Суспільство
Криголам «Ноосфера» завершив четвертий антарктичний сезон

Український науково-дослідний корабель “Ноосфера” завершив четвертий антарктичний сезон і повернувся до порту Кейптауна у Південно-Африканській Республіці.
Про це Національний антарктичний науковий центр повідомив у Фейсбуці.
“Завершився найактивніший – четвертий антарктичний сезон українського науково-дослідницького криголама “Ноосфера”. Після майже п’яти місяців роботи судно повернулося до порту Кейптауна (ПАР) вчора, 10 травня 2025 року”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначили у НАНЦ, за цей час команда “Ноосфери” здійснила рекордних п’ять рейсів в Антарктику, а найбурхливішу на планеті протоку Дрейка перетинала десять разів. Загалом судно пройшло більше ніж 20 тисяч морських миль, що еквівалентно понад 37 тисячам кілометрів. Це, зауважили в НАНЦ, майже дорівнює довжині екватора Землі.
Цей шлях був подоланий, щоб забезпечити перезмінку річних 29 і 30 українських антарктичних експедицій, а також доправити до станції “Академік Вернадський” і назад сезонну експедицію, яка виконувала завдання на станції упродовж антарктичного літа.
Також були проведені спільні рейси з експедиціями антарктичних програм Польщі, США, Іспанії і Чехії. У НАНЦ підкреслили, що ці рейси були виконані коштом зазначених держав та дали Україні більше можливостей забезпечити потреби власної програми, зокрема доправляти до “Вернадського” додаткові вантажі і фахівців.
Крім того, були виконані низка геологічних, океанографічних і метеорологічних досліджень. У межах міжнародного проєкту OCEAN:ICE українські науковці вперше запустили шість аргобуїв, які вже активно збирають інформацію про течії у Південному океані. Також українські вчені вперше провели одночасне радіозондування атмосфери з “Вернадського” і “Ноосфери”, щоб більше дізнатися про процеси утворення хмар та опадів та їхній вплив на океан, морський лід і танення льодовиків.
“Пишаємося, що навіть в умовах повномасштабного вторгнення РФ ми не тільки лишаємося частиною світової науки та продовжуємо дослідження в Антарктиці та Південному океані, а й за рахунок збільшення міжнародної співпраці додали нові напрями досліджень й отримали додаткові можливості. Тож цей сезон став рекордним не лише за кількістю рейсів, а й колаборацій з іноземними партнерами”, – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.
У НАНЦ зауважили, що через російську агресію “Ноосфера” поки не може повернутися в порт приписки – Одесу. Тому перебуватиме у порту тимчасової дислокації – Кейптауні.
Як поінформували у НАНЦ, насичену програму четвертого сезону виконали два українські капітани родом з Одеської області: Павло Панасюк та Андрій Старіш. Павло водить “Ноосферу” ще з її першої антарктичної місії 2022 року. Для Старіша це був перший сезон у ролі капітана.
У НАНЦ подякували капітанам за зважене планування рейсів, навігацію за складних умов, уміння уникати штормів та інноваційний підхід до виконання наукової програми.
Як зауважили в НАНЦ, із січня 2022 року до травня 2025 року “Ноосфера” успішно відпрацювала чотири антарктичні сезони.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці березня команда 29 Української антарктичної експедиції вирушила додому, а 30-та стала повноправним господарем на станції “Академік Вернадський”.
Фото: Національний антарктичний науковий центр, Facebook
Суспільство
Зеленський вручив відзнаку «Майбутнє України» 11-річному волонтеру з Данії

У Данії Президент Володимир Зеленський вручив відзнаку «Майбутнє України» 11-річному волонтеру Єнсу Фогу Томсену.
Про це Зеленський написав у Телеграмі, передає Укрінформ.
“У Данії вручив особливу нагороду – відзнаку «Майбутнє України» – 11-річному волонтеру Єнсу Фогу Томсену. З минулого року він власноруч виготовляє великодні прикраси та завдяки їх продажу зібрав понад 34 тис. данських крон і придбав шкільні рюкзаки та приладдя для українських дітей, які постраждали від війни”, – написав глава держави.
Відео: Zelenskiy / Official
За його словами, 11-річний волонтер став першим іноземцем, який отримав цю нагороду.
“Завжди будемо вдячні всім, хто щиро співпереживає нашим людям і допомагає Україні. Дуже вдячний Єнсу – від усіх наших людей, від українських дітей”, – додав Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, 30 травня Зеленський заявив про запровадження відзнаки “Майбутнє України” для дітей, які проявили хоробрість та стійкість під час повномасштабного вторгнення.
Суспільство
Хабар за життя вічне: завідувач кладовища на Одещині вимагав гроші за місця поховання Анонси

Посадовцю оголошено підозру за вимагання грошових коштів за місця на кладовищі.
Про це повідомляє Нацполіція.
Підозрюваний у корупційній діяльності отримав кошти у сумі 1500 за бронь кількох місць на цвинтарі. Та був заскочений на “гарячому” працівниками управління поліції. Правопорушнику загрожує до 10 років тюремного ув’язнення.
Протягом розслідувань вдалося встановити, що минулого місяця до чиновника звернувся громадянин із питанням захоронення своїх близьких родичів. Проте замість очікуваної консультації отримав досвід спілкування із вимагачем.
Правоохоронці затримали урядовця під час отримання неправомірної вигоди прямо на рабочому місці.
Затриманому оголошено про підозру на підставі ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання службової вигоди). Суд, що вже відбувся, обрав заходи тримання під вартою з правом внесення застави.
Також слідство ще триває, але вже відомо, що за скоєне обвинувачений може отримати до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Слідство вестиметься під процесуальним контролем Суворовської окружної прокуратури міста Одеси.
Не лише місто, але й область, час від часу фігурує в кримінальному дайджесті. Так, скажімо, помічник судді одного з районів Одещини обіцяв грамадянину “вдале” завершення і закриття адміністративного провадження.
Але своїм службовим становищем зловживають не лише чиновники, а й адвокати. Так особа, яка має захищати закони, вирішила підробити, вимагаючи у матері свого підзахисного кошти за вплив на рішення суду.
Олександра Горст
Суспільство
На Одещині мати лягла спати з дитиною, а прокинувшись виявила смерть немовля: подробиці

У Біляївській громаді кілька днів тому 33-річна жінка лягла спати разом із немовлям, а прокинувшись — виявила дитину без ознак життя.
Про це розповіли в облуправлінні поліції.
Тіло хлопчика направили на судово-медичну експертизу, яка попередньо встановила, що смерть настала внаслідок пневмонії.
У родині виховуються ще двоє дітей віком 4 та 7 років. Відомо, що сім’я перебуває на обліку в соціальній службі.
Поліція відкрила два кримінальні провадження — за п. 2 ч. 2 ст. 115 КК України з приміткою «природна смерть» та за ст. 166 ККУ (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною).
Слідство триває.
Раніше на USIonline.com —
В Білгороді-Дністровському чоловік побив дружину до смерті (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня