одеській області, який за гроші вносив фальшиві дані в електронний реєстр призовників «Оберіг» для охочих уникнути мобілізації.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

На Херсонщині провалили будівництво укриття за державні кошти Анонси

Published

on



Прокуратура вимагає через суд повернути понад 15 мільйонів гривень, які підрядник отримав за будівництво укриття в деокупованому селі на Херсонщині, але роботи так і не розпочав. Гроші були надані з державної дотації, призначеної для постраждалих від війни територій.

Про це повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури. 

Правоохоронці подали позов до суду проти приватної компанії, яка у 2024 році отримала бюджетні кошти на зведення захисної споруди, але так і не почала будівництво. Йдеться про понад 15 мільйонів гривень, які фірма отримала як аванс за договором підряду. Ці кошти були виділені в рамках державної дотації місцевим бюджетам на відновлення територій, постраждалих від російської агресії.

За умовами контракту, підрядник мав побудувати укриття на території Борозенської громади в Бериславському районі. Гроші виділили для закупівлі будматеріалів та виконання робіт. Однак, як з’ясували правоохоронці, роботи так і не розпочалися, а сама компанія не повернула до бюджету жодної копійки.

У зв’язку з цим прокуратура вжила заходів представницького характеру, аби захистити інтереси держави, та звернулася до суду з вимогою стягнути з підрядника як аванс, так і штрафні санкції.

Також нещодавно інженеру з технагляду повідомили про підозру у службовій недбалості під час реконструкції дитячого садка в Херсонській області. За даними слідства, у 2019–2020 роках він не забезпечив належного контролю за проведенням будівельних робіт у Музиківській громаді, що призвело до втрати понад мільйона гривень з місцевого бюджету.

Окремо триває розслідування щодо директора департаменту Херсонської обласної військової адміністрації, якого підозрюють у системному хабарництві. За даними правоохоронців, він вимагав 10% “відкатів” за сприяння в укладанні договорів на ремонтні роботи, а також впливав на підлеглих. Суд наклав арешт на його майно, зокрема нерухомість, автомобілі та частку в приватному бізнесі.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Прикордонники виявили новий спосіб втечі ухилянтів на кордоні з Молдовою

Published

on


Прикордонники здивувалися новому способу втечі ухилянтів за кордон. Під час перевірки автоцистерни з олією, яка прямувала до Молдови, всередині знайшли чоловіка. Він знаходився в олії по груди на страхувальних ремнях, які закріпили за заливний отвір цистерни. У випадку падіння, чоловік мав всі шанси зануритися в олію повністю та померти. Цікаво, що водія зовсім не турбувало погіршення якості олії після такої подорожі. Водія затримали для подальшого з’ясування обставин – йому загрожує конфіскація автомобіля. А ухилянту виписали адміністративний штраф і відправили до ТЦК.





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.