Connect with us

Політика

Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України

Published

on


Новий уряд ФРН проводитиме по відношенню до України більш активну політику.

Таке сподівання в коментарі Укрінформу висловив німецький експерт, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

«На даний момент виглядає так, що буде проводитися нова урядова політика щодо України», – сказав Умланд.

Він звернув увагу на те, що принаймні риторика нового канцлера Фрідріха Мерца «натякає на це», і що коаліційна угода стосується також і України. У цьому документі, який, на думку експерта, є не просто символічним документом, а має в Німеччині велике значення – є фактично зобов’язуючим документом, чітко зазначено, що Україну слід підтримувати, щоб вона була в кращій переговорній позиції.

«Я вважаю, що поки ця коаліція залишається при владі, уряд залишається при владі, принаймні виходячи з тієї риторики, яку ми чуємо зараз, насправді відбудеться активізація німецької допомоги Україні. Я насправді очікую значного пожвавлення німецької політики щодо України, як на двосторонній, так і на багатосторонній основі через Європейський Союз, формат «Рамштайн» та «Коаліцію охочих», НАТО», – сказав експерт.

Він додав, що від Соціал-демократичної партії, яка увійшла в уряд цього разу як молодший партнер, в новому уряді будуть представлені політики (як от віце-канцлер, міністр фінансів Ларс Клінгбайль і міністр оборони Борис Пісторіус), які «відносно близькі до ХДС у питаннях зовнішньої політики».

Читайте також: Мерц на посаді канцлера Німеччини вирушить із першим візитом до Франції

«Я б сказав, краще крило СДПН знаходиться в уряді», – зауважив Умланд, додавши, що деякі інші політики з «фракції Герхарда Шредера» (проросійського екс-канцлера – ред.), очевидно, не будуть мати такого великого впливу як раніше.

Умланд визнав при цьому, що поки немає інформації про якісь конкретні цифри допомоги чи про «конкретні нові підходи». В тому числі немає конкретики щодо питання, яке турбує багатьох – щодо ракет Taurus. Колишній канцлер Олаф Шольц використовував так звані директивні повноваження, щоб не передавати Україні ці ракети. Мерц натомість, міг би використати свої повноваження, щоб ухвалити рішення про поставку Taurus.

«На мою думку, Мерц, ймовірно, спробує зробити так, щоб був більший західний пакет допомоги, європейський пакет допомоги, щоб ракети Taurus були частиною цього більшого європейського пакету, і щоб у ньому також була аналогічна британська чи французька зброя, щоб вони постачалися в ширшому контексті, так би мовити, а не як окрема поставка з Німеччини до України», – припустив аналітик.

Але, зауважив він, для цього новому канцлеру доведеться переконати власне населення, яке в своїй більшості не підтримує передачу такої зброї.

«Думаю, нам доведеться почекати і подивитися, чи зможе Мерц донести це питання про Taurus до німецької громадськості», – сказав експерт. Таке ставлення німців є великою мірою результатом риторики Олафа Шольца, нагадав він.

Говорячи про посилення ролі Німеччини на міжнародній арені, чого багато хто очікує, Умланд висловив упевненість, що Берлін буде цього прагнути, але скоріше не як національна країна, а через Європейський Союз, через президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн, яка як і Мерц є членом Християнсько-демократичного союзу.

«Німцям буде легше це сприйняти, якщо будуть європейські дії та європейська політика, а не німецька національна політика», – пояснив німецький експерт.

Щодо відносин зі США, то Мерц, за оцінкою Умланда, є «мабуть, найбільш проамериканським, найбільш проатлантичним канцлером у повоєнній історії Німеччини», якого в цьому контексті, на думку Умланда, можна порівняти з Конрадом Аденауером. Втім, тоді як Фрідріх Мерц добре знає Америку, є проатлантичним і проамериканським, сам американський уряд зараз є наразі настільки антизахідним, подекуди розгубленим і під час некомпетентним, що позиція Берліна тут може не дуже допомогти, вважає експерт.

Але, додав він, добрим для німецько-американських відносин є те, що канцлер – політик ХДС, адже ця консервативна партія традиційно ближча до республіканців, ніж соціал-демократи (до якої належить Шольц – ред). За будь-яких умов, завдяки Мерцу, значення Німеччини для Америки зросте, вважає співбесідник агентства.

Як повідомлялось, Фрідріх Мерц був обраний 6 травня канцлером ФРН у другому турі голосування. Він і його уряд почнуть роботу цього ж дня.

Фото: Die Zeit



Джерело

Політика

Путін не хоче миру, треба визначати рамки його стримування

Published

on



На порядку денному президента країни-агресора Володимира Путіна немає питання миру, тому треба визначати рамки його стримування від продовження агресії.

Про це заявив колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер під час виступу на 17-му Київському безпековому форумі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Путін ніколи не погодиться на мир. Він не вірить, що Україна є суверенною незалежною державою, а українці існують як окремий народ. Путін вважає, що Росія має право на всі території, які він називає “ісконно рускімі зємлямі”, і що він може завойовувати й інші землі – у Грузії, Молдові, будь-де. Миру немає на порядку денному Путіна. Саме тому нам треба визначати рамки стримування і устрашення – таким має бути наш менталітет, наше сприйняття і наші дії, щоб стримати Путіна від майбутнього нападу”, – сказав Волкер.

Читайте також: Парад Путіна прославлятиме не перемогу над нацизмом, а сучасну фашистську Росію – МЗС

Він додав, що Путін, як людина, яка вийшла з КДБ, ностальгує за минулим і за Радянським Союзом.

