Події
На Закарпатті анонсували дитячий театральний фестиваль «Золота китиця»

На Закарпатті 12-14 травня вперше відбудеться Всеукраїнський дитячий театральний фестиваль-премія «Золота китиця».
Про це повідомила Закарпатська ОВА у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Як повідомляється, свої вистави презентують шість дитячих акторських колективів зі столиці, Запоріжжя, Вінниці, Київської та Миколаївської областей.
На великій сцені облмуздрамтеатру в Ужгороді виступатимуть понад 120 юних театралів.
“Новий унікальний фестиваль-премію за підтримки ОВА започаткували Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв спільно з дитячою театральною школою-студією «To BЕ(e)». Він стане вже третім масштабним регіональним мистецьким заходом для дітей та молоді,” – зазначив на брифінгу директор департаменту культури обласної військової адміністрації, заслужений артист України Євген Тищук.
Він зазначив, що протягом трьох днів на великій сцені облмуздрамтеатру найтитулованіші дитячі театральні колективи країни представлять 10 різнопланових вистав. Їхні творчі роботи оцінюватиме професійне журі під головуванням відомої ужгородки – актриси театру й кіно, громадської діячки та телеведучої Римми Зюбіної, повідомила заступниця керівника облмуздрамтеатру Наталія Васянович.
«Дуже символічною є назва нашого фестивалю – „Золота китиця“. Так ми прагнули підкреслити, що в нашому краї здавна плекають виноградарську культуру, золоті китиці зображені навіть на гербі Ужгорода. Та й самі діти, об’єднані мистецтвом, нагадують виноградні китиці, які потребують особливої уваги й тепла для розвитку», – додала керівниця дитячої школи-студії «То ВЕ(е)» Олена Грицай.
Як повідомляється, відкриє фестиваль виставою «Коло життя» вже о 18:00 театральна студія «The театр», а завершить його 14 травня о 12:20 Запорізький театр «СВіЯ» показом п’єси «Квітнева риба».
Опісля відбудеться урочиста церемонія нагородження лавреатів фестивалю.
Як повідомляв Укрінформ, у Хусті восени 2024 року вперше пройшов відкритий театральний фестиваль-конкурс «Відлуння вічності: Українська класика сьогодні».
Фото ілюстративне: Рудольф Дзуринець/Facebook
Події
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України

“За позовом Летичівської окружної прокуратури Меджибізький замок в Хмельницькій області буде внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, як пам’ятку національного значення”, – ідеться у повідомленні.
Меджибізький замок є пам’яткою фортифікаційної архітектури XVI століття, яка має змішану стилістику – від мурованого будівництва литовської доби до східноєвропейського ренесансу і псевдоготики XIX століття.
До його складу входять палацовий комплекс, церква святого Миколая, прясла мурів і вежі.
Прокурори в суді довели, що з 2020 року Міністерство культури та інформаційної політики України не вживало жодних заходів для внесення архітектурної пам’ятки до держреєстру. Це, зауважили в ОГП, фактично унеможливлює її повноцінний державний захист, знецінює архітектурну цінність і може призвести до порушення правового режиму її використання, а, як наслідок, – пошкодження, руйнування та знищення.
Суд зобов’язав вжити вичерпних заходів для занесення Меджибізького замку до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення згаданих об’єктів культурної спадщини.
Як повідомляв Укрінформ, Подільська окружна прокуратура Києва звернулась з позовом до суду, в якому вимагає зобов’язати власника пам’ятки архітектури місцевого значення “Магазин Миколи Демидова” виконати умови охоронного договору та привести будівлю у належний стан.
Фото: Kminfo/wikipedia
Події
У Києві відкрили виставку картин Артура Котика, написаних під час війни

У Національному музеї «Київська картинна галерея» відкрили виставку «Сліди» Артура Котика.
Він почав малювати у 2022 році і проживання повномасштабної російсько-української війни перетворює на мистецьке висловлювання. Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на виставці в Києві представлені 30 робіт молодого художника. Одна з перших називається «Юність, обпалена війною». Артур не має художньої освіти, техніку олійного живопису освоїв самостійно. Створює також акрилові роботи.
Виставка Артура Котика “Сліди” у Києві / Фото: Олександр Клименко. Укрінформ
Творчість Артура Котика – це процес арттерапії, що дозволяє вивільнити силу образів, згуртованих всередині, та перетворити біль і страждання на мистецьке висловлювання, наголошують організатори виставки. Темні кольори фарб, які переважають у роботах, передають напругу та глибину емоційного стану автора. Немало образів художника розповідають історію втрат, боротьби й надії.
Артур Котик зі Львова створює картини після 24 лютого 2022 року. Тоді ще був 11-класником. Після початку повномасштабної російсько-української війни потрапив на кілька художніх виставок в Європі – і ці два чинники пробудили в юнака бажання активно малювати.
Артур розповів Укрінформу, що зазвичай кожну роботу створює за один раз, працюючи 4-6 годин. Загалом на тепер має близько 100 картин. Мистецтвознавці, зокрема, зазначають, що в картинах Артура Котика можна побачити вплив творчості видатного чеського письменника Франца Кафки, яким захоплюється юнак.
Восени 2023 року відбулася перша виставка 19-річного Артура Котика «Юність, обпалена війною». Ініціювали її проведення на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, де він навчається. Цьогоріч персональна виставка молодого художника «Призма» прикрашала Музей модернізму у Львові.
Для кожного митця мати виставку у Національному музеї «Київська картинна галерея» – це особлива подія, підкреслив на відкритті виставкового проєкту «Сліди» віцепрезидент Національної академії мистецтв України Юрій Вакуленко. Він відзначив, що в роботах Артура Котика багато енергії та щирого відчуття подій, які відбуваються в Україні.
Виставка «Сліди» триватиме до 20 липня.
Як повідомляв Укрінформ, у Польщі відкрили виставку «В епіцентрі бурі. Модернізм в Україні».
Події
Дженніфер Еністон зіграє у серіалі для Apple

Популярна американська акторка Дженніфер Еністон зіграє у драматичній комедії «Я рада, що моя мама померла» (I’m Glad My Mom Died) для стримінгового сервісу Apple TV+.
Як передає Укрінформ, про це повідомила Variety.
Apple замовила на 10 епізодів серіал, оснований на мемуарах «Я рада, що моя мама померла» американської письменниці й акторки Дженнетт Маккарді.
У логлайні вказано, що це «зворушлива та кумедна розповідь про труднощі колишньої дитячої акторки Дженнетт Маккарді, пов’язані з її владною й деспотичною матір’ю (грає Еністон). Драматична комедія буде зосереджена на відносинах між 18-річною акторкою популярного дитячого шоу та її нарцисичною матір’ю, яка насолоджується своєю ідентичністю матері зірки».
Зазначається, що у 2022 році Маккарді опублікувала книгу «Я рада, що моя мама померла» у видавництві Simon & Schuster, яка швидко очолила список бестселерів New York Times і залишалася у ньому понад рік.
Участь Еністон у серіалі розширює її співпрацю з Apple TV+.
Нині акторка знімається в популярній драмі «Ранкове шоу» самої стримінгової платформи та є виконавчою продюсеркою драми, четвертий сезон якої стартує у вересні.
Робота над шоу принесла їй вже дві номінації на премію «Еммі» та премію «Золотий глобус».
Як повідомляв Укрінформ, популярна американська акторка Дженніфер Еністон буде продюсеркою спінофу відомої комедії 1980 року «З дев′ятої до п′ятої».
Фото: EFE
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня