Connect with us

Події

В Україні у травні розпочнуться зйомки нового фільму про УПА

Published

on



У травні в Україні почнуть знімати історичний фільм про боротьбу бійців УПА в 50-х роках ХХ ст.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила Народна артистка України, виконавиця ролей у серіалі «Спіймати Кайдаша», фільмах «Будинок «Слово». Нескінчений роман» та «Припутні» акторка Ніна Набока.

«У травні почнуться зйомки історичного фільму. 50-ті роки, УПА, гратиму повитуху, дуже добру жінку, що бійців від радянської влади ховає, їсти їм носить в ліс», – розповіла вона.

За словами акторки, з повним сценарієм фільму вона ще не ознайомилася, але це буде важлива для виховання наступних поколінь історія про боротьбу українців проти окупантів.

«Це історія, яку повинні знати, щоб не казали на біле чорне. У нас на Донбасі з молоком матері всотувалося “бандера” як лайка. Ми, діти, не розуміємо, що це, але знаємо, що це погано. Батько образив мене, кажу на нього – “бендеровець!”» – пояснила Народна артистка.

За її словами, виконання ролі у цьому фільмі стане її інструментом боротьби проти багаторічної злочинної політики росіян в Україні. «Любити свою Батьківщину, свою землю – це, виявляється, погано, треба кац*па любити! От чому нас вчили, бо для них перше діло – оббрехати. І тому я з великим задоволенням гратиму цю роль. Буду патріотку України грати з усіх сил, які у мене є. Покажу, як вона бореться за свою землю, допомагає її захисникам, бо прийшли чужі й чоботом топчуть Карпати», – зазначила Набока.

Читайте також: У Києві знімають екшн-серіал про роботу служби 112

На її думку, для патріотичного виховання українців сьогодні необхідно знімати фільми за мотивами української класики та влаштувати безкоштовні курси вивчення української мови. «Я б красиву класику знімала. Я б “Лісову пісню” так зняла – всі б дивилися. І організувала б безкоштовні лікнепи української мови, щоб вони вбили російську. А потім – як у країнах Балтії: складаєш іспит з української мови – ти українець, ні – давай в Росію або куди хочеш, ти не громадянин», – заявила вона.

За словами акторки, зробити українську мову і культуру модною, трендовою могло б мистецтво – кіно, естрада, література. «Треба було українські фільми знімати, українські пісні співати, а не російськими забивати. Якби була державна програма така, все б стало на місце», – зауважила Набока.

На думку Народної артистки, зараз у процесі українізації дуже допомогли б 3-5-місячні мовні курси, і є люди, готові викладати на них безкоштовно, але ініціативі необхідна державна підтримка. “Хтось повинен з державних діячів дати цьому хід, задати рівень українізації, бо ми тут будемо битися довго і нічого не зробимо. Я безкоштовно на такі курси піду, буду викладати, вірші, монологи давати читати, сценки робити (краще, коли навчання – через творчість). Я піду, організую, щоб якусь користь принести знанням української мови і української культури. І сподіваюся, знайдуться послідовники», – заявила Набока.

Читайте також: В Україні розпочалися зйомки сімейного комедійного фентезі

Як повідомляв Укрінформ, у січні цього року у Хмельницькому відбулася прем’єра короткометражного фільму «Коли співають мертві», присвяченого діяльності ОУН-УПА в області.



Джерело

Події

У Дніпрі відбудеться спецпоказ фільму «Щедрик»

Published

on



У Дніпрі до Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової, відбудеться спецпоказ фільму “Щедрик” режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко та спілкування гостей з головною героїнею стрічки Яною Корольовою.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Державне агентство України з питань кіно

Показ відбудеться 14 травня у центрі “Менора”. Його організували Музей “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні”, Об’єднана єврейська община України та Menorah Art Platform.

Стрічка переносить глядача у багатонаціональний Станиславів (нині Івано-Франківськ) часів війни. Українці, поляки та євреї – три родини, три долі, одна трагедія. Їхні діти залишаються сиротами після репресій радянського режиму та окупації нацистською Німеччиною. Притулок, створений викладачкою співу Софією, стає для них острівцем надії й тепла, де звучить “Щедрик” – мелодія, що об’єднує, зцілює, рятує.

Та навіть після війни герої не знайшли спокою – радянська влада знову руйнує все, що в них було, та знову намагається зламати людське серце.

“Фільм мав успіх на міжнародних фестивалях і був у великому прокаті. Але його хочеться й потрібно дивитися знову — бо такі стрічки не минають, вони залишаються в нас”, – зауважили організатори показу.

Читайте також: Фільм «Щедрик» зібрав у прокаті вже ₴8,7 мільйона

Це фільм-нагадування: жорстокість може змінювати форму, але людяність завжди перемагає. Не завдяки силі зброї, а через силу простих вчинків — дати притулок, простягнути руку, не відвернутися.