“Тому, якщо ми хочемо зупинити Росію, щоб у майбутньому Путін не продовжував свою агресію, нам треба повертатися до подій історії”, – вважає американський дипломат.

Як повідомляв Укрінформ, колишній очільник військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив, що Росія лише завдяки підтримці Китаю та інших автократій може продовжувати війну проти України, в якій вона, попри величезні втрати за понад три роки, не досягла жодної зі своїх стратегічних цілей.



Джерело

Continue Reading

Політика

Парад Путіна прославлятиме не перемогу над нацизмом, а сучасну фашистську Росію

Published

on



Міністерство закордонних справ України закликало міжнародну спільноту не дати Росії зруйнувати світовий порядок, що заснований на повазі до міжнародного права та склався завдяки спільній перемозі над нацизмом у Другій світовій війні.

Про це йдеться у заяві МЗС з нагоди 80-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, передає Укрінформ.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що всі народи колишнього СРСР, держав-союзниць антигітлерівської коаліції зробили свій неоціненний внесок у подолання нацизму заради щасливого та мирного майбутнього наступних поколінь. Водночас сьогодні Російська Федерація, розв’язавши небачену з часів Другої світової війни повномасштабну загарбницьку війну у Європі, намагається привласнити перемогу над нацизмом.

“Кремль заявляє, що Росія виграла би Другу світову війну самостійно, без союзників чи інших народів, і прагне монополізувати спільну перемогу союзників над Гітлером. Так, ніби Росія одна відіграла вирішальну у цьому роль і зазнала найбільших втрат. Насправді найбільших людських і матеріальних втрат у тій війні зазнала не Росія, а країни та народи, які опинилися між нею та Німеччиною, передусім український”, – наголошується в заяві.

Читайте також: Зеленський: Поки Україна бореться за життя, у Москві влаштовують парад цинізму та брехні

У МЗС зауважили, що, на відміну від України, США, Великої Британії, Франції та інших держав світу, які докладають усіх зусиль заради миру, сучасна Росія не лише не зробила висновків із минулого, а й обрала своїм гаслом «Можемо повторити», а ідеологією – мілітаризм та неоімперіалізм.

“Підкреслюючи свою виняткову роль у перемозі над нацизмом, Кремль відволікає увагу від своїх злочинів як у минулій, так і в нинішній агресивній війні проти України.

“Завтра, 9 травня, Росія традиційно влаштує парад, який вже багато років поспіль не стільки вшановує пам’ять загиблих у роки Другої світової війни, скільки слугує цілям пропаганди. Навіть оголошення про триденне припинення вогню демонструє, що для Москви цінні паради та войовнича пропаганда, а не збереження людських життів та відновлення миру”, – заявили у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС додали, що “російський нелюд”, який прийматиме цей парад, не має нічого спільного з перемогою над нацизмом, це воєнний злочинець, а російські солдати, які перед ним маршируватимуть, є окупантами, воєнними злочинцями, мародерами, ґвалтівниками та вбивцями.

“Насправді путінський парад 9 травня прославлятиме не минулу перемогу над нацистською Німеччиною, а сучасну фашистську Росію”, – пікреслили в МЗС.

У цьому контексті у зовнішньополітичному відомстві закликали міжнародну спільноту не дати Росії зруйнувати світовий порядок, що заснований на повазі до міжнародного права та склався завдяки спільній перемозі над нацизмом у Другій світовій війні, а партнерів – об’єднати зусилля для посилення тиску на державу-агресора, який має змусити Росію припинити агресивну війну проти України та відновити всеосяжний, справедливий і сталий мир для України та всієї Європи на основі поваги до міжнародного права, Статуту ООН та Гельсінського заключного акта.

Як повідомлялося, 8 травня Україна та світ відзначають 80-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.



Джерело

Continue Reading

Політика

Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню

Published

on



Попри запропонований президентом США Дональдом Трампом план щодо припинення війни, Росія продовжує атакувати цивільну інфраструктуру в Україні. Це свідчить про те, що Путін не хоче жодного миру і не готовий навіть до припинення вогню.

Про це міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив перед неформальною зустріччю міністрів закордонних справ країн ЄС, що відбувається у Варшаві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“І правда в тому, що президент Трамп запропонував Путіну вихід із цієї війни, принаймні припинення вогню. Але чого ми не бачимо, так це фактично припинення вогню. Минулої ночі в Україні знову було божевілля проти цивільного населення, тому цілком очевидно, що Путін не хоче жодного миру і навіть не готовий до будь-якого припинення вогню”, – сказав Цахкна.

За його словами, тиск на Путіна має бути посилений.

Міністр нагадав, що уряд Естонії два тижні тому вирішив збільшити оборонні видатки з наступного року вже до 5,4 відсотка ВВП.

“Під час зустрічі НАТО в Гаазі (саміт 24-26 червня – ред.) ми обговоримо новий рівень і скажемо, що насправді кожен повинен враховувати, що ціллю у майбутньому має бути також 5%. Тому що це те, що відповідає оборонним планам НАТО для нашого регіону та для Європи. Тож Європа повинна зробити більше”, – сказав естонський міністр.

За його словами, країни Європи повинні взяти на себе відповідальність, якщо вони хочуть мати тривалий мир, та надати гарантії військової безпеки Україні.

Читайте також: Усі, хто підтримують мир, мають бути 9 травня в Україні – Каллас

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні та завтра у Польщі відбувається неформальний саміт міністрів закордонних справ країн ЄС, у якому також бере участь Велика Британія.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.