На показ фільму завітає особлива гостя вечора – головня героїня стрічки Яна Корольова.

Збір гостей розпочинається о 17:30, показ стрічки відбудеться о 18:00, який о 20:05 продовжиться спілкуванням з гостями.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні у травні розпочнуться зйомки нового фільму про УПА.

Фото: ФБ/Щедрик



Джерело

Continue Reading

Події

На міжнародному фестивалі у Британії покажуть документальне кіно про українських парамедикинь

Published

on


У Великій Британії на міжнародному фестивалі документального кіно та інтерактивних медіа Sheffield DocFest відбудеться світова прем’єра фільму “Куба і Аляска” режисера Єгора Трояновського.

Про це повідомило Державне агентство України з питань кіно, передає Укрінформ.

Документальний фільм розповідає історію двох українських військовослужбовиць із позивними “Куба” та “Аляска”.

Ці жінки – найкращі подруги й дотепні парамедикині на передовій в Україні, переживають спільну для всіх солдатів історію: чим довше вони захищають Україну, тим більше втрачають зв’язок із друзями, родиною та колишнім життям. Коли війна вкоренилася в них так глибоко, чи зможуть захисниці повернутися до колись безтурботного минулого буття?

Фільм знятий у копродукції Україною, Бельгією та Францією компаніями 2BRAVE PRODUCTIONS, TAG FILM та CLIN D’OEIL FILMS. Продюсери фільму: Ольга Брегман, Крістіан Попп і Ханне Фліпо.

Проєкт отримав підтримку від програми грантів на постпродакшн Української кіноакадемії у партнерстві з Netflix. В Україні дистриб’ютором фільму є Green Light Films.

Sheffield DocFest — це провідний міжнародний фестиваль документального кіно та інтерактивних медіа, що щороку проходить у Шеффілді, Сполучене Королівство. Заснований у 1994 році, фестиваль став ключовою платформою для презентації найкращих світових документальних фільмів, а також інноваційних проєктів у сфері XR (VR/AR) та інтерактивного сторітелінгу.

Читайте також: В Україні у травні розпочнуться зйомки нового фільму про УПА

Кінофестиваль триватиме з 18 по 23 червня 2025 року.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві відбувся закритий показ документального фільму “Маленькі люди, які розв’язали велику війну” про гуманітарну місію військовослужбовців Військової комендатури на території російської Курської області.



Джерело

Continue Reading

Події

Фінляндія готова підтримувати ініціативи культурного сектору України під час війни

Published

on


Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, передає Укрінформ.

Як зазначається, глава МКСК Микола Точицький у межах робочого візиту до Фінляндії провів низку двосторонніх зустрічей із колегами з нордичних та балтійських країн.

З міністрами культури Норвегії, Швеції, Данії, Естонії, Литви, Ісландії та Фарерських островів він обговорив практичні кроки для виконання положень Декларації про зміцнення стійкості культурного сектору України. Ішлося, зокрема, про Платформу культурного відновлення, Український фонд культурної спадщини та Коаліцію з протидії незаконному обігу культурних цінностей.

Окрему увагу сторони приділили підготовці до Конференції з відновлення України (URC2025), у межах якої відбудеться спільна дискусія щодо ролі культури в розвитку людського капіталу.

Під час бесіди з міністром науки та культури Фінляндії Марі-Лееною Талвітіє була підтверджена подальша всебічна підтримка України та готовність до розвитку міжнародних ініціатив, спрямованих на зміцнення стійкості українського культурного сектору під час війни.

У форматі круглого столу Точицький обговорив із колегами підготовчі заходи для захисту культурної спадщини під час безпекових криз та природних катастроф. У центрі уваги під час дискусій були також питання протидії дезінформації та підвищення медіаграмотності громадян.

В МКСК уточнили, що згадані бесіди відбулися на полях неформальної зустрічі міністрів культури нордичних та балтійських держав й України. Організувала цю зустріч Фінляндія в рамках спільного головування з Аландськими островами у Північній Раді.

Читайте також: Україна підтримує петицію з вимогою позбавити Росію членства у Міжнародній раді музеїв

Точицький подякував партнерам за послідовну підтримку, участь у міжнародних ініціативах та приєднання до Ужгородської декларації.

Як повідомляв Укрінформ, 1 лютого в Ужгороді відбулася перша міжнародна конференція з питань культури «Співпраця заради стійкості» за участю представників понад 20 країн світу. Результатом стало ухвалення Декларації щодо посилення стійкості культурного сектору України. Вона передбачає кілька напрямів скоординованих зусиль України та міжнародних партнерів для збереження, захисту культурної спадщини й відбудови культурної інфраструктури.

Фото: МКСК



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.